Decyzja (opis)

Wszelkie utwory literackie niepasujące do powyższych działów.
Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Decyzja (opis)

Post#1 » 1 year temu

Blask bijący z kominka igrał w jej oczach, gdy tak stała zwrócona do wszystkich plecami. Czuła jego ciepło, ale miała wrażenie, że od środka lodowaty strach paraliżuje resztki pozostałej nadziei.
Ukryła twarz w dłoniach i zacisnęła powieki zmuszając mózg do wysiłku. Odczuwała zmęczenie, ale przecież nie mogą się teraz poddać. Czyż nie wychowywała się w przekonaniu, że póki jest nadzieja należy walczyć?
Nagle wyobraziła sobie ojca, zobaczyła go wyraźniej niż dotychczas i przypomniała sobie, jak wielkiej wiary był człowiekiem.
Odwróciła się, by spojrzeć na wszystkich i wydawało się, że jej spojrzenie zapłonęło żywym ogniem. Biło od niej zdecydowanie.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Decyzja (opis)

Post#2 » 1 year temu

jej, jego, jej, go, jej, niej - jak dla mnie troszkę za dużo tych zaimków jak na drabble. ;)
Poza tym całkiem przyjemny tekst. :)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Decyzja (opis)

Post#3 » 1 year temu

No wiem, może to poprawię.
Ale to nie jest drabble.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Karen

Decyzja (opis)

Post#4 » 1 year temu

To pardon, mój błąd. Skojarzyło mi się z drabble przez długość. ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Decyzja (opis)

Post#5 » 1 year temu

Nie, nie, zaznaczyłam w temacie, że to opis.
Poprawiłam troszkę. Lepiej?
A w ogóle to dziękuję za zainteresowanie i miłe słowo :)

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Decyzja (opis)

Post#6 » 9 miesiące temu

Dużo błędów, jak na tak krótki tekst. Czytanie szło mi jak po grudzie, przez co nie za bardzo mogłam się skupić na tym, co Autorka chciała nam przekazać.
Od początku:
1. „Blask bijący z kominka igrał w jej oczach, gdy tak stała zwrócona do wszystkich plecami.”
„tak” do wyrzucenia
2. „Ukryła twarz w dłoniach i zacisnęła powieki, zmuszając mózg do wysiłku.”
3. „Czyż nie wychowywała się w przekonaniu, że póki jest nadzieja, należy walczyć?”

Przez to, że nie za bardzo czytelnik jest w stanie umiejscowić akcję w czasie i przestrzeni, nie zna bohaterów, ciężko mu odnieść się emocjonalnie do przeczytanego tekstu. Co jest w tym dobre, to to, że porusza on wyobraźnię i daje odbiorcy mnóstwo pola do manewru, a ja tego typu pisanie akurat bardzo lubię.
Gdyby nie błędy i sporo takich… niezgrabnych zdań, które niby są poprawne, ale nie mają tej płynności, tego rytmu (vide: ostatnie), to byłoby całkiem spoko. A tak, jest jedynie przeciętnie.
Pozdrawiam serdecznie.
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Decyzja (opis)

Post#7 » 9 miesiące temu

Widzę, że zabrałaś się do moich staroci...

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Decyzja (opis)

Post#8 » 9 miesiące temu

^ Zabrałam się za forum, na którym nie było mnie z pół roku/zdecydowanie za długo (wybierz dowolne); co dla Ciebie jest starociem, dla mnie jest absolutną nowością. :)
Nie ma za co. :)
where does everybody go when they go?

Wróć do „Inne”