Intro

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
Nieumiejętność
scyzoryk
scyzoryk

Intro

Post#1 » 13 paź 2018, o 23:29

Moje ciało.
Czy na pewno moje?
Im dłużej na nie patrzę, tym bardziej jest mi obce. Staję się obserwatorem skomplikowanej struktury. Widzę do połowy pomalowane paznokcie u stóp, później skupiam się na żyłach, akurat dobrze je widać. Jak to możliwe, że płynie w nich coś tak dziwnego, a ja tego nie widzę? Tylko zielonkawa linia pod skórą, którą czasem bardziej widać. W ciepłej kąpieli.

Muszę sprawdzić. Któryś już raz, tak jak świadomi czyjejś miłości ludzie pytają: kochasz mnie? Widzę kroplę, od razu czuję się spokojniejsza.

W lustrze człowiek. Naśladuje wszystko co robię, każdy mój ruch. Więc tak widzą mnie inni, ciekawe czy jestem ładna. Dotykam dłonią twarzy, żeby samą siebie przekonać, że to ja, że to moje... Czas to przerwać, coraz dziwniej się czuję gapiąc się w swoje oczy. Odchodzę od lustra. Tej sytuacji nie było, zapominam. Znów czuję się neutralnie.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Intro

Post#2 » 14 paź 2018, o 10:30

Najpierw należy zajrzeć tutaj:
viewforum.php?f=81

Kawka
runiczny rapier
runiczny rapier

Intro

Post#3 » 14 paź 2018, o 12:50

Moim skromnym zdaniem, to raczej proza. Mam kilkanaście uwag. Tak ostrożnie odnotuję odniosę się do kilku fragmentów:
"Im dłużej na nie patrzę, tym bardziej jest mi obce." Opuściłabym "jest mi". Byłoby zgrabniej. Dalej - Obserwuję skomplikowaną strukturę. (Chodzi o to, żeby uniknąć czasownika z się.)
"skupiam się na żyłach, akurat dobrze je widać" skupiam się na żyłach, dobrze teraz widocznych.
"którą czasem bardziej widać" - którą czasem łatwiej dostrzec... itd.
Nie wiem jak bardzo mogę ingerować w Twój tekst.
Pozdrawiam

Nieumiejętność
scyzoryk
scyzoryk

Intro

Post#4 » 14 paź 2018, o 13:37

Dziękuje za uwagi, najpewniej wpłyną na moje przyszłe teksty. Ciężko jest mi się do nich odnieść, ponieważ piszę, a później zmieniam tekst na taki, który czytając sprawia że czuję hmm pewnego rodzaju zgodność z tym co jest napisane i z tym co czuję, i nie chodzi tutaj tylko o treść ale tez każde osobne słowo. Aczkolwiek uwagi naprawdę będą pomocne, ponieważ jestem laikiem. ☺️

Kawka
runiczny rapier
runiczny rapier

Intro

Post#5 » 14 paź 2018, o 18:50

Dziękuję za odpowiedź. Cieszę się, że Cię nie uraziłam.

Wróć do „Poezja”