Poezja marca 2017

Wybory najlepszych tekstów poszczególnych miesięcy oraz "Arcypiór" - najlepszych tekstów z całego roku.

Który wiersz zasługuje na miano Poezji miesiąca?

Czas głosowania minął 13 kwie 2017, o 14:46

***, autor: Toya
0
Brak głosów
Alzheimer mój brat?, autor: Nuria
6
19%
anomalia, autor: Toya
0
Brak głosów
bezruch, autor: Toya
1
3%
czarne dziury, autor: mirek
1
3%
Dopóki jestem, autor: Nuria
1
3%
dzień trzeci, autor: Toya
0
Brak głosów
Edna Krabappel, autor: potisz
2
6%
i w kłębek, autor: Toya
0
Brak głosów
jad-e(l)it, autor: mirek13
0
Brak głosów
Libre, autor: Ewelina
3
9%
Madonna domowa, autor: Nuria
1
3%
Mądrość kubka kisielu, autor: cytra
2
6%
Nie wiesz kim jestem, autor: mariaklif
1
3%
po burzy, autor: mariaklif
0
Brak głosów
podroż na Wenus, autor: mirek13
1
3%
staromodni, autor: majahopes
2
6%
teatr, autor: autor: J-23
0
Brak głosów
Trzy damy z Cherbourga, autor: potisz
1
3%
w maluszkowym świecie /part two/, autor: mirek 13
1
3%
wieje, autor: Tjereszkowa
2
6%
Wspomnienia, autor: Toyer
1
3%
Zdrowaś Maryjo (1), autor: ewakwiecinska
4
13%
Zegarowe wyścigi, autor: Toyer
0
Brak głosów
Znajdź, autor: Hari
0
Brak głosów
żeby nie spłoszyć, autor: Toya
2
6%

Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Poezja marca 2017

Post#21 » 5 kwie 2017, o 07:52

Jeżeli się nagle dowiadujesz, jakie są zasadę plebiscytu, to nie jest to z pewnością moja ani wina kogokolwiek innego ze składu, tylko twoja własna - regulaminy wszelkiego rodzaju są ogólnodostępne. Jeżeli twoja wola to bycie niemiłym, to zmień obiekt, wobec którego masz pretensje zgodnie z tym, i nie posądzaj nas o tajemne zmiany zasad, bo jest to zwyczajnie nieprawdziwe i niesprawiedliwe.

Prośbę o rezygnację z udziału w plebiscytach przyjmuję. Tylko zaznaczam, że to jest tylko i wyłącznie twój wybór, który przyjmujemy zgodnie z twoja wolą.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

mirek13

Poezja marca 2017

Post#22 » 5 kwie 2017, o 08:31

Oki.
Nie napisałem o tajnych zmianach, tylko nie transparentnych zasadach.
I trochę chorych, jeśli jednym z kryteriów doboru tekstów nominowanych do "NAJLEPSZEGO WIERSZA MIESIĄCA", jest jakaś dziwna empatia wobec twórcy, a nie tylko i wyłącznie wartości literackie.
Ale Wasz cyrk i Wasze małpy.

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Poezja marca 2017

Post#23 » 5 kwie 2017, o 09:50

Oceniając decyzje Mirka w kategoriach pozakonfliktowych, stwierdzam, że podoba mi się. Podoba, choć w artefaktowych konkursach biorę udział i nadal brać zamierzam.

Ponieważ Szczepan jest z zasady przeciwny wszelkim konkursom literackim (nawet antagonizm Wieszczów razi moje poczucie normalności), pragnie oświadczenie w tem miejscu złożyć, jako że i pora i czas ku temu się przytrafiają.

Wszelkie głosy w artefaktowych (i nie tylko artefaktowych) plebiscytach przeze mnie oddane mają wyłącznie charakter anonimowego pomachania ręką do twórcy. Postawienie (przepraszam za wyrażenie) ptaka przy utworze nie oznacza w moim przypadku żadnej oceny, ale miejsce w sercu, jakie utwór zajmuje. Brak rzeczonego ptaka takoż nie oznacza oceny negatywnej, lecz skutek uboczny tego, że każdy uczestnik Forum jedynie trzy ptaki posiada.

Mirku, Twój poprzedni komentarz możnaby śmiało do każdego konkursu na dobry komentarza wystawić i liczyć na wysoką lokatę, ale skoro zadecydowałeś...

Zdrowaś Maryja.

mirek13

Poezja marca 2017

Post#24 » 5 kwie 2017, o 10:24

Szczepanie drogi, chodzi o odkrytą przeze mnie zasadę wyboru nominatów, a tego na pewno nie ma w regulaminie.
Gdybym wiedział, że szanownym ciałem wyborczym kierują też pobudki pozamerytoryczne, wysłałbym parę zaświadczeń lekarskich o moich chorobach.
W ramach empatii i współczucia dostałbym dziesięć nominacji w tym na tekst o larwach muszki plujki i jej kontaktów seksualnych z żuczkiem gnojarkiem.
A niech chłop ma i pisze dalej z radością.

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Poezja marca 2017

Post#25 » 5 kwie 2017, o 10:41

mirek13 pisze:Gdybym wiedział, że szanownym ciałem wyborczym kierują też pobudki pozamerytoryczne
Nawet jeżeli kierują... Szczepanowi to luźnym kalafiorem, jednak rozumiesz moje obiekcje... wiersza nie zmierzysz, nie zważysz... mechanika kwantowa również służy opisywaniu innych zjawisk. Stąd do konkursów warto mieć dystans.

mirek13 pisze:wysłałbym parę zaświadczeń lekarskich o moich chorobach.
A ja mam słaby wzrok, głęboką nerwicę, dziwną niechęć do władzy (obecnej, a poprzedniej jeszcze bardziej) i trzy lata temu usunięto mi woreczek żółciowy. :))

mirek13 pisze:W ramach empatii i współczucia dostałbym dziesięć nominacji w tym na tekst o larwach muszki plujki i jej kontaktów seksualnych z żuczkiem gnojarkiem.
Uważaj, gdzieś już o tej muszce słyszałem, plagiat będzie :))

mirek13 pisze:A niech chłop ma i pisze dalej z radością.
Lepiej może nie będzie, ale weselej. Takie podejście na jakość nie wpłynie, jednak wbrew powszechnej opinii twierdzę, że poziomu nie obniży.

Awatar użytkownika
Camenne

Poezja marca 2017

Post#26 » 5 kwie 2017, o 11:05

Szczepanie drogi, chodzi o odkrytą przeze mnie zasadę wyboru nominatów, a tego na pewno nie ma w regulaminie.

Wyciąg z regulaminu plebiscytu, służę:
7. Na listach opowiadań i wierszy, spośród których użytkownicy forum mogą wybrać Prozę i Poezję Miesiąca, może znajdować się maksymalnie 25 tytułów w przypadku prozy, a 30 w przypadku poezji.
8. W przypadku, gdy w danym miesiącu opublikowano więcej opowiadań i/lub wierszy, najlepsze teksty są komisyjnie wybierane przez moderację forum, np. poprzez odrzucenie tekstów o niedbałym zapisie lub mających niższy poziom bądź wybranie najlepszych propozycji.

Wybory tekstów miesiąca, i komentatora, i pojedynki mają swoje regulaminy - tak było od zawsze. Regulamin tego plebiscytu wisi nad wszystkimi tematami z ankietami - jeżeli to jest dla kogoś nietransparentne i dalej upiera się, że zasad nie ma, a my kierujemy się empatią lub brodawkami ogórka, to naprawdę pozostaje mi rozłożyć ręce.

Gdybym wiedział, że szanownym ciałem wyborczym kierują też pobudki pozamerytoryczne, wysłałbym parę zaświadczeń lekarskich o moich chorobach.

Skąd teraz twierdzenie, że wybieramy niemerytorycznie - zagadka dla mnie. Widzę nowy argument przy każdej okazji, a tak się składa, że dokładniej wyżej napisałam, jak teksty są sortowane. Jeżeli niemerytoryczne jest odrzucenie tekstów zawierających więcej błędów - również rozkładam ręce. Trudno mi dyskutować z takim podejściem.
Żeby wydumać, że wybieramy pobłażliwie, bo na liście jest tekst, który się tobie nie podoba, to jest tylko i wyłącznie zła wola. Każdy ma swój gust i skoro to plebiscyt dla użytkowników, to użytkownicy wybiorą - ty jesteś jednym z nich, a jednak rościsz sobie prawo do oceny, co jest dobre, a co nie, w imieniu ogółu, masz pretensje o wniesienie tekstu na listę i jeszcze piszesz, że to potwarz dla ciebie i towarzystwo tego wiersza godzi w twoje ego. Bardzo wiele pobudek "ja, ja!" w temacie o plebiscycie, w którym wybór został przeniesiony w ręce użytkowników. Nie widzę, by inni twierdzili podobnie.

Szczepan ma rację. Do konkursów generalnie należy podejść z dużą dozą dystansu - tu również, zwłaszcza, że każdy chętny może zagłosować zgodnie ze swoim gustem i kierując się własnymi kryteriami.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

mirek13

Poezja marca 2017

Post#27 » 5 kwie 2017, o 11:51

8. W przypadku, gdy w danym miesiącu opublikowano więcej opowiadań i/lub wierszy, najlepsze teksty są komisyjnie wybierane przez moderację forum, np. poprzez odrzucenie tekstów o niedbałym zapisie lub mających niższy poziom bądź wybranie najlepszych propozycji.
I rozumiem, że szanowna komisyja uznała, że omawiany tekst spełnia kryteria. Szczególnie w kwestii :niższy poziom bądź wybranie najlepszych pozycji.
Życzę szczęścia Szanownej Komisji. Nie będę faktycznie absorbował jej uwagi swoim żenującym poziomem. Bo mój z pewnością nie nie łapie się w takie poczucie estetyki.
PS> Tu w dalszym ciągu nic nie ma o tym, co napisała Karen. O formie dopieszczania kogokolwiek przez nominowanie.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Poezja marca 2017

Post#28 » 5 kwie 2017, o 13:34

Życzę szczęścia Szanownej Komisji. Nie będę faktycznie absorbował jej uwagi

Trzymam za słowo.
Pozwolę sobie również na prywatny niejako komentarz: nie spodziewałem się z Twojej strony takiego zachowania.

Awatar użytkownika
Toya
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Miesiąca

Poezja marca 2017

Post#29 » 5 kwie 2017, o 14:31

Dajcie już spokój. Każdego czasem ponosi. Po co w tym grzebać? Dla podgrzania atmosfery? W pewnych kwestiach trudno się z Mirkiem nie zgodzić. Tyle, że niektórzy potrafią jeszcze przymknąć oko, a inni mają już dosyć. Tak po prostu.

mirek13

Poezja marca 2017

Post#30 » 6 kwie 2017, o 16:33

No, po raz pierwszy wziąłem udział w tej zabawie. Wsparłem mój fanklub, który miał tylko jeden typ. Jestem szczęśliwy.

Wróć do „Arcypióra i teksty miesiąca”