Poezja marca 2017

Wybory najlepszych tekstów poszczególnych miesięcy oraz "Arcypiór" - najlepszych tekstów z całego roku.

Który wiersz zasługuje na miano Poezji miesiąca?

Czas głosowania minął 13 kwie 2017, o 14:46

***, autor: Toya
0
Brak głosów
Alzheimer mój brat?, autor: Nuria
6
19%
anomalia, autor: Toya
0
Brak głosów
bezruch, autor: Toya
1
3%
czarne dziury, autor: mirek
1
3%
Dopóki jestem, autor: Nuria
1
3%
dzień trzeci, autor: Toya
0
Brak głosów
Edna Krabappel, autor: potisz
2
6%
i w kłębek, autor: Toya
0
Brak głosów
jad-e(l)it, autor: mirek13
0
Brak głosów
Libre, autor: Ewelina
3
9%
Madonna domowa, autor: Nuria
1
3%
Mądrość kubka kisielu, autor: cytra
2
6%
Nie wiesz kim jestem, autor: mariaklif
1
3%
po burzy, autor: mariaklif
0
Brak głosów
podroż na Wenus, autor: mirek13
1
3%
staromodni, autor: majahopes
2
6%
teatr, autor: autor: J-23
0
Brak głosów
Trzy damy z Cherbourga, autor: potisz
1
3%
w maluszkowym świecie /part two/, autor: mirek 13
1
3%
wieje, autor: Tjereszkowa
2
6%
Wspomnienia, autor: Toyer
1
3%
Zdrowaś Maryjo (1), autor: ewakwiecinska
4
13%
Zegarowe wyścigi, autor: Toyer
0
Brak głosów
Znajdź, autor: Hari
0
Brak głosów
żeby nie spłoszyć, autor: Toya
2
6%

Liczba głosów: 32

mirek13

Poezja marca 2017

Post#11 » 4 kwie 2017, o 17:26

Szansę? Czyli obok Piccasa postawić be, talencie. Niech biedactwo ma szansę. Zresztą teraz ma. Po mojej ocenie mój liczny fanklub zagłosuje natychmiast na Zdrowaś.
To ja się zapytam tajemniczej grupy trzymającej władzę. Jaki jest kierunek portalu? Jakościowy, czy ilościowy? Bo z t jest problem. Można łapać użytkowników na kółkach różańcowych i ich tu dopieszczać, ale dla mnie nie tędy droga. Można iść na jakieś ustępstwa, ale mieć wizję. Byłem pewny, że to wszystkie wiersz z miesiąca. A tu się nagle okazuje, że gdzieś potajemnie segregują. Mieszają dobre z katastrofą. Pi to jest scholarium, abym tam pisał o warsztacie, a na głównej są wiersze. Jeśli ktoś się decyduje być na głównej, to niech się liczy z opinią, tak że nie jestem w tym wypadku nie miły, Camm, tylko prawdziwy. Niemiły, to gdybym tak napisał komuś w scholarium.
I nie podoba mi się to. Czytelnicy liczni (właśnie) mogą się tym zachwycać. Mnie drażni obecność takich płodów obok Nurii, Toyki, czy mnie.
Więc ku radości wielu użytkowników będę publikował, ale nie zgodzę się na jakiekolwiek plebiscyty.
Oki?

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Poezja marca 2017

Post#12 » 4 kwie 2017, o 17:41

Byłem pewny, że to wszystkie wiersz z miesiąca. A tu się nagle okazuje, że gdzieś potajemnie segregują.

To prawie nigdy nie były wszystkie wiersze miesiąca - wyjątkiem są miesiące, gdy było mało tekstów. Regulamin plebiscytu jest ogólnodostępny, podwieszony w dziale, jest po to, by każdy się zapoznał, jak są przygotowywane listy - to jest jawnie napisane, poza tym w większości tematów jest o komisyjnym wyborze tekstów. Jeżeli się nie zna ani nie czyta zasad, to można się zdziwić, faktycznie, ale pretensje o tajemnice i zmiany są nieco nie na miejscu, bo ani to nowe, ani nikt nie ukrywał. Kolejny rok tak to przebiega, a jednak w tym i zeszłym miesiącu ktoś się orientuje, że jest to komisyjnie wybierane przez moderację i opiekunów - co mnie nie dziwi, a też potrafię to zdziwienie zrozumieć, ale towarzyszą temu pretensje do mnie i innych. To już mnie smuci.

Teksty są wybierane z prozaicznego względu - przez ostatnie miesiące jest ich 30-50 w obu kategoriach. Skrypt ogranicza nas do 30 pozycji w ankiecie, ponadto jest to kwestia zdroworozsądkowa - zbyt długa lista nie służy wyborom, nie da się wybrać łatwo z nieposortowanej listy 50 tekstów. Wybór polega najczęściej na wyselekcjonowaniu tekstów posiadających więcej zauważalnych błędów i zniesieniu ich z listy - tekst, który ma sporo błędów, nie powinien pretendować do miana najlepszego, to dość sprawiedliwe, prawda? Ale nie zawsze się da tak łatwo wyeliminować do 30 pozycji, więc to nie reguła, od razu zaznaczę.

Gusta są różne, jeżeli na liście znajdzie się tekst, który ktoś uzna za przeciętny, to niech głosuje na inny. My ten ścisły wybór, co jest najlepsze, a co gorsze, pozostawiliśmy użytkownikom.

Jeżeli taki twój wybór, to nie będziemy włączać twoich tekstów do plebiscytów, ale nie chciałabym, byś tak szybko podejmował taką decyzję.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Toya
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Miesiąca

Poezja marca 2017

Post#13 » 4 kwie 2017, o 17:57

Mirek - jest jak jest. Nie podejmuj, proszę, pochopnych decyzji.

mirek13

Poezja marca 2017

Post#14 » 4 kwie 2017, o 20:16

Bo to lekka kicha. Nominacje do wielkich nagród (oskar, grammy) jak i małe, portalowe nigdy nie mają na celu dopieszczania czy dowartościowania, tylko wartość artystyczną. Gdyby były wszystkie wiersze, to ok. Ale tak? A może mnie też nominowano z innych powodów niż literackie? Jaką teraz ma wartość ta nominacja?
A jak się ma czuć twórca, którego wsadzono do nominowanych, aby się pocieszył?

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014

Poezja marca 2017

Post#15 » 4 kwie 2017, o 20:19

tak że nie jestem w tym wypadku nie miły,

Niestety, ale jesteś niemiły.

I nie podoba mi się to.

Mnie też pewne rzeczy się nie podobają. Na przykład Twoja powyższa wypowiedź.

Mnie drażni obecność takich płodów obok Nurii, Toyki, czy mnie.

To jest forum i każdy może zamieszczać swoje utwory. I nie muszą się one każdemu podobać – to chyba oczywiste. A podejmowanie decyzji w odnośnej sprawie nie do Ciebie należy; nie rozumiem więc Twoich obiekcji. Na temat samego utworu możesz się wypowiedzieć w komentarzu.

Więc ku radości wielu użytkowników będę publikował, ale nie zgodzę się na jakiekolwiek plebiscyty.

Twoja wola, ale mam nadzieję, że nie mówisz tego poważnie.

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Poezja marca 2017

Post#16 » 4 kwie 2017, o 20:56

mirek13 pisze:Po mojej ocenie mój liczny fanklub zagłosuje natychmiast na Zdrowaś.
Nie martw się, po śmierci trafią do piekła, a my tam będziemy na nich czekać. Uch, zrobi się gorąco.

mirek13 pisze:Jaki jest kierunek portalu?
No, chyba przed siebie... niekiedy z zamkniętymi oczami ;)) Brykam po forach tu i ówdzie i z innym się jeszcze nie spotkałem.

mirek13 pisze:Byłem pewny, że to wszystkie wiersz z miesiąca. A tu się nagle okazuje, że gdzieś potajemnie segregują.
Pewnie segregują, ale czy potajemnie? ...potajemnie chciał rządzić Gustaw (ten z trzeciej części Dziadów), ale makówa mu się przegrzała i był padł :))

mirek13 pisze:Mieszają dobre z katastrofą.
Nie potrafię wyjaśnić zjawiska racjonalnie, jednak te dobre lepiej wtedy smakują.

mirek13 pisze:Mnie drażni obecność takich płodów obok Nurii, Toyki, czy mnie.
Mnie nie drażni i myślę, że nie jestem odosobniony.

Awatar użytkownika
potisz
lekki sztylet
lekki sztylet

Poezja marca 2017

Post#17 » 4 kwie 2017, o 21:02

Mnie też nie drażni :D
Idę, bo ubiegają się o mnie draże - one drażnią mój układ pokarmowy.

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Poezja marca 2017

Post#18 » 4 kwie 2017, o 21:51

potisz pisze:Idę, bo ubiegają się o mnie draże
Z rodzynkami?

Awatar użytkownika
potisz
lekki sztylet
lekki sztylet

Poezja marca 2017

Post#19 » 4 kwie 2017, o 21:55

Z miedzianym drenażem :)

mirek13

Poezja marca 2017

Post#20 » 4 kwie 2017, o 23:11

Przy takich kryteriach wyboru, raczej poważnie.
A czy, kiedy, gdzie i dla kogo jestem miły, bądź nie, wypływa min. z takich sytuacji.
Nagle dowiaduję się, że nie wszystkie tu wiersze i ktoś ustala zasady z którymi niekoniecznie się godzę.
Bo głaskamy.
Nie Gorgi, nie głaskamy. Oceniamy. A tym bardziej krytycznie, jeśli ktoś wrzuca w dział "Poezja", bo brak mu odrobiny samokrytycyzmu.
A potem takie mniamniusie opinie (nie urazić, broń Boże!). Nominować!
Przypomina mi to komunistyczne "Punkty za pochodzenie" na studia.
I będzie mnie drażnić wybór wiersza miesiąca w towarzystwie brzdąca miesiąca.
Miedź brzęcząca.
To teraz sobie załatwiłem jakiekolwiek wybory, bo wszyscy mi udowodnią, jaki jestem "Be".
Oficjalny wniosek - wycofajcie moje szpargały z plebiscytów wszelakich (tego też).
Jak co nowego spłodzę, to wrzucać będę, ale nie nominujcie mnie już do czegokolwiek.
Zdrowaś Maryjo.

Wróć do „Arcypióra i teksty miesiąca”