czy pan mnie słyszy

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
Awatar użytkownika
nebbia
Wydany pisarz

czy pan mnie słyszy

Post#1 » 6 sty 2019, o 19:22

tu jestem panie Gustawie dzień dobry
czekam oparta o obłok gotowa do lotu
choć pan ciągle wyzłaca Adelę
jakby pan nie wiedział
że to tylko próba generalna
przed premierą

srebrzystej przyszłości

szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

czy pan mnie słyszy

Post#2 » 8 sty 2019, o 09:56

Nie mogę odgonić wrażenia, że masz na myśli "Pocałunek".

Adela jest obietnicą obietnicy. Pocałunek - obietnicą spełnienia.

...każda przyszłość, jeżeli jest, jest srebrzysta. Ogladając malunki Pana Gustawa łatwo się o tym zapomina.

Awatar użytkownika
nebbia
Wydany pisarz

czy pan mnie słyszy

Post#3 » 8 sty 2019, o 17:04

Szczepanie, bardzo dziękuję za wizytę pod tą pisaną - z przymrużeniem oka - miniaturką.
szczepantrzeszcz pisze:Adela jest obietnicą obietnicy. Pocałunek - obietnicą spełnienia.

Ładnie powiedziane.

Zarówno Pocałunek, jak i Złotą Adelę miałam okazję widzieć we wiedeńskim Belwederze, jeszcze przed „emigracją Adeli” do USA. 

A ten tekścik jest tak jakby odautorskim komentarzem do cyklu obrazów, będących popełnionymi  przeze mnie pastiszami dzieł Gustava Klimta.
szczepantrzeszcz pisze:Nie mogę odgonić wrażenia, że masz na myśli "Pocałunek".

I tu masz rację, pierwszy na „warsztat” wzięłam jego Pocałunek, ale ani „kapki złota” tam nie położyłam.

Serdecznie
n

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

czy pan mnie słyszy

Post#4 » 9 sty 2019, o 10:43

nebbia pisze:Zarówno Pocałunek, jak i Złotą Adelę miałam okazję widzieć we wiedeńskim Belwederze, jeszcze przed „emigracją Adeli” do USA. 

A ten tekścik jest tak jakby odautorskim komentarzem do cyklu obrazów, będących popełnionymi  przeze mnie pastiszami dzieł Gustava Klimta.
szczepantrzeszcz pisze:Nie mogę odgonić wrażenia, że masz na myśli "Pocałunek".

I tu masz rację, pierwszy na „warsztat” wzięłam jego Pocałunek, ale ani „kapki złota” tam nie położyłam.

Serdecznie
n

Byłam bardzo ciekawa, jakie osoby stoją za imionami w tym wierszu, bo niestety ani "Adela", ani "Gustaw" nic mi nie mówiły. Bardzo lubię to, że w twojej poezji zawsze jest jakieś tło, zawsze można nie tylko mieć przyjemność z czytania, ale też czegoś się dowiedzieć. Swoją drogą, przepiękny ten obraz.

czekam oparta o obłok gotowa do lotu
Bardzo ładnie określone.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
nebbia
Wydany pisarz

czy pan mnie słyszy

Post#5 » 9 sty 2019, o 23:26

Cam,
bardzo się cieszę z wizyty, komentarza, a szczególnie z tego, że zwróciłaś uwagę na wers:

czekam oparta o obłok

przyznam, że i mnie się podoba. Pomyślałam nawet, że zasługuje na rozwiniecie.
Może, kiedyś uda mi się go bardziej... „zaobłocznić, albo „rozobłocznić”.

Miło, że zajrzałaś. Jeżeli chciałabyś bliżej poznać burzliwe i ciekawe dzieje powstania i peregrynacji jednego ze słynniejszych obrazów Gustava Klimta „Złotej Adeli”, czyli portretu Adeli Bloch–Bauer, polecam film z 2015 roku, pt. „Złota dama” (Woman in Gold), w reżyserii Simona Curtisa. Główną rolę zagrała Helen Mirren, jako Maria Altmann, siostrzenica portretowanej, przez lata walcząca o odzyskanie rodzinnej kolekcji (w tym tego słynnego portretu swojej ciotki), zagrabionej przez austriackie faszystowskie władze.
„Złotą Adelę” od 2006 r. podziwiać można - już nie we wiedeńskim Belwederze - a w Neue Galerie New York.

Przesyłam pozdrowienia
n

Wróć do „Poezja”