Przepraszam

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
Hannah Isis
scyzoryk
scyzoryk

Przepraszam

Post#1 » 12 paź 2018, o 09:19

Przepraszam, że do twego świata wkroczyłam.
I twój spokój zmąciłam.
Twoje miejsce bezpieczne
Jak tornado zniszczyłam.
I uciekłam,gdy się w nim pogubiłam
I kontrolę straciłam.
Teraz niczym mokrą szmatę serce z uczuć wykręce.
Uciekłam I cię tam zostawiłam.
Moje istnienie niczym lawa
Pali cię w ręce.
Nie myśl,
Zapomnij,
Nie zobaczysz mnie więcej.

H.I

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Re: Przepraszam

Post#2 » 12 paź 2018, o 09:55

Skomentowałam już inny wiersz i właściwie mogłabym te same uwagi powtórzyć tutaj. Twoje wiersze zbudowane są na czasownikach - daje to wrażenie "nadczynności", mało tu poezji samej w sobie. Dodatkowo, jest to jednocześnie przyczyną występowania między innymi tylu rymów częstochowskich, bo skoro twoje wersy stoją czasownikami, siłą rzeczy zestawiasz ze sobą te same części mowy.
Masz zapędy do zbędnej pompatyczności i archaizmów, które tylko z pozoru mogą wydawać się naturalnie pasujące do tej tematyki, a tak naprawdę sprawiają, że całość staje się banalna.
Plus, ponownie, nagromadzenie zamków i innych powtórzeń. Całościowo to zestawienie podstawowych błędów początkujących.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Nuria
runiczny rapier
runiczny rapier

Przepraszam

Post#3 » 12 paź 2018, o 13:13

«Camenne» ma racje...do tego taki "wysyp" za jednym razem zniechęcił np. mnie, do czytania słabych tekstów.
Nie mam monopolu na rację.

Awatar użytkownika
Camenne

Re: Przepraszam

Post#4 » 12 paź 2018, o 13:21

Dokładnie. Rzuciłam jeszcze okiem do reszty i stwierdziłam, że wytykanie n razy tego samego mija się z celem.
Dlatego zresztą wrzucanie w takich seriach mija się z celem, czy to 5 tekstów, czy aż 18 tekstów jak w tym przypadku (nie mówiąc już o tym, że nawet bez "Dzień dobry"). Gdyby autorka dodała jeden lub dwa i poczekałaby na komentarze, miałaby szansę poznać błędy i poprawić je w reszcie wierszy przed publikacją. Tak to niestety wszystkie powtarzają te same problemy i trudno oczekiwać, że czytelnicy nie zniechęcą się po dwóch i będą komentować.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Alijar
scyzoryk
scyzoryk

Przepraszam

Post#5 » 14 paź 2018, o 18:20

To, co krytykujecie, ja odczuwam jako zamierzony środek. Podoba mi się ta "nadczynność", ta wypowiedź jakby jednym tchem. Czuję jakieś niedociągnięcia, jakie, nie potrafię powiedzieć, nie znam się na analizowaniu poezji, potrafię ją tylko odbierać, albo nie.

Wróć do „Poezja”