Nienawiść

Wszelkie utwory literackie niepasujące do powyższych działów.
Reservada Luna
scyzoryk
scyzoryk

Nienawiść

Post#1 » 1 year temu (21 gru 2016, o 21:56)

Czułeś kiedyś taką prawdziwą nienawiść? Jest to uczucie nie do opisania, jest straszne, dręczące i bolące, brak kontaktu z osobą, z którą wcześniej rozmawiamy, wpływa bardzo niekorzystnie, ale ludzie są coraz gorsi, trudno im zaufać...
#zaufanie #koniec

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Nienawiść

Post#2 » 1 year temu (21 gru 2016, o 22:03)

Jakkolwiek dział Inne służy na wszelakie teksty, tak wpis tego typu pasuje bardziej na twitter niż do kategorii "tekst literacki", jak stoi w opisie działu.
Trudno mi powiedzieć, jak mamy wypowiedzieć się na temat skrawka na dwa zdania i tyle samo hashtagów.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

Nienawiść

Post#3 » 1 year temu (22 gru 2016, o 14:40)

W moim odczuciu nienawiść to chore uczucie. Szczerze mówiąc, nie miałem okazji nikogo tak głęboko nienawidzić. Myślę, że to kwestia człowieka. Nienawiść i zawiść to małostkowe odczucia, chodzące często w parze. Szczerze żal mi takich ludzi. I tyle.
Matt C.

Nefariel
lekki sztylet
lekki sztylet

Nienawiść

Post#4 » 1 year temu (19 sty 2017, o 18:52)

W sumie śmieszy mnie łączenie nienawiści z zawiścią - zwłaszcza że już drugi raz widzę takie zestawienie opisane przez kogoś, kto deklaruje, że nigdy nie nienawidził.

Nienawiść bierze się z krzywdy zbyt dotkliwej, by można ją było wybaczyć. Nie, zerwanie po trzech tygodniach trzymania się za łapki się nie liczy, więc podejrzewam, że Lunie nienawiść pomyliła się ze zwykłym, ludzkim wkurwem.

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

Nienawiść

Post#5 » 1 year temu (20 sty 2017, o 21:28)

Nefariel pisze:W sumie śmieszy mnie łączenie nienawiści z zawiścią - zwłaszcza że już drugi raz widzę takie zestawienie opisane przez kogoś, kto deklaruje, że nigdy nie nienawidził.

Nienawiść bierze się z krzywdy zbyt dotkliwej, by można ją było wybaczyć. Nie, zerwanie po trzech tygodniach trzymania się za łapki się nie liczy, więc podejrzewam, że Lunie nienawiść pomyliła się ze zwykłym, ludzkim wkurwem.

Śmiech to zdrowie ;) A tak btw, nienawiść bierze się nie tylko z krzywdy. Nienawidzić można również kogoś za to, że coś posiada, czego nie posiada nienawidzący (nie wiem, kobiety, domu itp. itd.) I jeszcze z wielu innych powodów. Nie zamierzam Cię przekonywać co do swoich odczuć. Sam wiem doskonale, czy kogoś w życiu nienawidziłem tak szczerze, tak do bólu, czy nie. Powiem Ci tylko, że jestem szczęśliwym człowiekiem, praktykującym katolikiem, i nie mam podstaw do nienawidzenia kogokolwiek. Pozdrawiam.
Matt C.

Nefariel
lekki sztylet
lekki sztylet

Nienawiść

Post#6 » 1 year temu (20 sty 2017, o 21:43)

No właśnie nie - to, o czym piszesz, to zawiść, nie nienawiść. A kobiet się nie posiada.

Sam wiem doskonale, czy kogoś w życiu nienawidziłem tak szczerze, tak do bólu, czy nie.

Wut, przecież ja tego nie neguję, odnoszę się tylko do twojej deklaracji.

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

Nienawiść

Post#7 » 1 year temu (20 sty 2017, o 21:52)

Nefariel pisze:No właśnie nie - to, o czym piszesz, to zawiść, nie nienawiść. A kobiet się nie posiada.

Posiada tu w sensie ma kogoś, jest z kimś.
Nienawidzi kogoś (że coś ma). Zazdrości czegoś (komuś, kogo nienawidzi za to). Tak to rozgraniczyłem. W moim odczuciu te zjawiska chodzą w parze, ale możesz uważać inaczej.

Wut, przecież ja tego nie neguję, odnoszę się tylko do twojej deklaracji.

Ok. Nazwijmy to i tak.
Matt C.

Wróć do „Inne”