Dwa światy

Wszelkie formy poetyckie. Wiersze rymowane, wiersze białe, wolne, poezja śpiewana, limeryki, ballady, sonety, miniatury poetyckie, haiku i inne.
Domimarzycielka
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Dwa światy

Post#1 » 9 paź 2019, o 16:38

Wiersz mówi o schizofrenii , ja postarałam się wejść w uczucia takiej osoby , stąd użycie liczby pojedynczej .

Żyję pomiędzy światami, rozpływają się granice zwykłych
zmysłów.

Nie wiem,czy serce podpowiada mi prawdę o uczuciach.

Może to kolejna pomyłka umysłu ?

Jak znajome są dla mnie opowieści, rozmowy i marzenia.
Póki nie odkrywa ich, bezlitosne spojrzenie rzeczywistości.

Godzę się czasem na przeprowadzkę do wyobraźni, nie chcę, aby
ktoś mnie poszukiwał.

Piszę w moich myślach listy w butelkach .

Cóż ,albo nie dotrą przez wstyd lub ich język nie będzie
zrozumiały dla normalności .

Pozostaje mi jedynie kochać i patrzeć z daleka na dwa światy.
Wtedy przestają istnieć,a ja z nadzieją otwieram się na pojęcie
tego, co naprawdę jest.

Awatar użytkownika
kikimora
lekki sztylet
lekki sztylet

Dwa światy

Post#2 » 9 paź 2019, o 23:38

"Domimarzycielka: Wiersz mówi o schizofrenii , ja postarałam się wejść w uczucia takiej osoby , stąd użycie liczby pojedynczej" .

Karkołomne przedsięwzięcie. Dla mnie niewykonalne, ponieważ nie ustrzeżemy się sztuczności. I to jest w Twoim wierszu widoczne.
Buntuj się, buntuj, gdy światło się mroczy - Dylan Thomas

Kawka
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Dwa światy

Post#3 » 13 paź 2019, o 19:32

Czemu ma służyć stawianie znaków przestankowych po spacji?

Domimarzycielka
scyzoryk
scyzoryk

Dwa światy

Post#4 » 14 paź 2019, o 13:17

Proszę tym się nie sugerować , zdarza mi się to robić z przyzwyczajenia . Będę zwracać na to bardziej uwagę. Jakie emocje wzbudził mój wiersz ? Bardzo jestem ciekawa :))

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Dwa światy

Post#5 » 14 paź 2019, o 14:45

Nie lubię krytykować tekstów ludzi piszących o tak trudnych tematykach, bo może sami się zmagają (choć twój "wstęp odautorski" zdradza, że raczej nie, ale kto wie), ale wiersz jako wiersz jest dla mnie kiepski. Doceniam trud, naprawdę, ale żeby podjąć tak trudny temat z dobrym efektem, nie wystarczy nawet pisać dobrze. "Bardzo dobrze" może być mało. Może kikimora ma rację i nie da się wcale (mnie trudno ocenić). A tu niestety nawet poezji jest mało, to pełne zdania rozbite enterami na wersy. A to stawianie spacji przed znakami interpunkcyjnymi to bardzo brzydki błąd.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Domimarzycielka
scyzoryk
scyzoryk

Dwa światy

Post#6 » 14 paź 2019, o 15:08

Masz prawo do takiej opinii , ale dla mnie sztuka zwłaszcza poezja rządzi się swoimi prawami . Ja postanowiłam podejść do tematu w takiej formie , metaforyka typu piękno (moim zdaniem w prostocie), dla mnie liczy się przekaz nie trzeba pisać w bardzo zawiły i skomplikowany sposób . Ile autorów , tyle charakterów pisania , pozdrawiam

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Dwa światy

Post#7 » 14 paź 2019, o 15:10

Nie trzeba pisać w sposób zawiły, ale w prosty również trzeba umieć, a pisanie pełnych zdań w tym wyglądzie to niestety nie poezja - to proza potraktowana enterami. I myślę, że to dość powszechna opinia co do tworzenia poezji. Ale co kto lubi, co kto uważa, nie mam zwyczaju przekonywać nikogo do swojego zdania.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Wróć do „Poezja”