Samolot

Wszelkie utwory literackie niepasujące do powyższych działów. Formy nieoczywiste, eksperymenty literackie i wszystkie inne wytwory waszej wyobraźni.
Awatar użytkownika
Briala
Jeż harcownik
Jeż harcownik
Zobacz teksty użytkownika:

Samolot

Post#16 » 16 paź 2019, o 19:05

To ja jestem nieprzytomna a nie schody ! Naucz się interpretować prawdziwa poezję . W mojej duszy poetycka krew. W głębi jestem skamandrytą a oni nie trzymają się zasad wiec ja się tez ich nie trzymam. Błędy ortograficzne są celowe.

Zaraz potem: 

Jestem otwarty na krytykę

Śmiem wątpić. 

Nie jestem doświadczonym artysta wiec nie znałem różnicy pomiędzy poezja a proza.

To wiedza ze szkoły podstawowej. 

Jest to dla mnie odskocznia od codziennego życia wiec dalej będę to robił i będę to nazywał jak chce.

A to jest forum literackie, które ma swoje zasady. Fajnie, pisz dalej, to odskocznia dla każdego z nas, ale jak przychodzisz do kogoś w odwiedziny, to wypadałoby wytrzeć buty. U siebie możesz chodzić w zabłoconych buciorach. Tutaj nie. 

Nazywanie mnie trolem jest bardzo nie na miejscu i jako administrator nie powinnaś wyrażać się tak o twórcach.

Cam nie nazwała cię trollem, tylko ja. Trudno nie nazywać trollem kogoś, kto bije pianę o słowa krytyki. Cam poświęciła swój czas na przeczytanie twojego tekstu, skomentowanie go i wytknięcie ci błędów. 

Sugerowanie mi aby przed napisaniem jakiegokolwiek tekstu zagłębiać się jaki to gatunek literacki jest również nie na miejscu.

Jest jak najbardziej na miejscu. Czysty szacunek do czytelnika wymaga, żeby wiedzieć, o czym się pisze i co się pisze. 

Nie zamierzam być drugim Mickiewiczem czy Słowackim w swojej twórczości chce być sobą.

To bądź, droga wolna, ale opublikowałeś tekst na forum, na którym każdy może ten tekst skomentować. Nie każdemu musi się spodobać. Przychodząc w takie miejsce, każdy twórca musi podjąć takie ryzyko, że tekst po prostu nie trafi w gusta. Ty to ryzyko podjąłeś, więc teraz pogódź się z rym, że trafił się ktoś, komu twoje dzieło nie przypadło do gustu. 

Proszę o dyskutowanie na temat tekstu. Wszelkie niesnaski, drogi autorze, możesz przenieść na drogę prywatnych wiadomości. 

Na koniec powiem tylko: to nie wstyd nie wiedzieć, to wstyd zasłaniać się tym, że się nie wie niczym tarczą i samemu nie chcieć się uczyć.

I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story. 

—Tom Clancy

Tagi:

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Samolot

Post#17 » 16 paź 2019, o 19:09

Twoje posty w tym temacie od początku są jednym ad personam. Rozumiem odebranie komentarza zbyt personalnie, to się zdarza, bo do tekstów podchodzi się jak do cząstki siebie, ale są pewne granice i moment, by wyhamować, zamiast kontynuować. Mój komentarz dla pewności czytały inne osoby, bo nie byłam pewna, czy rzeczywiście nie przesadziłam, i nie widziały w nim nic obraźliwego, w mojej kolejnej odpowiedzi również. Jeżeli twoje odpowiedzi nazywasz dystansem i przyjmowaniem krytyki, strach się bać, czym jest brak dystansu. Na przyszłość może warto zastosować się do własnych uwag i nie obrażać innych zachowaniem, które ciebie samego uraża. Byłoby miło.  

Uwagi o trollingu faktycznie były niepotrzebne, mogły urazić, za co przepraszam, wyjaśniłam je wyżej. Ale obrona przez odwracanie kota ogonem to nie obrona. I upominam kolejny raz, bo o ad personam już pisałam.

Białyimłody
scyzoryk
scyzoryk

Samolot

Post#18 » 16 paź 2019, o 19:50

Dziękuje za te słowa również przepraszam mam teraz ciężkie dni. Zapraszam do komentowania moich kolejnych tekstów. Przyjmę każde słowo to dobre jaki złe

nowymickiewicz
Użytkownik zbanowany

Samolot

Post#19 » 16 paź 2019, o 20:00

Mi osobiście wiersz bardzo się spodobał, krótki zwięzły i na temat :) 

Jednakże chciałbym wtrącić swoje 5 gr do tej dyskusji: 

Użytkownik Białyimłody jest jak widać nie doświadczonym twórcą i uważam, że wasze poprzednie komentarze są trochę za bardzo wygórowane. Chciał spróbować swoich sił i zamiast jakiś motywujących do działania i poprawienia swojego teksu zdań dostaje tylko jakąś bezsensowną dyskusję i zostaje nazywany trollem. Chyba nie do końca tak powinno to wyglądać:) 

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Vampircia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Samolot

Post#20 » 16 paź 2019, o 20:07

Zgadzam się, że do świeżych twórców należy podchodzić na nieco większym luzie. Nie każdy traktuje pisanie jak coś mega poważnego i główny życiowy cel. Można powiedzieć, co się nie podoba, ale parę dobrych słów też nie zaszkodzi.  

Pisz więcej i pamiętaj, że to ma się podobać przede wszystkim tobie. Natomiast warto zachować trochę dystansu do słów krytyki i nie brać ich przesadnie do siebie. A jak emocje opadną można ewentualnie wyciągnąć jakieś wnioski.

Obrazek

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Re: Samolot

Post#21 » 17 paź 2019, o 05:12

Ja się zgadzam w zupełności, ale nie wydaje mi się po prostu, by mój komentarz był tak krytyczny, by podpadał pod słowa, że jest zbyt ostry dla początkującego i mało przydatny. Wypisałam błędy i to, co mi się nie podobało, czyli krótka treść, napisałam jako kontrę, że widzę tu zamysł, tylko brakuje rozwinięcia. Zawsze przykładam do tego wagę, by nie pisać czegokolwiek, co można uznać za obraźliwe, a zwłaszcza do nowych osób, których nie znam i o których nic nie wiem. Czasem być może się nie uda, ale komentowałam w analologiczny sposób inne tak krótkie teksty wielokrotnie na forum i nikt mi nie zrzucił, że to jest bezlitosny komentarz. Moim zdaniem kolizja niestety nastąpiła na poziomie odbioru krytyki, ale to sobie wyjaśniliśmy, to się zdarza. Oby po prostu nie zdarzyło się ponownie.  

Cieszę się, że sobie wyjaśniliśmy i myślałam, że można to uznać za rozwiązane nieporozumienie, o którym można zapomnieć, ale nie spodziewałam zobaczyć tutaj tego chwytu. Pozornie wygodne, że w dyskusji pojawia się nagle nowa osoba, ale nie jest to przypadek, tylko ma kiepski kamuflaż. Niestety regulaminowo za multikonta jest banicja.

Wróć do „Inne”