Brunatne szambo zalało syreny

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
Zewediach
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#1 » 25 paź 2018, o 20:45

Warszawa, 01.08.2018 r.

Szambo brunatne wybiło razem z racami
I wyjącymi po południu syrenami.
Pośród ostatnich Powstańców stanął szereg zer.
To jak zwykle Młodzież Wszechpolska i ONR.
Do bycia Polakami prawo uzurpują.
Historii jednak kompletnie nie rozumieją.
To ich ideologia hackenkreuz nosiła.
To ich ideologia Warszawę spaliła.
Historia kołem się toczy – mówi przysłowie.
W chłopcach z falangą traumę widzą staruszkowie.
„Bóg! Honor! Ojczyzna!” – skanduje ta obora.
„A gdzie w tym wszystkim jest człowiek?” – pytała Kora.
„Raz sierpem i raz młotem czerwoną hołotę”.
Nietrudno coś zawłaszczyć i obrzucić błotem.
Maszerujący przez Polskę nacjonaliści.
Niespełnieni kibole i akwareliści.

witka
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#2 » 25 paź 2018, o 21:42

To nie jest różnica między klerkiem- pożytecznym idiotą, a idiotą.

To jest przykład na funkcjonowanie w portalach osób, które nie mają papierów ani na pisanie ani na łapanie rzeczywistości.

Dziękuję Państwu.

Kawka
runiczny rapier
runiczny rapier

Post#3 » 25 paź 2018, o 22:00

Zewediach - jak zwykle - czuwa!

Awatar użytkownika
Troxx
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#4 » 26 paź 2018, o 08:15

Doskonałe. Takie wspòłczesne :) z drugiej strony, zbyt polityczne.
Font, nie czcionka!

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Re: Brunatne szambo zalało syreny

Post#5 » 26 paź 2018, o 10:48

witka pisze:To nie jest różnica między klerkiem- pożytecznym idiotą, a idiotą.

To jest przykład na funkcjonowanie w portalach osób, które nie mają papierów ani na pisanie ani na łapanie rzeczywistości.

Dziękuję Państwu.
Co do papierów na pisanie niestety się zgadzam. Nie odmawiam nikomu publikowania na forum, ale dla mnie poezji nie ma w większości tekstów, które tu autor wrzuca. Są kiepskie rymy, "zdaniowe" wersy, a w niektórych przypadkach to już tylko rozenterowana proza, nawet nie można udawać poezji. I były komentarze, ale zero odzewu.

A ostatnio jest w dodatku politycznie w propagandowym wydaniu, wręcz już prymitywnym - źle to brzmi, ale budowanie argumentów w ten specyficznie przesadzony, niesmaczny sposób na ubliżaniu i pokazaniu, jacy wszyscy przeciw są głupi, z kulturą minęło się na zakręcie. Przy czym, jest mi dużo, dużo, dużo bliżej do twojej strony niż tej, którą wykpiwasz.

Jesteśmy na forum literackim, nie w komentarzach na onecie. Treść ma równie ważne znaczenie niż forma, ale forma jest tu kluczowa - i mam wrażenie, że autor świadomie tą ostatnią ignoruje, byleby pisać więcej i publikować więcej.

To zaczyna mnie bardzo razić.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Krzytawy
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#6 » 26 paź 2018, o 13:56

Lepiej zamiast: "Historii jednak kompletnie nie rozumieją." dałbym: "Historii jednak kompletnie nie pojmują." W sumie jednak i ja w tym nie widzę interesującej poezji. Tekst za bardzo ocieka propagandą polityczną.

Mozets
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#7 » 28 paź 2018, o 10:39

O Zewediachu i jego "tfórczości" wyrażałem się kilkakrotnie i nie mam wiele do dodania. Poza jednym. Wtręty propagandowo-polityczne są przez niego "wrzucane" w tekst, z niewinną miną wesołka-prowokatora. Ich celem chyba nie jest rzeczywista próba oddziaływania na poglądy polityczne czytelników, a chęć "zamieszania kijem" w stawiku portalowym. Tak - dla podniesienia ciśnienia literacko-portalowego. Toże wrzutki antyklerykalne mają chyba aspekt czysto stereotypowy. Wśród kapłanów i zakonników jest przecież jak i wśród nas cywili, - większość ludzi mądrych i wartościowych, oraz pewien procent łajdaków i ludzi przypadkowych. Jak w każdej profesji. Są oni łyżeczką dziegciu w beczce miodu. Zewediach świadomie chyba gra rolę "enffant terrible" i jego teksty nie muszą być czytane przez wszystkich. Tak jak i wszyscy nie muszą oglądać np. parady równości. Gdyby nie to, że odbywa się ona w miejscu publicznym i po ulicy musimy chodzić. Czy chcemy, czy nie. A politycy to przecież amatorzy ( prawie w 100%) i kłamcy. Niektórzy z nich kłamią z wdziękiem i to są artyści ( jako i my).
Marek Mozets karabela z resora samochodowego.
P.S. Teksty Zewediacha ( tak jak i wiele moich ) raczej powinny być zamieszczane w dziale "zabawy literackiej".
I wtedy nikogo nie raziła by klasyfikacja "poezji". Większość również moich "stforków" ja sam określam jako wierszoklectwo i prozę lotu koszącego. Bo taka jest prawda. W dochodzeniu do porządnego warsztatu literackiego jest często długa droga i próby amatorów niekoniecznie należy uważać za profanację poezji i sztuki. Chyba ,że ktoś jest przekonany (błędnie) o swoim wyjątkowym talencie. Ja nie jestem.Na szczęście.

Wróć do „Poezja”