Zachęcamy do głosowania! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Ogłaszamy czas wielkich wyborów na Autora Miesiąca w dziale prozy!

konsumpcja bezrobotnego

Inny punkt widzenia. Felietony, eseje, recenzje, reportaże, wywiady i pokrewne formy.
licaasz
scyzoryk
scyzoryk

konsumpcja bezrobotnego

Post#21 » 30 sty 2017, o 15:18

Nie chcę tutaj Cię urazić tylko napisać co naprawdę myślę. Masz poglądy jak typowa ofiara, mam na myśli post powyżej. Nie ma dla mnie miejsca w tym kraju itd. Wygrywają najlepsi, wszędzie tak jest. Kto nie ryzykuje nie pije szampana. Myślisz, że gdzie indziej jest lepiej. Raj? trzeba się wziąć w garść.
Pozdrawiam

mirek13

konsumpcja bezrobotnego

Post#22 » 30 sty 2017, o 15:36

Trzeba raczej na wstrzymanie wziąć, drogi liccaszu.
Świat się będzie zawsze składał z wilków i owiec. Jeśli to konstatacja, to nie znaczy, że do zaakceptowania.
Myślę, żeś młody człowiek. Należysz do młodych wilków.
Ja urodziłem się, wychowałem i zacząłem pracę w innym ustroju. Kompletnie różnym od tego, co znasz. I potem zostaję wrzucony tu i teraz. Jak myślisz, jak się zachowuje człowiek wyrwany z korzeni i zasad? Każą mu walczyć. Udowadniać, że jest dobry, kiedy on wie, że jest dobry. Po co ma to udowadniać?
Dałeś niezwykle prostą analizę. Walki o byt, a ja psychologii człowieka wyrzuconego za burtę historii.
Tacy też są. Można ich eksterminować i wtedy zostaną tacy jak Ty.
Ależ będziecie się pięknie napieprzać o swoje miejsce przy stole!

licaasz
scyzoryk
scyzoryk

konsumpcja bezrobotnego

Post#23 » 30 sty 2017, o 15:48

Mam do ciebie szacunek, nie chcę nikomu dogryzać i nie musisz mówić bym brał coś na wstrzymanie i tego typu. Mam po prosu inne zdanie i tyle. Jeśli umieszczasz tekst czasem ktoś się z Tobą nie zgodzi. Musisz się z tym liczyć, a nie od razu wytaczać armaty. Pozdrawiam i nie miej do mnie urazy, sam tekst jest napisany bardzo sprawnie, chodzi mi tylko o przekonania.

mirek13

konsumpcja bezrobotnego

Post#24 » 30 sty 2017, o 15:52

No i zostaniemy po swoich stronach barykady.
Ja schodzę, a Ty walcz. Rób to zębami, pazurami i granatami.
Taki świat mnie po prostu nie interesuje.
Dzięki za ocenę.

Wróć do „Publicystyka”