konsumpcja bezrobotnego

Inny punkt widzenia. Felietony, eseje, recenzje, reportaże, wywiady i pokrewne formy.
licaasz
użytkownik nieaktywny
Posty: 5
Zobacz teksty użytkownika:

konsumpcja bezrobotnego

Post#21 » 30 sty 2017, o 15:18

Nie chcę tutaj Cię urazić tylko napisać co naprawdę myślę. Masz poglądy jak typowa ofiara, mam na myśli post powyżej. Nie ma dla mnie miejsca w tym kraju itd. Wygrywają najlepsi, wszędzie tak jest. Kto nie ryzykuje nie pije szampana. Myślisz, że gdzie indziej jest lepiej. Raj? trzeba się wziąć w garść.
Pozdrawiam

mirek13

konsumpcja bezrobotnego

Post#22 » 30 sty 2017, o 15:36

Trzeba raczej na wstrzymanie wziąć, drogi liccaszu.
Świat się będzie zawsze składał z wilków i owiec. Jeśli to konstatacja, to nie znaczy, że do zaakceptowania.
Myślę, żeś młody człowiek. Należysz do młodych wilków.
Ja urodziłem się, wychowałem i zacząłem pracę w innym ustroju. Kompletnie różnym od tego, co znasz. I potem zostaję wrzucony tu i teraz. Jak myślisz, jak się zachowuje człowiek wyrwany z korzeni i zasad? Każą mu walczyć. Udowadniać, że jest dobry, kiedy on wie, że jest dobry. Po co ma to udowadniać?
Dałeś niezwykle prostą analizę. Walki o byt, a ja psychologii człowieka wyrzuconego za burtę historii.
Tacy też są. Można ich eksterminować i wtedy zostaną tacy jak Ty.
Ależ będziecie się pięknie napieprzać o swoje miejsce przy stole!

licaasz
użytkownik nieaktywny
Posty: 5
Zobacz teksty użytkownika:

konsumpcja bezrobotnego

Post#23 » 30 sty 2017, o 15:48

Mam do ciebie szacunek, nie chcę nikomu dogryzać i nie musisz mówić bym brał coś na wstrzymanie i tego typu. Mam po prosu inne zdanie i tyle. Jeśli umieszczasz tekst czasem ktoś się z Tobą nie zgodzi. Musisz się z tym liczyć, a nie od razu wytaczać armaty. Pozdrawiam i nie miej do mnie urazy, sam tekst jest napisany bardzo sprawnie, chodzi mi tylko o przekonania.

mirek13

konsumpcja bezrobotnego

Post#24 » 30 sty 2017, o 15:52

No i zostaniemy po swoich stronach barykady.
Ja schodzę, a Ty walcz. Rób to zębami, pazurami i granatami.
Taki świat mnie po prostu nie interesuje.
Dzięki za ocenę.

Lidia Romańska

konsumpcja bezrobotnego

Post#25 » 17 lut 2019, o 22:58

Interesujący tekst, bardzo dobrze się czyta. Temat mi bliski.

Mozets
zaklęty miecz
zaklęty miecz
Posty: 256
Zobacz teksty użytkownika:

konsumpcja bezrobotnego

Post#26 » 18 lut 2019, o 10:43

Tekst rzeczywiście dobrze opracowany. Jasne, że autor musiał go co nieco ubarwić, by fabuła odniosła skutek literacki. By nie od razu polec na portalu jako tekściarz "polityczny". To ciekawe - że np. na portalu Związku Szlachty Polskiej wszelkie wypowiedzi mądrych ludzi ocierające się o aktualne zależności polityczno-ekonomiczno-prawne, siłą rzeczy muszą w końcu dotykać spraw politycznych. Jednak na portalu progenitur szlachty zabrania się dyskutowania na tematy "polityczne". Bo w zasadzie wszystko jest polityką. Nawet "ból głowy żony" wieczorem też jest swoistą małżeńską polityką. Bohater artykułu o bezrobotnym przechodzi przez całą biurokratyczną drogę do uzyskania pracy drogą najbardziej wyboistą i najbardziej nieskuteczną. Ja w powieści "Reedukacja kapitana M" opisałem podobne losy, ale oficera Wojska Polskiego w stopniu kapitana, specjalisty, pracownika komórek naukowo-badawczych jednego z instytutów wojskowych uzbrojenia. Człowiek ten przed stanem wojennym zwolnił się z wojska na własną prośbę, oddał bezcenną czerwoną legitymację i pracował jako robotnik na budowie, pracownik Oczyszczalni Ścieków. Był na "celowniku" wojskowych służb jako niepewny politycznie. I to nie zmieniło sie nawet do momentu przejścia na emeryturę (cywilną) w roku 2008. I to było już po "upadku komuny na 4 łapy". Oficer ten został jako rezerwista zaprzysiężony w nowej NATO-wskiej armii. Ale to nic nie zmieniło. Był dalej trefny. I jest do dzisiaj. Dlatego niech autor nie dziwi się, że porządki pozostały "przedwojenne". One komuś służą. Nie jemu oczywiście. Proszę o przeczytanie również mojego reportażu "Peregrynacje polsko-szwedzkie" na tym portalu. I autor zobaczy, że takie porządki panują także w Szwecji.
(Monarchii socjaldemokratycznej).

Wróć do „Publicystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości