Cienie na werandzie

Teksty wyróżnione w cyklicznych plebiscytach na poezję miesiąca oraz corocznych wyborach poezji roku.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Cienie na werandzie

Post#11 » 18 kwie 2018, o 08:55

szczepantrzeszcz pisze:
helka pętelka pisze:Potrafisz przelać na papier uczucia, emocje.
Same się rozlały. Wystarczyła chwila nieuwagi. :))

Szczepanie, a można zamówić więcej takich chwil nieuwagi? Chętnie bym poczytała :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

Cienie na werandzie

Post#12 » 18 kwie 2018, o 09:45

Ja też bym poczytał, jednak bajki same się rodzą, że po raz kolejny biskupa Ignaca zacytuję. Jak coś przeleci w pobliżu, a ja będę na tyle szybki, aby złapać, to wrzucę. Teraz grzebię w przygodach Poety i (jak to zwykle bywa) kilku innych osób. Echa wołyńskie, echa wojenne. Ciężki temat, ciężko pisać. Tak powstają wiesze, domy i symfonie głosił Mistrz Ildefons, ale ja prozę na własny użytek w miejsce wiersza wstawiam i wtedy lepiej pasuje temu, co robię.

Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Cienie na werandzie

Post#13 » 18 kwie 2018, o 17:13

Wydaje mi sie ze ten wiersz trzeba wypowiedzieć na głos, albo wysłuchać;) taka melodyjna poezja nie jest tylko do czytania;p

Wróć do „Wyróżniona poezja”