Zachęcamy do głosowania! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Ogłaszamy czas wielkich wyborów na Autora Miesiąca w dziale prozy!

Reakcje ludzi będących świadkami użycia przemocy wobec dzieci

Inny punkt widzenia. Felietony, eseje, recenzje, reportaże, wywiady i pokrewne formy.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#31 » 6 mar 2017, o 11:46

Takie rzeczy warto wspominać na wstępie lub kierować się od razu do Scholarium - raczej nikt na forum nie korzysta ze szklanych kul ;))
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Tagi:

mirek13

Post#32 » 6 mar 2017, o 11:48

Więc chodzisz do szkoły to Scholarium jest jak najbardziej naturalnym środowiskiem dla tego tekstu.
Nie mówimy o kilku pomyłkach. Mówimy o sposobach formułowania myśli, bardzo płytkich i oczywistych oczywistościach i nachalnej, a prostej (by nie rzec - prostackiej) dydaktyce.
Tu leży przyczyna dyskwalifikacji tekstu. Temat ważny, a jakże, tylko tak podany wywołał raczej zażenowanie, a nie refleksję.

Harmal

Z pamiętnika małego podludzia

Post#33 » 12 mar 2017, o 11:31

Deneve pisze:Miałam się nie odzywać, ale że mam dobry dzień i zawsze fajnie wsadzić kijek w mrowisko:
Harmal pisze:To dobry tekst. Nawet jeśli ma jakieś niedociągnięcia, to go nie dyskwalifikuje.

Widzę, że ta Wasza "dobra zmiana", na którą z braku lepszych argumentów ciągle się powołujecie, ma się dobrze i w tym wypadku.
Edit: poprawiłam dwa wyrażenia, jedno politycznie nacechowane, drugie utarte w języku polskim, ale z jakiegoś powodu odebrane jako jakaś zawoalowana chęć obrazy (???).

Z takim poziomem chamstwa nie spotykam się nawet na forum dla osób z BDP. Szkoda, że szanowna Administracja dopuszcza do hejterstwa na portalu, który w nazwie ma przymiotnik "przyjazny". To nie jest przyjazne miejsce. Wnoszę o zmianę nazwy portalu.
Nie warto udzielać się w miejscu, w którym można dorobić się "mordy" i opcji politycznej w nagrodę za to, że ma się odmienne zdanie. Przemyślę jeszcze, czy nie zrzec się członkostwa. Na razie czuję tylko ogromny niesmak.

mirek13

Post#34 » 12 mar 2017, o 11:36

Przesadzasz.
Gombrowiczowska "morda" przeszła do kanonu.
Dlaczego moja nie może?

Deneve

Post#35 » 12 mar 2017, o 11:44

Harmal pisze:
Deneve pisze:Miałam się nie odzywać, ale że mam dobry dzień i zawsze fajnie wsadzić kijek w mrowisko:
Harmal pisze:To dobry tekst. Nawet jeśli ma jakieś niedociągnięcia, to go nie dyskwalifikuje.

Widzę, że ta Wasza "dobra zmiana", na którą z braku lepszych argumentów ciągle się powołujecie, ma się dobrze i w tym wypadku.
Edit: poprawiłam dwa wyrażenia, jedno politycznie nacechowane, drugie utarte w języku polskim, ale z jakiegoś powodu odebrane jako jakaś zawoalowana chęć obrazy (???).

Z takim poziomem chamstwa nie spotykam się nawet na forum dla osób z BDP. Szkoda, że szanowna Administracja dopuszcza do hejterstwa na portalu, który w nazwie ma przymiotnik "przyjazny". To nie jest przyjazne miejsce. Wnoszę o zmianę nazwy portalu.
Nie warto udzielać się w miejscu, w którym można dorobić się "mordy" i opcji politycznej w nagrodę za to, że ma się odmienne zdanie. Przemyślę jeszcze, czy nie zrzec się członkostwa. Na razie czuję tylko ogromny niesmak.

Podejrzewam, że nie osiągnę zamierzonego rezultatu, ale: ja naprawdę tym sformułowaniem nie starałam się kogokolwiek obrazić. Bo dla mnie to sformułowanie jest tak utarte w języku polskim, że aż neutralne. Ale zdaję sobie sprawę, że dla ciebie może tak nie być, stąd moja edycja. Uznałam, że skoro poczułaś się urażona, mogę to edytować, żeby jakoś to sprostować. Bo mnie to nic nie kosztuje, a może zrobić się milej. Ale skoro i w dobrych chęciach widzisz chęć "hejtowania"', to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać, bo tylko będziemy przerzucać się niepotrzebnymi inwektywami.

Harmal

Post#36 » 12 mar 2017, o 11:46

Cóż, może po prostu mam zbyt wysoki poziom kultury osobistej. W moich czasach sformułowanie "wycieracie sobie mordy" uchodziło jedynie w pewnych środowiskach. Nizin społecznych konkretnie. Przegapiłam moment, kiedy weszło do słownika elit intelektualnych.

Purson
scyzoryk
scyzoryk

Post#37 » 12 mar 2017, o 21:54

Jak jeszcze mieszkałem na Urlychowie to tam był taki pan. Ja wtedy miałem z sześć lat i nie wiele mogłem, ale ten pan nie raz podniósł rękę na może dwa kata starszego ode mnie syna. Z czasem po osiedlu chodziły plotki, że tu walnął żonę, tu syna. Skutkiem tego było zwalenie się do mieszkania kilku gości, gdzieś z centrum. Potem gościu z domu nie wychodził, bo się powybijanych zębów wstydził. Nie wiem co teraz u tego typa, i szczerze mówiąc mam to w dupie, ale w 2001 wyprowadził się z miasta. Pozostaje nadzieja, że tam już nigdy nie podniesie na młodszych ręki.

Nie będę się rozpisywał, czy popieram KLAPSY - KLAPSY A NIE STRZAŁY W PYSK - czy nue, bo to nie ma znaczenia. Co do tekstu to był dobry.

mirek13

Post#38 » 12 mar 2017, o 22:09

Za to Twoja umiejętność pisania jest bardzo nie - dobra. Pomijając błędy ortograficzne.
Co porabiasz na portalu literackim?

Harmal

Post#39 » 13 mar 2017, o 10:26

Kiedy w końcu ten tekst trafi do WŁAŚCIWEGO działu??? Każdego dnia, kiedy wchodzę na ten portal, to pierwsze, co widzę i chce mi się rzygać:
autor: natalkakryczek » 28 sty 2017, o 20:02 » w Proza obyczajowa

Czy ktoś mógłby wreszcie zrobić porządek z tym bałaganem?

Proszę nie pouczać administracji w niekulturalny sposób. Wszelkie uwagi i sugestie są mile widziane, ale w odpowiedniej formie.
Gorgiasz

Sądziłam, że brak kultury jest przez Administrację popierany. Wczoraj zostałam obrażona przez innego użytkownika i zgłosiłam sprawę - w odpowiedzi dowiedziałam się, że nie dopatrzono się znamion przestępstwa i powinnam sobie wyjaśnić sprawę we własnym zakresie. W takim razie dostosowuję się do poziomu.
Harmal

Kolejny obraźliwy wpis pod adresem Administracji będzie skutkować formalnym ostrzeżeniem.
Gorgiasz

Harmal

Post#40 » 13 mar 2017, o 10:38

Harmal pisze:Kiedy w końcu ten tekst trafi do WŁAŚCIWEGO działu??? Każdego dnia, kiedy wchodzę na ten portal, to pierwsze, co widzę i chce mi się rzygać:
autor: natalkakryczek » 28 sty 2017, o 20:02 » w Proza obyczajowa

Czy ktoś mógłby wreszcie zrobić porządek z tym bałaganem?

Proszę nie pouczać administracji w niekulturalny sposób. Wszelkie uwagi i sugestie są mile widziane, ale w odpowiedniej formie.
Gorgiasz

Sądziłam, że brak kultury jest przez Administrację popierany. Wczoraj zostałam obrażona przez innego użytkownika i zgłosiłam sprawę - w odpowiedzi dowiedziałam się, że nie dopatrzono się znamion przestępstwa i powinnam sobie wyjaśnić sprawę we własnym zakresie. W takim razie dostosowuję się do poziomu.
Harmal

Kolejny obraźliwy wpis pod adresem Administracji będzie skutkować formalnym ostrzeżeniem.
Gorgiasz

Ojej :lol: W takim razie odpowiem najgrzeczniej jak umiem. Administracja jest nietykalna - to akurat jasne. Ale zwykłego użytkownika można bezkarnie mieszać z błotem.

Wróć do „Publicystyka”