Kiedy Słowo

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
elakwiecinska
scyzoryk
scyzoryk

Kiedy Słowo

Post#1 » 5 miesiące temu (24 mar 2018, o 18:50)

Kiedy Słowo
bólem się stało
a Ciało
z Krzyżem
złączyło się w jedno
zapłakał Bóg

Tagi:

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Kiedy Słowo

Post#2 » 5 miesiące temu (24 mar 2018, o 18:54)

Chyba niezbyt "science-fiction".

Czy taką parafrazę w ogóle można uznać za wiersz, samoistną poezję? Mam wątpliwości.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Kawka
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Kiedy Słowo

Post#3 » 5 miesiące temu (24 mar 2018, o 21:16)

Może to i nie poezja. Jednak nad tekstem warto się pochylić. Powiedzmy, że to taka wymiana ognia.

Awatar użytkownika
Ivan
scyzoryk
scyzoryk

Kiedy Słowo

Post#4 » 5 miesiące temu (24 mar 2018, o 23:07)

Cóż, gdyby kilkakrotnie mniej użyć entera, dodać trochę tekstu i użyć jakiś przymiotników, to moim zdaniem to jeszcze by uszło :D

Co do tematyki, jako agnostyk myślę że jak już miałby tu być jakiś tag, to lepiej pasowałbym "obyczajowe", a jeszcze lepiej "melancholia"
"Do następnych..." ~Ivan

Awatar użytkownika
Camenne

Kiedy Słowo

Post#5 » 5 miesiące temu (24 mar 2018, o 23:22)

Kawka pisze:Może to i nie poezja. Jednak nad tekstem warto się pochylić. Powiedzmy, że to taka wymiana ognia.

Ogólnie zgadzam się, ale w tym przypadku obawiałabym się tej wymiany ognia, biorąc pod uwagę, jaka była burza pod poprzednim wierszem tej autorki i jak długo trwała. Zresztą nawet jeżeli pojawi się jakakolwiek dyskusja, prawdopodobnie autorka znowu nie będzie logować się przez parę miesięcy, nie ustosunkuje się do dyskusji wcale i nagle wróci, by znów wrzucić tekst i zniknąć.
Zawsze mnie dziwiło, po co wrzucać cokolwiek na fora, jeżeli nie jest się zainteresowanym opiniami, ale, no, nic nowego w internecie.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Kiedy Słowo

Post#6 » 5 miesiące temu (25 mar 2018, o 18:52)

Camenne pisze:Czy taką parafrazę w ogóle można uznać za wiersz,
skoro haiku można... Ja sobie zadałem pytanie, czy uznanie, bądź nieuznanie za wiersz, coś zmieni w moim odbiorze tego, co Autor napisał. Wyszło mi, że odbiór pozostanie taki sam: pozytywne odczucia estetyczne i niedosyt. Gra słów, która podobnie jak niegdysiejsza "Zdrowaś Maryjo" pozostanie w pamięci i dotkliwy brak podmiotu lirycznego... ten utwór jest taki... bezosobowy. Szkoda.

Camenne pisze:samoistną poezję?
Samoistną? Z całą pewnością. Czy poezję? Samoistność jest warunkiem koniecznym, jednak nie jest warunkiem wystarczającym. Myślę, że wielu z tych, którzy lubią w krótkich formach szukać, poezję odnajdzie.

Tym, którzy podobnie jak ja, czują niedosyt, mogę zaproponować zdjęcie, które w zeszłym roku popełniłem, wędując po Ziemi kłodzkiej. Wierszydło tradycyjne do bólu, ale kiedy przeczytałem, jakoś cieplej się na sercu zrobiło.

Obrazek
Kaplica górska, okolice Barda

Awatar użytkownika
Alchemik
lekki sztylet
lekki sztylet

Kiedy Słowo

Post#7 » 5 miesiące temu (25 mar 2018, o 21:20)

Czy grafika wiersza jest aż tak ważna?
Ciągle mam wypominanie o entera.
A to taki oddech poety.
Ale każdy oddycha we własnym rytmie.
Słowa są ważne a nie ich zgrupowanie.
Ich zgrupowanie czytamy sobie sami.
Poeta poleca.
Poleca czytanie w takim a nie innym rytmie.
Czytelnik nie jest baranem i czyta tak jak chce.

Teraz, jeżeli chodzi o te konkretne słowa.
Właśnie graficznie tworzą pewną oryginalność.
Poza tym, to tylko przypominanie.
Jak coroczne Święto Zmartwychwstania, które właśnie nadchodzi.

Niemniej, to poetyckie ujęcie tematu, choćby to nie była poezja wyżyn.

Jurek

Wróć do „Poezja”