Po długiej przerwie wracamy do wyborów najlepszego komentującego miesiąca!
Kto zostanie Komentatorem Kwietnia? Zagłosuj!

Przyjaciele z Artefrakcji!

Lipa wciąż taka sama

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
Magdalena Buckley
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Lipa wciąż taka sama

Post#1 » 11 maja 2019, o 21:33

Przez to zbieranie do butów i kieszeni
znaków, zdań, teorii w wybranym przez siebie kierunku

mniej mnie tutaj niż ostatnio
tylko lipa przed domem taka sama jak zawsze w czerwcu

Fred

Lipa wciąż taka sama

Post#2 » 11 maja 2019, o 21:42

Rzeczywiście lipa.

Poezjonauta
scyzoryk
scyzoryk

Lipa wciąż taka sama

Post#3 » 12 maja 2019, o 12:52

Nie mi decydować co jest poezją, a co nią nie jest.
Utwór cierpi z powodu formy kojarzącej się z poszatkowaną prozą. Przekaz jest rozmyty, z wiersza czuć tęsknotę, melancholię. Niestety, brak tu metafor, które dodałyby tym uczuciom głębi. Nie ściskają za serce. Po tak spokojnym (i krótkim) wstępie, odpowiednia puenta mogłaby zwalać z nóg. Tutaj jednak tego zabrakło.
Być może rozszerzenie tej formy i wzbogacenie jej o bardziej poetyckie słownictwo pomoże, a tekst szarpnie za duchowe struny.

Fred pisze:Rzeczywiście lipa.

Ciężko o mniej merytoryczny komentarz. Nie jestem pewien, czy w ogóle spełnia warunki regulaminu.
"Sztuka jest zaiste nie chlebem, lecz winem życia"

Fred

Lipa wciąż taka sama

Post#4 » 12 maja 2019, o 13:22

No rzeczywiście ta sama lipa.

Dodano po 9 minutach 6 sekundach:
Poezjonauta pisze:Ciężko o mniej merytoryczny komentarz. Nie jestem pewien, czy w ogóle spełnia warunki regulaminu.

Mam prośbę abyś skupił się raczej na własnej twóczości i komentowaniu wierszy, a nie komentowaniu komentarzy.
Autor z pretensjami tak zwanymi artystycznymi napisze niedbale cokolwiek, a ja mam obowiązek być "bardzo merytoryczny" i fachowo komentować jego ostentacyjny grymas słowny? Bo moze to akurat poezja wyszła z tego, ot tak przypadkiem?
Nad dobrym wierszem się pracuje, choćby z szacunku dla tych , którzy będą to czytać, Wtedy można oczekiwać sensownych komentarzy.
Nie szukaj zwady. Poezjonauto.

Awatar użytkownika
KamilM
scyzoryk
scyzoryk

Lipa wciąż taka sama

Post#5 » 12 maja 2019, o 13:28

Słabe to i nie zrozumiałe.
"Ostatni będą pierwszymi."

Poezjonauta
scyzoryk
scyzoryk

Lipa wciąż taka sama

Post#6 » 12 maja 2019, o 13:48

Zwady z nikim nie szukam. Komentowanie komentarzy to po prostu dyskusja.

Fred pisze:Rzeczywiście lipa.

Takie uwagi są po prostu zbędne, nic nie wnoszą, nie zawierają wskazówek, rad, czy jakiejkolwiek innej pomocy dla autora. Co za tym idzie, są niezgodne z ideą forum, na którym twórcy i komentujący mają sobie nawzajem umożliwić poszerzanie własnych horyzontów, rozwój twórczy, rozwój umiejętności zarówno pisarskich, jak i komunikacyjnych.

Fred pisze:Autor z pretensjami tak zwanymi artystycznymi napisze niedbale cokolwiek, a ja mam obowiązek być "bardzo merytoryczny" i fachowo komentować jego ostentacyjny grymas słowny? Bo moze to akurat poezja wyszła z tego, ot tak przypadkiem?

Nikt nie narzuca Ci obowiązku komentowania czegokolwiek. Jeśli nie chcesz mówić, po prostu nie mów. Natomiast jeśli chcesz już coś napisać, to stosuj się do zasad forum. Jako użytkownik zgodziłeś się zaakceptować obowiązujący regulamin, który wyraźnie mówi: "Każda wypowiedź dotycząca tekstu literackiego, jak i poglądów użytkownika, powinna mieć uzasadnienie. Niewskazane jest pisanie krótkich, niekonstruktywnych postów, które mogą generować niejasności i kłótnie." Twoja wypowiedź jest krótka, niekonstruktywna, generuje niejasności i kłótnie.

Fred pisze:Nad dobrym wierszem się pracuje, choćby z szacunku dla tych , którzy będą to czytać, Wtedy można oczekiwać sensownych komentarzy.

Odważę się powiedzieć, że dla każdego poety proces tworzenia jest przeżyciem bardzo indywidualnym. Wiersz może wyglądać niedbale lub ostentacyjnie, ale tylko autor wie ile czasu i potu poświęcił na swoje dzieło. Jeśli uważasz takowe za niegodne swojej uwagi, cóż, do komentowania nikt nie zmusza. Szacunek to miecz obosieczny. Nad dobrym komentarzem też się pracuje, choćby z szacunku dla autora wiersza i innych użytkowników forum. Wtedy można oczekiwać sensownych odpowiedzi, sensownej dyskusji.
"Sztuka jest zaiste nie chlebem, lecz winem życia"

Fred

Lipa wciąż taka sama

Post#7 » 12 maja 2019, o 16:19

Poezjonauta pisze:Odważę się powiedzieć, że dla każdego poety proces tworzenia jest przeżyciem bardzo indywidualnym. Wiersz może wyglądać niedbale lub ostentacyjnie, ale tylko autor wie ile czasu i potu poświęcił na swoje dzieło.

Po raz ostatni cię upominam. Zamknij się wreszcie.
Nikt nie dał Ci prawa pouczania mnie co mam pisać.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Lipa wciąż taka sama

Post#8 » 12 maja 2019, o 16:28

Fred pisze:No rzeczywiście ta sama lipa.

Dodano po 9 minutach 6 sekundach:
Poezjonauta pisze:Ciężko o mniej merytoryczny komentarz. Nie jestem pewien, czy w ogóle spełnia warunki regulaminu.

Mam prośbę abyś skupił się raczej na własnej twóczości i komentowaniu wierszy, a nie komentowaniu komentarzy.
Autor z pretensjami tak zwanymi artystycznymi napisze niedbale cokolwiek, a ja mam obowiązek być "bardzo merytoryczny" i fachowo komentować jego ostentacyjny grymas słowny? Bo moze to akurat poezja wyszła z tego, ot tak przypadkiem?
Nad dobrym wierszem się pracuje, choćby z szacunku dla tych , którzy będą to czytać, Wtedy można oczekiwać sensownych komentarzy.
Nie szukaj zwady. Poezjonauto.

Fredzie, zgłaszasz post Poezjonauty, a w rzeczywistości twój komentarz nie spełniał regulaminu.

Zacytuję:
Niewskazane jest pisanie komentarzy niejasnych, które mogą generować nieporozumienia, oraz krótkich i niekonkretnych (na przykład "Podoba mi się" bądź "Kiepskie"). Takie wypowiedzi mogą być kasowane. Komentarz powinien być dłuższy niż jedno zdanie i zawierać konstruktywną opinię, a także jej uzasadnienie; mile widziane jest odniesienie się do tematyki tekstu, jego interpretacji, warsztatu autora etc.. Nie jest oczekiwane ani wymagane pisanie długich analiz godnych krytyków literackich, jednak ze względu na tematykę forum, które powstało w celu pomagania sobie nawzajem w rozwoju literackim, prosimy o komentowanie w sposób możliwie jak najbardziej merytoryczny i pomocny dla autora.

Jest i krótki, i niejasny, może rzeczywiście generować nieporozumienie na linii autor-komentujący.

Choć rola Poezjonauty nie leży w tym, by upominać innych i sankcjonować przestrzeganie regulaminu, proponuję mieć odrobinę więcej dystansu i nie doszukiwać się złych pobudek (tych tu moim zdaniem ich nie było, to było ledwie jedno (!) zdanie, a dopowiedziane zostało wiele, nawet szukanie konfliktu, i zupełnie niepotrzebnie). Nie masz też na forum takiej roli, by komukolwiek cokolwiek rozkazywać. Mało eleganckie jest kazanie komuś się zamknąć.
Czytaj, a będziesz czytany!

Poradniki: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Fred

Lipa wciąż taka sama

Post#9 » 12 maja 2019, o 16:44

Wróciłem na to forum po dłuższej niebytności, bo miałem złe doswiaczenia. Ośmieszano, mnie i poniżano. chocby niejaki Kubas. Jakoś nikt się za mną nie ujął. Dałem się namówić na powrót, bo mnie kilkaakrotnie do tego zachęcano. Nie jestem pewny, czy dobrze zrobiłem. Zobaczę co będzie dalej. Najwyżej zrejteruję na dobre.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Lipa wciąż taka sama

Post#10 » 12 maja 2019, o 16:47

Fredzie, potrafię zrozumieć cudzy punkt widzenia, ale wdajesz się w niepotrzebny konflikt z innym użytkownikiem, ba, niektóre twoje zdania można odebrać za zawoalowaną groźbę, a teraz obracasz sytuację, robiąc siebie ofiarą, a wszystkich w otoczeniu winnymi, i szantażując odejściem. Nieładnie.

Proponuję nieco ochłonąć, bo post Poezjonauty nie powinien spowodować takiego ciągu dalszego w pierwszej kolejności. Emocje emocjami, ale szkoda tworzyć konflikt i problem tam, gdzie go nie ma.
Czytaj, a będziesz czytany!

Poradniki: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Wróć do „Poezja”