Ponad miarę

Wszelkie formy poetyckie. Wiersze rymowane, wiersze białe, wolne, poezja śpiewana, limeryki, ballady, sonety, miniatury poetyckie, haiku i inne.
Awatar użytkownika
Briala
Odsyłam do literatury
Odsyłam do literatury
Zobacz teksty użytkownika:

Ponad miarę

Post#1 » 10 wrz 2019, o 09:01

Tym razem erotyk. Bo w biurze dziś chłodno. Ale jednocześnie rześko.
____
Ponad miarę

Parzona ponad miarę nasiąknie goryczą
Pita zbyt łapczywie oparzy dotkliwie
Porzuconą otuli zimno
Poszuka szczęścia w pleśni objęciach

Ogrzej ją w dłoniach, a odda swe ciepło
Zasmakuje lepiej w barwnym kubeczku
Rozbudzi wewnątrz iskrę lub da sen spokojny
Zanurz w niej usta i pij

Niespiesznie
I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story.
—Tom Clancy

szczepantrzeszcz
Szczepan I Złotousty
Szczepan I Złotousty

Ponad miarę

Post#2 » 10 wrz 2019, o 10:31

Tajemnica czekania.
Tajemnica spełnienia.

Pójdę zaparzyć kawę. :))

Awatar użytkownika
kikimora
lekki sztylet
lekki sztylet

Ponad miarę

Post#3 » 10 wrz 2019, o 10:40

Daje nam siłę i słabość. Wszystko zależy od sposobu parzenia/kochania.
Buntuj się, buntuj, gdy światło się mroczy - Dylan Thomas

Awatar użytkownika
kresowa pani
Wydany pisarz

Ponad miarę

Post#4 » 10 wrz 2019, o 10:44

Mała "Oda do herbaty" :) A co do tej herbaty :?: Najlepsza z konfiturami malinowymi, najlepiej własnoręcznie usmażonymi, wtedy owocki są przesycone słodyczą, słonecznym zapachem, jędrne, nie rozpadają na strzępki.

Przepis na konfitury bardzo prosty: króbka malin [pojemniczek] która waży ok. 45 dag. Maliny wysypać do rondla, przesypać miałkim cukrem [może też być kryształ] około 60 dag. Odczekać godzinę. Po czym zagotować, żadnej wody tam nie dolewając, za to co jakiś czas potrząsając naczyniem. W międzyczasie 2-3 razy zeszumować [najlepsza do tego srebrna łyżka] i trzymać na ogniu około kwadransa. Odstawić w bardzo ciepłe miejsce oraz odczekać do przestygnięcia. Nakładać do słoika / słoików :) Zakręcić. Na następny dzień dodawać do... Zob. wiersz :)
Sobą jestem :-D

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Ponad miarę

Post#5 » 10 wrz 2019, o 10:51

Bardzo pomysłowy erotyk. Bardzo lubię, gdy erotyki są tak niedosłowne jak twój, bo mimo wszystko wiersze, zwłaszcza o takiej tematyce, powinny być grą słowem, a nie nachalną dosłownością. W tym ich cały urok.
Tak się zastanawiam, że może wręcz dałoby się nie zauważyć drugiego dna i pomyśleć, że to po prostu wiersz o kawie/herbacie, i to też zaleta moim zdaniem, bo naprawdę trudno o lepszy dowód, że jest to bardzo subtelne pisanie.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

szczepantrzeszcz
Szczepan I Złotousty
Szczepan I Złotousty

Ponad miarę

Post#6 » 10 wrz 2019, o 10:54

kresowa pani pisze:Przepis na konfitury bardzo prosty: króbka malin [pojemniczek] która waży ok. 45 dag. Maliny wysypać do rondla, przesypać miałkim cukrem [może też być kryształ] około 60 dag. Odczekać godzinę. Po czym zagotować, żadnej wody tam nie dolewając, za to co jakiś czas potrząsając naczyniem. W międzyczasie 2-3 razy zeszumować [najlepsza do tego srebrna łyżka] i trzymać na ogniu około kwadransa. Odstawić w bardzo ciepłe miejsce oraz odczekać do przestygnięcia. Nakładać do słoika / słoików :) Zakręcić. Na następny dzień dodawać do... Zob. wiersz :)
Boski komentarz. Kresowa, masz rację, świat jest lepszy, niż większość myśli... :))

Awatar użytkownika
Briala
Odsyłam do literatury
Odsyłam do literatury

Ponad miarę

Post#7 » 10 wrz 2019, o 11:02

szczepantrzeszcz pisze:Tajemnica czekania.
Tajemnica spełnienia.

Pójdę zaparzyć kawę. :))

Trzeba znaleźć ten złoty środek. :) Pewnie dla każdego będzie w innym miejscu.

kikimora pisze:Daje nam siłę i słabość. Wszystko zależy od sposobu parzenia/kochania.

Dokładnie, lepiej bym tego nie ujęła.

kresowa pani pisze:Mała "Oda do herbaty" :) A co do tej herbaty :?: Najlepsza z konfiturami malinowymi, najlepiej własnoręcznie usmażonymi, wtedy owocki są przesycone słodyczą, słonecznym zapachem, jędrne, nie rozpadają na strzępki.

Owoce i herbatę, mimo wszystko, lubię osobno. Na słodycze muszę mieć ochotę. ;)

Camenne pisze:Bardzo pomysłowy erotyk. Bardzo lubię, gdy erotyki są tak niedosłowne jak twój, bo mimo wszystko wiersze, zwłaszcza o takiej tematyce, powinny być grą słowem, a nie nachalną dosłownością. W tym ich cały urok.
Tak się zastanawiam, że może wręcz dałoby się nie zauważyć drugiego dna i pomyśleć, że to po prostu wiersz o kawie/herbacie, i to też zaleta moim zdaniem, bo naprawdę trudno o lepszy dowód, że jest to bardzo subtelne pisanie.

Właśnie za to lubię polski język – pozwala na wiele niedomówień, metafory i ukrywanie czegoś pod innym znaczeniem. Czasem wystarczy spojrzeć na coś z innej strony i nagle: o! Widzi się zupełnie coś innego. :D
I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story.
—Tom Clancy

Awatar użytkownika
Alchemik
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Ponad miarę

Post#8 » 10 wrz 2019, o 20:10

Briala, nie zaskoczyłaś mnie tym metaforycznym erotykiem. Utrafiłaś w sedno erotycznej wyobraźni.
To rodzaj wiersza, który lubię i sam staram się tworzyć.
Precz oczywistości pościelne!
Erotyzm tkwi w naszych głowach, przemieszczając się zgodnie z biciem serca do dłoni i każdego zakątka ciała.
Erotyk zaś, jest pochodną seksualności w poezji. Nieczęsto znajduję erotyki, które by mi smakowały tak, jak ta herbata.
Delektuję się Twoją herbatą, niespiesznie.
Jest nie tylko pomysłowy, jak pisze Camenne, ale zmysłowy przez zasłonę dostępną tylko wyobraźni.
Nie wiem czy już czytałaś, Briala, ale zapraszam do delektowania się chłodną lemoniadą.
Mój erotyk nieoczywisty, choć może bardziej ukierunkowany na owoce.
Chciałbym się tylko podzielić wrażeniami na temat pisania erotyków metaforycznych.
viewtopic.php?f=87&t=4623

Wróć do „Poezja”