Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

rankiem była pobudka

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
stan2000
scyzoryk
scyzoryk

rankiem była pobudka

Post#1 » 20 mar 2018, o 20:12

Właśnie tam będziesz czekał
Na wieczór późny
By głowę niczym ołowiu pełną
Na szarej położyć poduszce
I na sen będziesz czekał
A w nim wrócisz
Do łąk zielonych
Pól potem zroszonych
Gzie śmiech i łzy jednym były
Nim przyjdzie ranek
Bo później...

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

rankiem była pobudka

Post#2 » 21 mar 2018, o 20:52

Bo później...

Bo później zadzwoni budzik o piątej trzydzieści i znowu trzeba będzie iść do korpo ;))

Gzie śmiech i łzy jednym były

Gzy to takie podłe muchy.

Hm, chyba umyka mi sedno. Mamy o tym, że podmiot kładzie się spać, śni niekoniecznie miłe rzeczy, a potem czeka go wykropkowana pobudka rano. Widzę, że lubisz przerzucanie czasowników na koniec, trochę to brzmi niezręcznie, trochę patetycznie, nietrafione inwersje. Tytuł wygląda też jak błąd gramatyczny, "rankiem" tu wygląda bardziej jak narzędnik od "ranek" niż jak "rankiem" w sensie "o wschodzie słońca", ale nawet "rankiem" rozumiane w drugi sposób nie używa się w takich konstrukcjach (może się mylę).
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

szczepantrzeszcz
Furia Pustyni
Furia Pustyni

rankiem była pobudka

Post#3 » 23 mar 2018, o 23:10

stan2000 pisze:By głowę niczym ołowiu pełną
Jeżeli nawet mnie inwersja razi, to znaczy, że warto zmienić.

stan2000
scyzoryk
scyzoryk

rankiem była pobudka

Post#4 » 2 kwie 2018, o 22:18

Dziękuje za komentarze i wskazówki, dziękuje raz jeszcze

Awatar użytkownika
Toya
Zdobywca Artefaktu 2016 i Autor Miesiąca

rankiem była pobudka

Post#5 » 12 kwie 2018, o 22:43

Mnie razi wszystko. Począwszy od tytułu, który nie brzmi za dobrze ze względu na stylistykę, np.
po zapis (każdy wers z dużej litery - niby to nie błąd, ale...), zużyte rekwizyty i kompletny brak pomysłu na coś nowego, coś, co zaciekawi czytelnika na tyle, by machnął ręką na niezręczności językowe i inne drobiazgi.

Awatar użytkownika
Dziagdyś
Użytkownik zbanowany

rankiem była pobudka

Post#6 » 14 kwie 2018, o 12:34

Toya!
na komentatora miesiąca na ciebie nie zagłosuję, bo ja chcę nim zostać.
Walczysz, czy poddajesz się?

(oczywiście żart)

stan2000
scyzoryk
scyzoryk

rankiem była pobudka

Post#7 » 15 kwie 2018, o 19:21

Wiersz tan ma 37 lat, został napisany przeze mnie w Szkole Chorążych w Zamościu.
Brał udział w konkursie poetyckim w Krasnym Stawie. Jeszcze raz dziękuję za opinię i komentarz. Z poszanowaniem Stan 2000.

Awatar użytkownika
Camenne

rankiem była pobudka

Post#8 » 16 kwie 2018, o 09:38

Stan, wiem, że niektóre teksty mają "wartość sentymentalną", ale ten wiersz nie doczekał się żadnych poprawek w ciągu 37 lat? Drugą rzeczą jest to, czego w takim razie oczekujesz od komentujących, dając im do oceny tekst sprzed prawie 40 lat, bo skoro nie poprawiłeś go przez taki szmat czasu, wątpliwe, że zrobisz to teraz. Wydaje się to trochę bezcelowe.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

stan2000
scyzoryk
scyzoryk

rankiem była pobudka

Post#9 » 17 kwie 2018, o 20:07

Dziękuję , dla nowo pisanych wierszy są to cenne uwagi. Ten wiersz chcę zachować w obecnej formie.

Wróć do „Poezja”