najdroższy w panu

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
thomasward
lekki sztylet
lekki sztylet

najdroższy w panu

Post#1 » 5 miesiące temu (6 kwie 2018, o 09:37)

najdroższy w panu moja ukochana jestem Donna Stewart
mieszkać w Afryka Wybrzeże Kości Słoniowej lat
57 poddawana wielu operacjom rak jajników mieć wiele cierpień

ty dobry chrześcijan umieram potrzebuję
twojej pomocy dać użyczyć złotych i diamentów wartość
53,2 miliona dolarów (amerykańskich) na pomoc
biednym dzieciom zbudować Dom Dziecka w Twoim Kraju
lub gdzie duch twój prowadzi cię do uduchowienia w kraj inny

uprzejmie proszę o informacja o twoich intencjach na prywatny
adres email (może być opłata manipulacyjna przy odbiór dolarów)

pamiętać umieram ty nie pozwolić zmarnować mój majątek

Rozwiń, aby przeczytać
Jakby ktoś nie zauważył, to kolejny eksperyment liryczny, więc prosiłbym o wzięcie to pod uwagę. ;)

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017

najdroższy w panu

Post#2 » 5 miesiące temu (6 kwie 2018, o 15:33)

Hmmm... Nigdy bym nie pomyślała, że można splagiatować spam, ale jak widać można. Thomasward akurat przed chwilą zaglądałam do skrzynki e-mailowej i właśnie napisała do mnie owa Donna Stewart... Szkoda, że już to wyrzuciłam, bo aż jestem ciekawa, ile zmieniłeś w tekście. Początek jest zdaje się identyczny... To nie żaden eksperyment, a już na pewno nie liryczny. Jedynie mało wart automatyczny tłumacz.
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

thomasward
lekki sztylet
lekki sztylet

najdroższy w panu

Post#3 » 5 miesiące temu (6 kwie 2018, o 18:03)

Donna Stewart pisze też do wszystkich moich znajomych.

Oryginalny tekst -
 Rozwiń, aby przeczytać
Moja ukochana, nazywam się Donna Stewart, mam 57 lat. A teraz jestem poddawana kilku operacjom jajników i mam wiele cierpień.

Potrzebuję twojej pomocy, aby użyć Złotych i Diamentów o wartości 53,2 miliona dolarów amerykańskich, aby pomóc potrzebującym / biednym, zbudować szkołę, szpital, a także zbudować Dom Dziecka Dom Dziecka w Twoim kraju lub w dowolnym miejscu, gdzie duch może doprowadzić Cię do ustanowienia A Strona charytatywna. Ponieważ będę podróżować na kolejną operację i nie wiem, kiedy wrócić.

Uprzejmie proszę o poinformowanie mnie o swoich intencjach za pośrednictwem mojego prywatnego adresu e-mail (cenzura)

Siostra Donna Stewart.

Ośmielę się z twoim komentarzem nie zgodzić. :D Bo to nie jest plagiat, a i upieram się, że we spam ma w sobie zdecydowanie coś mocno lirycznego. Szczególnie taki.

Berlioz
scyzoryk
scyzoryk

najdroższy w panu

Post#4 » 5 miesiące temu (6 kwie 2018, o 22:58)

Rzeczywiście bardzo eksperymentalnie, ale do mnie taka "alternatywna sztuka" nie trafia. Poza tym sensu w tym nie widzę :)

Awatar użytkownika
sylvia_plath
lekki sztylet
lekki sztylet

najdroższy w panu

Post#5 » 5 miesiące temu (7 kwie 2018, o 11:13)

Ciekawy pomysł. Nigdy bym nie pomyślała w ten sposób od spamie. Poezja jest wszędzie :)
Quel giorno più non vi leggemmo avante.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

najdroższy w panu

Post#6 » 5 miesiące temu (7 kwie 2018, o 11:27)

Chyba wiele mnie w życiu ominęło, nie dostałam maila od Donny.

Ciekawy eksperyment wykorzystywać lub przekształcać w formę poetycką treści, których nikt by z poezją nie łączył. I to mi się podoba. Może to nie jest poezja sama w sobie, ale to czy "fryzjer" lub "instrukcja" to dla mnie fajne, pomysłowe parafrazy. Do mnie akurat trafia.
Ale nie dziwi mnie, że Liu ma mieszane uczucia, bo sama mam takie do twojego pociągu do wykorzystywania cudzych tekstów - vide "zdaniem spinozy" i komentarzy pod nim, które przemilczałeś.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

thomasward
lekki sztylet
lekki sztylet

najdroższy w panu

Post#7 » 5 miesiące temu (7 kwie 2018, o 15:11)

Odnośnie do owego pociągu, to ciężko mieć nawet mieszane, bo wydaje mi się, że naturalnym podejściem jest stosunek negatywny, to zrozumiałe i zgadzam się z nim. Faktycznie, tamten tekst zasługuje na wprowadzone przeze mnie zmiany, bo był on zwyczajnie nieuczciwy (poprawiłem tytuł), tym niemniej jednak akurat tamto to był bardziej żart połączony z niezbyt dobrej jakości prowokacją. :) Natomiast jako iż kultura nie jest niczym innym jak ciągłym używaniem jej tworów jak kompostu, uważam, że takie zjawisko jest in genere najbardziej w porządku.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

najdroższy w panu

Post#8 » 5 miesiące temu (8 kwie 2018, o 15:45)

Totalnie do mnie nie przemawia.
Ja wiem, że to ma być eksperyment, ale te bezokolicznikowe formy czasowników, chociaż myślę rozumiem zamysł ich użycia (łamany polski w ustach obcokrajowca?), to zupełnie taka forma do mnie nie przemawia.
Całość jest strasznie kanciasta, zgrzyta co chwilę, przez co ciężko mi to nawet poezją nazwać, bo poezja kojarzy mi się z jakąś płynnością, rytmem, melodią ukrytą w słowach (niekoniecznie tą rymowaną). Tutaj czuję się jakbym słuchała radia, które ma zakłócenia w odbiorze.

Podrzucam :piorko: i zachęcam do udziału w zabawie komentatorskiej.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

thomasward
lekki sztylet
lekki sztylet

najdroższy w panu

Post#9 » 5 miesiące temu (10 kwie 2018, o 09:16)

Hej, dzięki za komentarz. Zgadzam się, ze poezja kojarzy się z płynnością i melodią ukrytą w słowach, ale moim zdaniem nawet radio z zakłóceniami to melodia. Może i bardzo brzydka, może i słucha się tego niespecjalnie przyjemnie, ale mi się podoba. Chyba po prostu często lubię brzydotę. ;)

Odnośnie do łamanej polszczyzny, takim językiem jest napisane 70% spam maili, które staram się regularnie czytać. Szczerze? Takie spam maile są dla mnie bardzo liryczne. Widzę w nich wiele emocji i przemyśleń, no ale ja zawsze byłem dziwny. :P

Nawiasem mówiąc, zacny avatar.

Wróć do „Poezja”