Egzystencja duszy

Wszelkie utwory literackie niepasujące do powyższych działów.
Laura.P26112016
scyzoryk
scyzoryk

Egzystencja duszy

Post#1 » 2 tygodnie temu (9 wrz 2018, o 21:24)

Ocknęłam się, nie widząc niczego wokół mnie. Ujrzałam tylko ciemność. Po chwili zadałam sobie pytanie o to, gdzie ja właściwie jestem. Byłam sama pośród spróchniałych drzew. Niestety nie mogłam sobie przypomnieć niczego, co tłumaczyłoby to, co działo się w tamtym momencie z moim ciałem. Nie widziałam go. Czułam się jakoby być niewidzialną istotą wśród ogromu. Lecz ogromu czego? Ostrożnie podniosłam się z twardego podłoża i wspomagając się rękoma o coś na wzór drzewa, próbowałam stanąć na nogi. Ogarnęło mnie dziwne uczucie. Moje ciało było prawie że bezwładne. Kierowałam nim tylko za pomocą rozumu, wyobrażając sobie, że w tym momencie sięgam ręką, czy też idę krok do przodu. Wystraszyłam się niezmiernie przebiegiem zaistniałej sytuacji. „Gdzie ja jestem?!”- krzyczałam. Echo odpowiadało cichym głosem. Przez głowę przebiegało tysiące myśli- co się stało?! A może to tylko zły sen? Łzy spływały po moich policzkach jak krople deszczu po szybie w jesienny poranek. Wyciągałam dłonie przed siebie, by przez fakturę znaleźć odpowiedź. Zrobiłam niewielki ruch do przodu, jeden, może dwa kroki. Nie pamiętam. Dalej nie potrafiłam iść. Czułam wewnętrzną blokadę przed własnym „ja”, co hamowało moje ruchy. Bałam się ruszyć, bałam się myśleć, bałam się samej siebie… Nagle poczułam, jak moje ciało swobodnie spada w niekończącą się otchłań. Z każdym przebytym metrem, z każdą mijającą minutą rozpalały się we mnie coraz głębsze odcienie uczuć. Tęsknota przybierała coraz mroczniejszą szatę a ból był tak silny, że nie miałam już siły krzyczeć. Opadłam na dno ciemności, nie mogąc słowa z siebie wydusić. Milczałam godzinami, gdy poczułam zapach- zapach szczęścia. Woń, która jak kiedyś, próbowała utulić mnie do snu. Poczułam ciepły dotyk, za którym tak tęskniłam. Teraz jestem już szczęśliwa, teraz już mnie nie ma.

Tagi:

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014

"Egzystencja duszy"

Post#2 » 1 tydzień temu (12 wrz 2018, o 14:38)

Zapraszam tutaj:
viewforum.php?f=81

Wróć do „Inne”