Sancho Pansa

Wszelkie formy poetyckie. Wiersze rymowane, wiersze białe, wolne, poezja śpiewana, limeryki, ballady, sonety, miniatury poetyckie, haiku i inne.
witka
gladius tytanów
gladius tytanów
Zobacz teksty użytkownika:

Sancho Pansa

Post#1 » 8 wrz 2019, o 11:50

ma warsztat Ford w alei serwisantów
a ja zawiane nogi jak po ujeżdżaniu mustanga
a nie Taunusa znamy się z dobrej szkoły po ksywkach

i niejednej wymianie dymem z papierosów
w ten czas kiedy po kosztach nie da się wykręcić
nawet żarówki w lampce nocnej kobiety
a w ramionach bez zbieżności
można załatwić sobie dziecko

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Re: Sancho Pansa

Post#2 » 10 wrz 2019, o 15:09

Fajny obraz, naprawdę, skojarzył mi się z nieco kowbojsko, z dusznością dymu i złotym odcieniem otoczenia spalonego słońcem prerii, Dziki Zachód całym sercem, co jest nietypowe, bo przecież Ford wskazuje już późniejszy okres i zupełnie inne czasy, ale takie obrazy pojawiły mi się przed oczami po przeczytaniu. To ciekawe, że tak mało słów potrafi wywołać taką ilość skojarzeń. Bardzo klimatyczny wiersz.
Dodatkowo ten tytuł - naprawdę pomysłowe, kto by pomyślał, że Sancho bardziej współcześnie wybrałaby Mustanga (ale trudno mu się dziwić). Ciekawe, z jakimi wiatrakami walczyli.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

witka
gladius tytanów
gladius tytanów

Sancho Pansa

Post#3 » 10 wrz 2019, o 15:45

Ford Taunus to moje drugie auto.
Zielony kierowca z Fiata 126P siada za kółko. Kilka sekund i to ciągnie ponad kosmiczne 120 km/h.
Za późno na rachunek sumienia.
Ten czerwony.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ford_Taunus

Wróć do „Poezja”