Sztuczna inteligencja i komentarze

Wszelkie utwory literackie niepasujące do powyższych działów. Formy nieoczywiste, eksperymenty literackie i wszystkie inne wytwory waszej wyobraźni.
szczepantrzeszcz
Szczepan I Złotousty
Szczepan I Złotousty
Zobacz teksty użytkownika:

Post#1 » 1 sty 2020, o 18:55

Fajny dla Polaków Turniej Czterech Skoczni jest na półmetku. Słabsza dyspozycja mistrza nie przeszkadza, by Polak na podium tych jakże prestiżowych zawodów stawał. Tak czy inaczej żurnaliści zadają sobie pytanie, dlaczego przedtem Kamil Stoch skakał daleko, a teraz nie skacze. Pod artykułami pojawiają się komentarze. Niektóre żenujące, jednak większość świadczy, że ludzie fajnie podchodzą do tematu. Te, które spełniają wymogi bycia komentarzem, są umieszczane pod artykułem, a te najbardziej żenujące są eliminowane, często przez moderatorów, ale jeszcze częściej przez automat. Mówi się (pytanie, ile w tym prawdy), że do analizy wykorzystywane są algorytmy oparte na sztucznej inteligencji. 

Na Interii pojawił się artykuł zatytułowany "Turniej Czterech Skoczni. Stoch w Ga-Pa: Popełniłem duży błąd". Chcąc dołączyć swoje skromne zdanie do zdania innych, wysmażyłem własny komentarz takiej treści: 

Panie Kamilu, kiedy tak patrzę, jak Pan radzi sobie z niemałymi problemami-pod-kopułą-własną, to podziw czuję i uznanie. Brzydko wskazywać palcem (więc nie będę), ale wielu utytułowanych i wielkich (wielkich, bez cienia ironii mówiąc) radzi sobie dużo gorzej, a Pan już od niemal dekady poniżej pewnego poziomu nie schodzi. 

Swoją drogą to chyba miłe uczucie, móc cieszyć się ze świetnego skoku kolegi. Pan Adam Małysz takiej radości doświadczał rzadko, a Pan Kamil Stoch doświadcza prawie zawsze, kiedy sam skoczy słabiej. 

Życie jest piekne, prawda? 

Komentarz został odrzucony ze względów regulaminowych. Spróbowałem ponownie, ale rezultat był taki sam. 

Teraz zastanawiam się, czym mogłem owej sztucznej inteligencji podpaść. Sformułowanie "problem-pod-kopułą-własną" obraźliwy nie jest żadną miarą. Skoczkowie często go używają w kontekstach, które na pewno nie mają na celu uchybienie komukolwiek. Nie używałem nazwisk, więc też trudno mi zarzucić, że próbuję kogoś deprecjonować... zresztą dla wszystkich skaczących, nawet dla zamkniętego w sobie Svena Hannavalda, mam wielką estymę. 

Nawet gdyby ów automat dopatrzył się w mojej wypowiedzi jakiejś dawki ironii (ja nie widzę, ale zakładam, że automat widzi lepiej), nie powinno stać się to przyczyną odrzucenia komentarza. Gdyby ironia kwalifikowała wypowiedź, jako tę, którą odrzucić należy, znakomita większość komentarzy nie ujrzałaby światła dziennego. 

Czym mogłem podpaść sztucznej inteligencji? Popijam herbatę i coraz bardziej dochodzę do wniosku: mój tekst zdyskwalifikowała konkluzja, że życie jest piekne.

Melibea
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#2 » 2 sty 2020, o 18:41

Coś w tym może być :) Taki optymizm połączony z rozsyłaniem dobrej energii jest co najmniej podejrzany! ;-) Dobrego dnia! :) 

PS Pamiętam, jak swego czasu na Małyszu psy wieszali, gdy przestał wygrywać. Bardzo to przykre było...

Melibea

Awatar użytkownika
Gorgiasz
gladius tytanów
gladius tytanów

Post#3 » 2 sty 2020, o 19:02

Cenzura jest cenzurą! Mnie za to ocenzurowali na pewnym forum (PP konkretnie) i nie dopuścili do publikacji drabbla "Nowy model". Zresztą, jak na mnie, to był całkiem niewinny. Takich czasów dożyliśmy. Zaczynam się cieszyć, że mam więcej lat niż mniej.

szczepantrzeszcz
Szczepan I Złotousty
Szczepan I Złotousty

Post#4 » 2 sty 2020, o 21:45

Hierarchia ludziom potrzebna, a jak jest hierarchia, to zawsze jakaś grupa dupków żołędnych będzie chciała pokazać światu, że stoi wyżej (chociaż często wyżej nie stoi) i wtedy, w takiej bądź innej formie, pojawi się cenzura. Problemu przeskakiwać nie warto, w dobie internetowych kontaktów zwłaszcza, ale pisać o swoich przygodach nie zaszkodzi.

Awatar użytkownika
Tjereszkowa
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#5 » 2 mar 2020, o 11:42

Przybyłam, by się ze Szczepanem przywitać, bom właśnie wróciła z dalekiej podróży. Strudzonam i w butach jeszcze stoję! Jednocześnie oświadczam, że żadnymi wirusami, w tym tymi w koronie, nie infekuję! Ot co. :) 

A co do tekstu - możesz mieć rację! Ową sztuczną inteligencyję nie nauczono takich bezeceństw, choć zapewne listę rozpoznawanych bluzgów ma sporą.

szczepantrzeszcz
Szczepan I Złotousty
Szczepan I Złotousty

Post#6 » 24 mar 2020, o 20:25

...nawet nie podziękowałem za wizytę. 

Dziękuję. 

Tjereszkowa pisze:Ową sztuczną inteligencyję nie nauczono takich bezeceństw
Żywię niezasadnioną pewność, że sztuczna inteligencyja jest politycznie poprawna. Pewnie dlatego nad sztuczną inteligencyję Szczepan naturalną głupotę przedkłada. 

Tjereszkowa pisze:choć zapewne listę rozpoznawanych bluzgów ma sporą.
Może i ma, jednak piszący omijają problem z łatwością. 

Pozwoliłem sobie odświeżyć temat, bo przyszła mi do łba myśl nieuczesana: łatwiej i bardziej można ludzi skłócić, jeśli zostaną siłą zmuszeni do używania wyrażeń wyłącznie parlamentarnych.

Awatar użytkownika
Tjereszkowa
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#7 » 24 mar 2020, o 21:08

szczepantrzeszcz pisze:Pozwoliłem sobie odświeżyć temat, bo przyszła mi do łba myśl nieuczesana: łatwiej i bardziej można ludzi skłócić, jeśli zostaną siłą zmuszeni do używania wyrażeń wyłącznie parlamentarnych.

:D To prawdopodobnie doprowadziłoby do szeregu niebezpiecznych implozji... Ale sztuczna inteligencja zaczyna zahaczać i o literaturę... 

http://booklips.pl/newsy/pierwszy-w-pol ... eligencja/

Wróć do „Inne”