Polityczny apel fraszkowy

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady
Posty: 5116

Polityczny apel fraszkowy

Post#11 » 27 paź 2018, o 18:31

Bez spięć, proszę. Nie ma na forum zakazu dyskusji o polityce, więc możecie rozmawiać i dyskutować, grunt, by odbywało się to bez kłótni. Polityka to taki temat zapalny, że tu ze zwykłej dyskusji zaraz może zrobić się zamieszanie.

Po primo. Owszem, ale to nie forum o profilu politycznym ( Z resztą Kan. zwróciła uwagę w poprzednim wierszu)

Kim jest Kan?

Tyle. Więcej odpowiedzi w tym temacie nie będzie.

Jeżeli będzie kulturalne i bez spięć, to nie ma przeszkód, mogą być. Zabrzmiało to bardzo autorytarnie - jak zakazywanie innym użytkownikom wypowiadania się w temacie, a w tym nie leży twoja rola na forum - bo brakuje tu prostego słówka "mojej". Dzięki za interwencję, ale w przyszłości nie uderzajmy w te tony.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.


Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Mozets
zaklęty miecz
zaklęty miecz
Posty: 252

Polityczny apel fraszkowy

Post#12 » 28 paź 2018, o 17:48

Nasze społeczeństwo summa summarum nie jest skłócone a skołowane. Sprzyja temu fakt, że rola inteligencji jako wiodącej warstwy została zmarginalizowana. Świat internetu sprzyja rozwojowi poglądów i wiedzy ale w większym jednak stopniu manipulacji i dezinformacji. Planowej i bezwzględnej. Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy jak wtłaczane codziennie im do głów stereotypy zachowań, poglądów, ocen, są przez nich bezmyślnie ( po ludzku, z lenistwa ) wchłaniane. Inteligencję przedwojenną wybito prawie do nogi. Nowa inteligencja oprócz kserograficznej wiedzy i wykształcenia została wyekstrahowana ( w dużej mierze) z wyższych wartości i zasad, bo nie ma oparcia w bazie ( zniszczonej). Którą była ciągłość elit . Przerywana rozbiorami i ostatnią wyniszczającą okupacją w walonkach. Większość nowej inteligencji została planowo zwasalizowana ( ekonomicznie głównie). Ludzie nie są ze stali szybkotnącej. Ulegają by przeżyć. Lub by za wszelką cenę osiągnąć doczesne bogactwo i być lepiej sytuowanym ekonomicznie od reszty. Stad rozwarstwienie społeczeństwa, w którym prawie każdy niezadowolony jest ze swojej pozycji i ma pretensje, że nie jest kimś innym. Stąd taka agresja w internecie, wulgarność, prostactwo – wynikające z niskiej samooceny. Z frustracji. Mało kto jest szczęśliwy , że jest dobrym szewcem, krawcem a nawet dyrektorem toalety miejskiej. Większość chce być kimś innym. Ambicje wyzwolone w prostych ludziach przez ideologię proletariacką przyniesioną na bagnetach Stalina i multiplikowaną synekurami w socrealizmie, zniszczyły w tych ludziach ( często na wysokich stanowiskach) refleksje o wartościach uniwersalnych.
Polacy w swej masie, ( bo pomimo setek tysięcy agentów obcych krajów, wpływu, wywiadu, lobbystów) są jednak dość silnym monolitem narodowym. Wystarczy by zaistniało rzeczywiste zagrożenie np. wojną, a nasze leniwe społeczeństwo natychmiast się konsoliduje i jest zdolne do ofiar jakich nie zna żadne prawie państwo europejskie.
Niemcy mają swoją prasę i telewizję. A Polska dała na swoim terenie powstać silnym ośrodkom wydawniczym , telewizyjnym, radiowym głównie niemieckim, którzy co dnia 24 h na dobę urabiają polskie skołowane umysły przez kolorowe pisemka i jad rozgłośni antypolskich. Na naszym własnym terenie. Marketów nie możemy prowadzić polskich bo to „zbyt skomplikowane”. Od 89 roku nie możemy rozprawić się z postkomunistami. A Piłsudski postawił państwo na nogi ze zniszczeń niewyobrażalnych i skonsolidował naród i zwycięsko odparł atak największej armii świata.
Krzyk zagranicy o ksenofobię w Polsce jest ściśle sterowany. Kto wie jak w Niemczech wygląda stosunek do Polaków, ich dzieci, wolność mówienia po polsku, kto wie jak kłótliwi są Włosi, jak Szwedzi mimo swej niby-tolerancji traktują Polaków , nawet tych wykształconych , którzy szanują ich obyczaje i pracują często 2 razy lepiej od Szweda. A jak traktuje się beżowych nachodźców. Kto wie jak Polacy są określani w Kanadzie i USA. Jews killers. Zamieszczę relację z osobistych, długoletnich obserwacji szwedzkiej mentalności i braku odwagi i zastraszenie przez socjaldemokratyczny rząd i propagandę.
kpt. Marek Mozets (jnwsws).

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018
Posty: 1162

Polityczny apel fraszkowy

Post#13 » 28 paź 2018, o 18:29

Ad. Mozets
Bardzo ciekawe i trafne spostrzeżenia.

szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze
Posty: 2190

Polityczny apel fraszkowy

Post#14 » 29 paź 2018, o 11:13

Mozets, fajnie, że napisałeś. Gdybym istniał na fejsbókach, dostałbyś lajka - współcześnie najwyższą formę akceptacji :) . Po tym, co przeczytałem, więcej we mnie pytań niż mysli własnych. Jak się zbiorę, coś napiszę.

Wróć do „Poezja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości