Moja Apatia

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
moomoon
scyzoryk
scyzoryk

Moja Apatia

Post#1 » 26 paź 2018, o 09:52

Moja Apatia

Głucha pustka dotkliwie
przenika przez skórę,
niesie ze sobą cichą,
niszczącą wichurę.

Gdy bezduszna
wypełnia me żył,
bronić się przed nią
już dłużej nie mam siły.

Obojętnością dotyka
ciała przestrzenie,
ciepłą myśl
wprowadzając w chłodu otępienie.

Bez Twego głosu
nadciąga unicestwienie...

Krzytawy
lekki sztylet
lekki sztylet

Moja Apatia

Post#2 » 26 paź 2018, o 14:00

Literówka?: "wypełnia me żył"- chyba żyły?

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Re: Moja Apatia

Post#3 » 26 paź 2018, o 14:27

Ostatnio często powtarzam te uwagi na forum i przez to mam wrażenie, że to banalne sprawy, ale moim zdaniem jednak ich obecność mocno wpływa na odbiór - niekonsekwentne rymowanie i rymy częstochowskie.
Tych drugich jest tu sporo, zwłaszcza pod koniec. Niekonsekwencje w innych miejscach, bo czasem rymów nie ma, moim zdaniem tym bardziej są widoczne.
Dodatkowo, pompatyczność i idące z nią archaizmy - jako autorka, zastanów się, cy są konieczne. Łącząc to z tematem wiersza, nie oszukujmy się, dość banalnym (choć, wiadomo, pisze się nie tylko po to, by pokazać światu efekt i tworzyć monumentalne dzieła, ale też dla siebie i w formie wyrażania siebie), pojawia się kontrast i wypada to niefortunnie.
Postaraj się unikać wskazanych problemów. Prostota często robi o wiele większy efekt.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Kawka
runiczny rapier
runiczny rapier

Moja Apatia

Post#4 » 26 paź 2018, o 18:35

Przedstaw się nam i powiedz coś o sobie. Kliknij tutaj viewforum.php?f=81.

Wróć do „Poezja”