Mądrość=miłość

Wszelkie utwory literackie niepasujące do powyższych działów.
Awatar użytkownika
Wolandzina
scyzoryk
scyzoryk

Mądrość=miłość

Post#11 » 27 kwie 2017, o 21:29

Tak.

Dodano po 1 minucie 43 sekundach:
Głodzia pisze:Mam rozumieć to jako "komplement"?

Tak.
Przyjemność czerpana z piękna ma specyficzny, lekko odurzający charakter doznaniowy....

Awatar użytkownika
ensamheten
lekki sztylet
lekki sztylet

Mądrość=miłość

Post#12 » 27 kwie 2017, o 21:39

Głodzia pisze:Miłość jest postawą. Jeśli będziecie mieli kiedyś nauki przedmałżeńskie to się dowiecie.

Zgadzam się i bez nauk przedmałżeńskich :smile:
För några är ensamheten icke en omständighet som de ha råkat i, utan en egenskap.

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017

Mądrość=miłość

Post#13 » 28 kwie 2017, o 01:30

Głodzia pisze:Miłość jest postawą. Jeśli będziecie mieli kiedyś nauki przedmałżeńskie to się dowiecie.

Śmiem twierdzić, że nauki przedmałżeńskie nie są potrzebne do posiadania tej wiedzy. Nie tylko katolicy mogą poznać znaczenie miłości.
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Mądrość=miłość

Post#14 » 28 kwie 2017, o 13:00

Tego nie powiedziałam. Proszę sobie nie dorabiać teorii do tego, co napisałam.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Liusah

Mądrość=miłość

Post#15 » 28 kwie 2017, o 16:36

Głodzia pisze:Tego nie powiedziałam. Proszę sobie nie dorabiać teorii do tego, co napisałam.

Nie dorabiam sobie. Sam napisałeś, że dowiemy się tego, jak będziemy mieć nauki przedmałżeńskie.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Mądrość=miłość

Post#16 » 28 kwie 2017, o 18:47

Po pierwsze, jestem kobietą, więc nie "sam napisałeś", tylko "sama napisałaś".
Po drugie - tak napisałam, nie znaczy to jednak, że uważam iż tylko katolicy mogą wiedzieć, co to miłość. Na naukach po prostu można się dowiedzieć, że miłość nie jest uczuciem (chociaż się z niego składa), ale postawą wobec drugiego człowieka. Również wobec wroga, czy człowieka obcego, który nic dla nas nie znaczy, należy mieć postawę miłości.
Po trzecie - jest to mój post, moje rozważanie na temat miłości, proste i banalne, jednak jego celem jest danie do myślenia potencjalnemu czytelnikowi, tak więc nie życzę sobie komentarzy do komentarzy. Komentować należy jedynie zamieszczony tekst. Jeśli ktoś się z czymś nie zgadza ma do tego prawo, niech jednak odnosi się do tekstu, a nie do tego co sobie myśli lub czuje. Jeśli to komuś nie pasuje - niech nie komentuje.
Do tego komentarza, kończącego dyskusję, również nie życzę sobie żadnych odniesień. UWAGA! Potencjalny komentatorze, zachowaj dla siebie to co sobie myślisz o moich słowach i o mnie, czasami lepiej milczeć. Na pewno potrafisz się powstrzymać od dyskusji. Tak naprawdę nikogo nie interesuje, czy się ze mną zgadzasz czy też nie. Chyba tylko ciebie.
Po czwarte - jeśli jednak kusiłoby kogoś stwierdzić, że to forum i po to właśnie się publikuje tekst, aby ktoś wyraził swoje zdanie na jego temat, to owszem zgodzę się z tym. Jednak powinien to być po prostu zwykły komentarz, nie dyskusja i komentowanie komentarzy czy prowokacje. Powtarzam: jest to mój post i już więcej podobnych dyskusji nie życzę sobie pod moimi tekstami.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Mądrość=miłość

Post#17 » 28 kwie 2017, o 19:37

Ad. Głodzia
Skoro zamieszczasz tekst i odpowiadasz na komentarz, to każdy może również odpowiedzieć Tobie. I skoro go zamieszczasz, to jest oczywiste, że w pierwszym rzędzie wszelkie opnie i komentarze interesują Ciebie. Nie możesz też stawiać wymagań odnośnie komentarzy, każdy może mówić co uważa za stosowne, o ile nie jest to sprzeczne z netykietą i Regulaminem Forum. Również dyskusja jest nie tylko dozwolana, ale pożądana.
W postach Liusah nie było absolutnie niczego prowokującego, a w poście z godziny 16.36 krótko i uprzejmie słusznie skorygowała Twoją nieprawdziwą wypowiedź i miała do tego pełne prawo. Twoje rozwinięte pouczenia są nie na miejscu, szczególnie, że nie widać po temu żadnego powodu.

Awatar użytkownika
RebelMac
lekki sztylet
lekki sztylet

Mądrość=miłość

Post#18 » 28 kwie 2017, o 19:40

Gorgiasz pisze:Ad. Głodzia
Skoro zamieszczasz tekst i odpowiadasz na komentarz, to każdy może również odpowiedzieć Tobie. I skoro go zamieszczasz, to jest oczywiste, że w pierwszym rzędzie wszelkie opnie i komentarze interesują Ciebie. Nie możesz też stawiać wymagań odnośnie komentarzy, każdy może mówić co uważa za stosowne, o ile nie jest to sprzeczne z netykietą i Regulaminem Forum. Również dyskusja jest nie tylko dozwolana, ale pożądana.
W postach Liusah nie było absolutnie niczego prowokującego, a w poście z godziny 16.36 krótko i uprzejmie słusznie skorygowała Twoją nieprawdziwą wypowiedź i miała do tego pełne prawo. Twoje rozwinięte pouczenia są nie na miejscu, szczególnie, że nie widać po temu żadnego powodu.

Polać mu! Słusznie prawi. To się nazywa dobra reakcja admina.
May The Force Be WIth You!

Awatar użytkownika
Liusah

Mądrość=miłość

Post#19 » 28 kwie 2017, o 22:11

Głodzia pisze:Po pierwsze, jestem kobietą, więc nie "sam napisałeś", tylko "sama napisałaś".

A to przepraszam, rzeczywiście Głodzia jasno sugeruje płeć. Może zmylił mnie awatar, bo to chyba świnka morska, a ja miałam zawsze samców tego gatunku.

Wróć do „Inne”