Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Polemika z babcią Gienią na końcu

Wszelkie utwory literackie niepasujące do powyższych działów.
Mocium Bigos
Użytkownik zbanowany

Post#1 » 6 lis 2016, o 13:39

Pacyfista: Pokój!

Realista: Gdzie?

Optymista: Wszędzie.

Pesymista: Nigdzie.

Anarchista: Jebać system!

Pacyfista: System jest istotny!

Anarchista: Nieprawda! Kto cię poprze?

Indywidualista: Prawdy tu nie ma, każdy ma swoją...

Anarchista: Jebać prawdę!

Pacyfista: Spokój!

Realista: Gdzie?

Optymista
: Wszędzie.

Pesymista: W dupie.

Idealista: Powinniśmy zrobić jakiś strajk.

Realista: Po co?

Pesymista
: Po gówno.

Optymista: Robimy strajk!

Pacyfista: Musimy się naradzić.

Optymista
: Po co?

Pesymista

Anarchista: Jebać narady!

Realista: Róbmy tę naradę, byle szybko.

Pacyfista: Po co my w ogóle robimy ten strajk?

Idealista: Dla idei.

Pesymista: Po gówno.

Optymista: Na pewno coś się zmieni!

Pacyfista: Dla zmian... zapisać?

Realista: Po co?

Pesymista

Optymista: Żebyś się pytał.

Realista: ...

Pacyfista: Dobrze, zapisane. Możemy wyruszać!

Pesymista: Eee... Teraz?

Optymista: No teraz, a co ty myślałeś? Najlepiej od razu!

Realista: Ja bym to jeszcze przekalkulował.

Idealista: Nie ma co kalkulować, robimy to dla dobra naszego kraju.

Pacyfista: Więc co zrobimy?

Anarchista: Będziemy atakować kraj.

Optymista
: No i ładnie.

Pacyfista: Ale czy to nie nieładnie?

Idealista: Ładnie. Atakować to atakować, bez sprzeciwów!

Realista: Jakie są szanse na zgon?

Babcia Gienia: Cicho, kurwa, bo spać nie można!

KONIEC

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#2 » 7 lis 2016, o 00:11

Jest coś intrygującego w pomyśle na tę miniaturę (mini dramat, zwał jak zwał). Dziwne jednak, że wszyscy bardzo szybko doszli do konsensusu. Nie przekonuje mnie to, bo mimo diametralnie odmiennych postaw wszyscy są zgodni (zwłaszcza optymista i pacyfista szybko popierają pomysł strajku).
Nie jestem pewna, czy te różnorodne podejścia są potraktowane po macoszemu, czy chciałeś w ten sposób pokazać zmienność podejścia w zależności od toru rozmowy i sytuacji. Wygląda to jak rozmowa o polityce po pijaku, co by się zgadzało z tym, że nawet pacyfista może porzucić swoje idee w pewnych warunkach, ale mimo wszystko jakoś nie jestem tego pewna, bo elementem, który to sugeruje, jest puenta z "zamknąć się, czas spać", więc trochę mało i trochę późno. Przez to czuję niedosyt, bo myślę, że ta rozmowa mogłaby być ciekawsza, gdyby dodać element sporu i rozwinąć ich odpowiedzi. Przykładowo rozczarował mnie pesymista, który w zasadzie tylko ripostuje "po gówno" i nie wnosi praktycznie nic.
Trudno jednak tak gdybać, bo może gdyby było dłuższe i bardziej rozbudowane, to rozmowa nie byłaby tak dynamiczna, a puenta nie miażdżyłaby tego "misternego" planu (puenta mnie rozbawiła).
Ciekawi mnie, jak miało być, bo mimo że tekst jest prosty, to dużo nad nim gdybam ;))
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Mocium Bigos
Użytkownik zbanowany

Post#3 » 7 lis 2016, o 02:09

Faktem jest, że to tekst prosty, i niepotrzebnie pani próbuje znaleźć w nim coś głębszego niż to, co stanowi. Tekst jest taki jaki miał być - krótki i żartobliwy, mówiący o łatkach skrajnych poglądów. Tak naprawdę tylko pani Gienia jest tu osobą normalną, reszta to świry. I ona też ma ostateczny werdykt, że cała ta dyskusja jest bez sensu.

Pozdrawiam. :)

Awatar użytkownika
Camenne

Post#4 » 7 lis 2016, o 10:40

Tekst jest taki jaki miał być - krótki i żartobliwy, mówiący o łatkach skrajnych poglądów. Tak naprawdę tylko pani Gienia jest tu osobą normalną, reszta to świry. I ona też ma ostateczny werdykt, że cała ta dyskusja jest bez sensu.

Faktycznie zaczęłam szukać głębiej niż powinnam (tak czasem się rozpędzę), ale fakt faktem tekst wyszedł taki, jaki miał. Absurd podsumowany przez panią Gienię dobrze go podsumowuje.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Inne”