Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

TROSKI

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
Vincenty Danek
scyzoryk
scyzoryk

TROSKI

Post#1 » 15 mar 2018, o 21:34

ZIEMIA

Człowieku
Popatrz tam w dół
Tam jest Twoja Ziemia
Ty, który masz metr siedemdziesiąt
Chciałeś ją rzucić na kolana
Wysiliłeś cały swój człowieczy intelekt
Aby kolejność wyrazów była zawsze constans
Człowiek….Ziemia

Człowieku marny pozwól jej żyć
Bo ty i ona stanowicie istotę współistnienia
I w chwili, gdy uznasz że jesteś jej Panem
Wtedy staniesz się tylko tchnieniem i cząstką kosmosu

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

TROSKI

Post#2 » 16 mar 2018, o 08:51

Proszę zapoznać się z regulaminem. Każdy odrębny utwór poetycki powinien znaleźć się w osobnym temacie.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Bill. B
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#3 » 16 mar 2018, o 20:23

Vincenty Danek pisze:Co jest ważne?

Bo przecież my…
chcemy, pragniemy, zdobywamy, zabieramy, wyrywamy!
i nagle z przerażeniem uznajemy
że stoimy na bezkresnej pustyni samotności
…sami

Każdy z nas jest w jakimś stopniu egoistą. To normalne, że czegoś chcemy i to zdobywamy. Tak naprawdę każdy na świecie jest innym człowiekiem i każdy jest indywidualnością z niepowtarzalną duszą oraz inną misją do wypełnienia. Niemniej ważne są relacje. Według mnie należy dbać o osoby, które szanujemy i kochamy. Ludzie, którzy harmonizują z nami zasługują na naszą miłość i uznanie. Cała reszta... Cóż, wziąć nóż i ucinać te niezdrowe relacje! Każdy potrzebuje trochę samotności,a szczególnie pisarz. Tylko w osamotnieniu może tworzyć. Jeśli jednak uzna, że pustka wokół niego oznacza większą głębię w sobie, to nigdy nie będzie cierpiał. Tego Wam życzę! Obracajcie samotność na swoją korzyść. Ja tak zrobiłem, a smutek i depresja odpadły z mojego życia.Zacząłem pisać książkę, a moim wielkim marzeniem jest, aby była zekranizowana. Mam swój mocny cel, który prowadzi mnie poprzez sztormy codzienności. Pozdrawiam wszystkich artystów!

Wróć do „Poezja”