niesmiertelny

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
Margot
scyzoryk
scyzoryk

niesmiertelny

Post#11 » 21 sie 2018, o 09:42

Bardzo wzruszający wiersz......

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

niesmiertelny

Post#12 » 21 sie 2018, o 10:14

Kawka pisze:W moim wierszu chodzi jednak o przyjaciela, który długie miesiące spędził w szpitalu, gdyż cierpiał na nieuleczalną chorobę. Lekarze wmawiali w przerażone pielęgniarki, że on nie czuje bólu, gdyż uśmierza go morfina. Jęki i krzyki, które wydaje - to jedynie efekt halucynacji.

Jak dla mnie wiersz zbyt oszczędny w słowach, żeby mogła z niego wyciągnąć to wszystko, co napisałeś powyżej.

szczepantrzeszcz pisze:Niedawno miałem w rodzinie przypadek wyglądający na początku podobnie, potem inaczej. Człowiek w dostojnym wieku, całkowicie bezwładny, praktycznie nie było kontaktu. Kiedy trafił do szpitala (jakieś osiem miesięcy temu) lekarze powiedzieli, że odejście na tamtą stronę jest kwestią godzin. Przedwczoraj mogłem się wykazać - miał problem z rozwiązaniem krzyżówki (Jolki wymagają sporego wysiłku umysłowego), jest w stanie powolutku, ale samodzielnie chodzić i co najważniejsze docenia uroki życia. Taka postawa się udziela.

Życie bywa przewrotne. Śmierć jak widać też - czasem jej się odwidzi i stwierdzi, że wróci kiedy indziej, że jeszcze nie czas.
Z moją babcią było podobnie. Już lekarze na niej krzyżyk postawili, już pielęgniarki mówiły ''proszę dać mamie umrzeć'', ale moja mama żądała podać tlen i że nie, nie ma żadnego umierania. Babcia po dwóch wylewach doszła do siebie, stanęła nawet na nogi i żyła jeszcze 3 lata normalnie - była świadoma i w pełni władz umysłowych, czytała gazety, dyskutowała z sąsiadkami :D , poruszała się samodzielnie, nawet na małe spacery chodziła z drobną pomocą.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Kawka
runiczny rapier
runiczny rapier

niesmiertelny

Post#13 » 21 sie 2018, o 14:54

Dziękuję, Margot! Dziękuję, Karen!

witka
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

niesmiertelny

Post#14 » 21 sie 2018, o 15:06

fajnie się rozwijasz i że się rozwijasz.

Kawka
runiczny rapier
runiczny rapier

niesmiertelny

Post#15 » 21 sie 2018, o 15:25

Dziękuję witka! To m. in. Ty mnie inspirujesz!

Wróć do „Poezja”