Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

prawda po kłamstwie

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
blackrose
scyzoryk
scyzoryk

prawda po kłamstwie

Post#1 » 18 kwie 2018, o 07:42

całe życie kłamstwa uczona
nie umie czerni od bieli odróżnić
nawet w szafiry żywe wpatrzona
woli niemiłe myśli opóźnić

pewne zdarzenia nie mają wagi
płyną w świadomość za świadomością
jedno wspomnienie kiedyś ją zdradzi
na przekór dobrze rzuconym kościom

ktoś inny miał niezepsutą wagę
nieprzysłoniony wzrok szafirami
nazwała go kiedyś prawdą po kłamstwie
wziął czarne róże razem z kolcami

chciała spokoju niepokój dostała
bo weszła stopą w błoto niedomówień
choćby z dachu budynku skakała
nie pozbędzie się swoich złudzeń

kolce dalej powierza jemu
który nienawiść w sercu roztopił
wierzy że wybaczy jej przemoc
i deszcz nie będzie już na nich kropił

szczepantrzeszcz
Furia Pustyni
Furia Pustyni

prawda po kłamstwie

Post#2 » 18 kwie 2018, o 08:50

Odczytałem Twój tekst, jak listę zarzutów. Ludzie wypowiadają się w taki sposób, kiedy chcą uzyskać przewagę w dyskusji, wzbudzić w rozmówcy poczucie winy. Osoba, która nie umie czerni od bieli odróżnić, jest dla mnie niewidoczna.

Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

prawda po kłamstwie

Post#3 » 18 kwie 2018, o 17:15

Ale czasem nje ma czerni i bieli, a tylko niekończące się stany bezpośrednie, lub kompromisy^
Choć biedna ta w klamastwach wychowana, ciekawe czy sobie poradzi

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

prawda po kłamstwie

Post#4 » 18 kwie 2018, o 17:25

Ale czasem nje ma czerni i bieli, a tylko niekończące się stany bezpośrednie, lub kompromisy^

"Nje" czasem, a zawsze :D Hej, Tardis.

Ciekawy wiersz.
Z detali - zauważyłam, że wkradł się rym częstochowski "opróżnić" - "odróżnić", ale jakoś nie zgrzyta, nie zatrzymał wzroku. Szkoda, że na końcu jest nierymujące się "jemu" - "przemoc", to akurat trochę wybija z rytmu.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

blackrose
scyzoryk
scyzoryk

prawda po kłamstwie

Post#5 » 19 kwie 2018, o 13:53

szczepantrzeszcz pisze:Odczytałem Twój tekst, jak listę zarzutów. Ludzie wypowiadają się w taki sposób, kiedy chcą uzyskać przewagę w dyskusji, wzbudzić w rozmówcy poczucie winy. Osoba, która nie umie czerni od bieli odróżnić, jest dla mnie niewidoczna.

Ciekawe spostrzeżenie, bo moje intencje były odwrotne - wiersz miał wyrażać skruchę i być sposobem na przyznanie się do błędu. Może jednak gdzieś z tyłu mojej głowy odzywa się duma, przez którą tak zrozumiałeś tekst.

Tardis pisze:Ale czasem nje ma czerni i bieli, a tylko niekończące się stany bezpośrednie, lub kompromisy^
Choć biedna ta w klamastwach wychowana, ciekawe czy sobie poradzi

Wiem o tym, jednak czasami trzeba się określić za jedną stroną. I z tym bohaterka ma niestety problem. Na razie sobie radzi, choć nie jest "wychowana w kłamstwach", a całe życie do tego kłamstwa zmuszana, różnica jest spora ;)

Camenne pisze: Ciekawy wiersz.
Z detali - zauważyłam, że wkradł się rym częstochowski "opróżnić" - "odróżnić", ale jakoś nie zgrzyta, nie zatrzymał wzroku. Szkoda, że na końcu jest nierymujące się "jemu" - "przemoc", to akurat trochę wybija z rytmu.

Dziękuję za odpowiedź, faktycznie może to zgrzytać. Cieszę się, że okazał się dla Ciebie ciekawy :)

Wróć do „Poezja”