Rozmowa z sumieniem

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
Berlioz
scyzoryk
scyzoryk

Rozmowa z sumieniem

Post#1 » 13 mar 2018, o 11:29

Ożywiam dzisiaj przedmioty
Stare wspomnienia wracają
Ożywiam dzisiaj osoby
Takie realne się stają

I już rozmawiam z człowiekiem
Ma oczy, ciało i duszę,
Wiadomość do przekazania
Teraz wysłuchać go muszę

Wreszcie powiedział mi prawdę
Nigdy nie chciałem jej słyszeć
Bo gdy zatykałem uszy
On starał się ją wykrzyczeć

Awatar użytkownika
Bill. B
lekki sztylet
lekki sztylet

Rozmowa z sumieniem

Post#2 » 13 mar 2018, o 13:51

Według mnie wiersz opowiada o czymś, co jest dzisiaj rzadko praktykowane. Jak się okazuje, łatwiej słuchać wszystkich otępiających dźwięków i głosów dookoła niż zagłębiać się w sobie. To bywa nieprzyjemne, a niekiedy nawet bolesne. Dlatego wielu od tego ucieka w rozrywkę. Ze swoje strony proponowałbym trochę rozwinąć utwór. Powodzenia.

Berlioz
scyzoryk
scyzoryk

Rozmowa z sumieniem

Post#3 » 13 mar 2018, o 22:38

Bill. B pisze:Według mnie wiersz opowiada o czymś, co jest dzisiaj rzadko praktykowane. Jak się okazuje, łatwiej słuchać wszystkich otępiających dźwięków i głosów dookoła niż zagłębiać się w sobie. To bywa nieprzyjemne, a niekiedy nawet bolesne. Dlatego wielu od tego ucieka w rozrywkę. Ze swoje strony proponowałbym trochę rozwinąć utwór. Powodzenia.

Bardzo dziękuję za komentarz!

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Rozmowa z sumieniem

Post#4 » 15 mar 2018, o 09:04

Bill. B pisze:Według mnie wiersz opowiada o czymś, co jest dzisiaj rzadko praktykowane. Jak się okazuje, łatwiej słuchać wszystkich otępiających dźwięków i głosów dookoła niż zagłębiać się w sobie. To bywa nieprzyjemne, a niekiedy nawet bolesne. Dlatego wielu od tego ucieka w rozrywkę. Ze swoje strony proponowałbym trochę rozwinąć utwór. Powodzenia.

Bardzo trafny komentarz.
Sama nie mam za bardzo zdania o tym wierszu - nie wzbudził we mnie emocji - ale gdyby go rozbudować tak, jak sugeruje Bill, na pewno zyskałby na przekazie.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Poezja”