Jaskółki

Wszelkie utwory literackie niepasujące do powyższych działów.
Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Jaskółki

Post#1 » 19 lut 2017, o 16:08

Nastał ranek. Jaskółki radośnie wznosiły się i opadały. Szybowały nisko nad ziemią z rozpostartymi księżycowymi skrzydłami, by po chwili wznieść się wyżej w imponująco umiejętnym tańcu, jakby rozkoszując się powiewami wiatru muskającymi ich pióra.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
GenerałŚwinkaMorska
lekki sztylet
lekki sztylet

Jaskółki

Post#2 » 19 lut 2017, o 16:27

Przyznam, że trudno mi ocenić. Jednak bardziej podobał mi się krótki opis deszczu. W każdym razie jestem ciekawy, jakbyś wypadła w dłuższej w formie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Jaskółki

Post#3 » 19 lut 2017, o 16:30

A dlaczego trudno ci ocenić? Za krótki?
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
GenerałŚwinkaMorska
lekki sztylet
lekki sztylet

Jaskółki

Post#4 » 19 lut 2017, o 16:39

Przede wszystkim porównuję go do "Deszczu". Tam o wiele bardziej podobały mi się słowa i cały obraz. Tutaj (być może jest to spowodowane długością) nie jestem zachwycony widokiem. Ja powiedziałem, chętnie przeczytałbym coś dłuższego z historią, opisem, dialogiem...
Obrazek

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Jaskółki

Post#5 » 19 lut 2017, o 17:02

Optowałabym za tym, by nie wrzucać na forum trzech zdań - tego nawet nie można określić mianem "tekstu". To nawet nie jest treściwy opis. Właściwie co możemy ocenić?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Jaskółki

Post#6 » 19 lut 2017, o 17:31

Zgadzam się z Cam. To nawet nie jest porządny opis, nawet nie drabble. ;)
Jedyne, co można ocenić, to prawidłowość zapisu (interpunkcja, składnia itp.), bo to o wiele za mało, żeby wywołać w czytelniku jakieś odczucia, żeby wyrobił sobie zdanie, czy tekst mu się podoba czy nie i dlaczego.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Jaskółki

Post#7 » 6 mar 2017, o 09:05

Zdecydawnie za krótkie. Dobre na początek jakiegoś dłuższego opisu, ale nie jako oddzielny tekst.
Zgadzam się z Przedmówcami co do tego, że wrzucanie trzech zdań jest trochę pozbawione sensu.
Pozdrawiam,
Graf
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
Tjereszkowa
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Jaskółki

Post#8 » 6 mar 2017, o 13:22

Głodzia pisze:Kolejny baaardzo króciutki opis :P

Nastał ranek. Jaskółki radośnie wznosiły się i opadały. Szybowały nisko nad ziemią z rozpostartymi księżycowymi skrzydłami, by po chwili wznieść się wyżej w imponująco umiejętnym tańcu, jakby rozkoszując się powiewami wiatru muskającymi ich pióra.

To ja jednak pokuszę się o króciutką ocenę.
Jaskółki radośnie wznosiły się i opadały.

Po przeczytaniu tego zdania, miałam wyobrażenie niezbyt przystające do faktycznego poruszania się tych ptaków.
Dalej jest lepiej, tu wyobraźnia naprowadzona jest na właściwe tory, ale w takim fragmenciku powtórzenie nie powinno zaistnieć (wznosiły / wznieść). Dalej - "imponująco umiejętnym" to nie jest najszczęśliwsze sformułowanie, nie dość że wata słowna (wystarczyłoby wybrać jedno ze słów - straty na znaczeniu raczej nie byłoby), to jeszcze nieprzyjemna zbitka sylabowa.
Ot, tyle ode mła.
Pozdrawiam

Wróć do „Inne”