Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Reakcje ludzi będących świadkami użycia przemocy wobec dzieci

Inny punkt widzenia. Felietony, eseje, recenzje, reportaże, wywiady i pokrewne formy.
natalkakryczek
scyzoryk
scyzoryk

Post#11 » 21 lut 2017, o 12:42

Pragnę Panów uświadomić, że jestem osobą niepełnoletnią i wciąż się uczę. Ten tekst jest moim pierwszym tekstem i chyba dość normalne jest, że nie jest napisany dobrze. ;)

Tagi:

Ewelina

Post#12 » 21 lut 2017, o 12:55

Hej, Natalio,
przeczytałam tekst i według mnie nie jest aż tak zły.
To o czym piszesz, wydaje się banalne, ale... tylko w teorii. Bardzo trudno wypośrodkować, znaleźć właściwe rozwiązanie. Łatwo trzymać się którejś ze skrajności, albo też przechodzić naprzemiennie z jednej do drugiej, co też jest oczywiście niewłaściwe.

No dobrze, ale teraz co tu zrobić, żeby wzbogacić twój tekst?
Można by dodać jakieś przykłady, konkretne dylematy i propozycje właśnie takiego wyśrodkowanego ich rozwiązania. Czy byłaś świadkiem konkretnych niewłaściwych reakcji rodzicielskich, masz pomysł jak powinno to lepiej wyglądać?
Mogłabyś także omówić dokładniej, co dzieje się w umyśle dziecka traktowanego zbyt surowo, czy też zbyt liberalnie - jak postrzega ono świat, jak reaguje na innych, na słabszych, na silniejszych od niego itd.

Jeśli masz jeszcze jakieś podobne teksty, proponuję zamieścić. Pisz i się nie zrażaj.
Pozdrawiam

Harmal

Post#13 » 21 lut 2017, o 14:43

Po pierwsze, surowość wobec dzieci jest koniecznością. Po drugie, wychowaniem powinien zajmować się ojciec. Jako rzecze Cyryl N. Parkinson: „Dzieci potrzebują opieki. Potrzebują ojca, który w razie czego by je obronił. Obronić je może tylko taki ojciec, którego ludzie się boją. A czy ludzie będą bać się kogoś, kogo nie boi się jego własne dziecko?".
Poza bakteriami nasz gatunek nie ma na Ziemi przeciwników. Posiadanie przeciwnika zaś jest koniecznym warunkiem rozwoju. Ludzie tworzą więc surogaty przeciwników, by w ogóle istniało
współzawodnictwo. Najważniejszym jest wojna, ale wojna to współzawodnictwo jednostronne, a poza tym nie można nieustannie żyć w stanie wojny. Zamiast tego część selekcji odbywa się poprzez „walkę płci". Ta wojna nigdy nie ustaje.
Mężczyźni więc uwodzą kobiety — ale te, które dają się uwieść, traktują z należnym brakiem szacunku. Twierdzą, że cenią w kobietach inteligencję i nie zwracają uwagi na urodę, ale w pogardzie mając te, które wpadną w pułapkę, żenią się z ładnymi idiotkami. Podobnie kobiety usilnie twierdzą, że poszukują u mężczyzn zrozumienia, dobroci i łagodności, a przy pierwszej okazji odchodzą z partnerem agresywnym.
Jest to prosty efekt doboru naturalnego. Mężczyzna agresywny, choć ogranicza swobodę ekspresji kobiety, zapewnia jej potomstwu lepsze warunki życia — dlatego kobiet lubiących mężczyzn agresywnych nigdy nie zabraknie, a kobiety lubiące mężczyzn cichych i spokojnych pozostaną w mniejszości. Inna sprawa, że zawsze się znajdą. Natura dba, by nie zaginęła różnorodność — i nawet śmiercionośne geny przechowywane są w naszej populacji „na wszelki wypadek". Biada genetykom, a raczej biada nam, jeśli genetycy wezmą się za polepszanie ludzkości.

Ewelina

Post#14 » 21 lut 2017, o 18:43

To, co piszesz, Harmal, jest mocno niepokojące, więc pozwolę sobie zakwestionować.

Harmal pisze:Po pierwsze, surowość wobec dzieci jest koniecznością.

Nie, jest nią konsekwencja i odpowiedzialność.

Harmal pisze: Po drugie, wychowaniem powinien zajmować się ojciec

Nie, powinno się zająć tym oboje rodziców.

Harmal pisze: Obronić je może tylko taki ojciec, którego ludzie się boją. A czy ludzie będą bać się kogoś, kogo nie boi się jego własne dziecko?".

Którego ludzie szanują, a nie się boją.

Harmal pisze: Posiadanie przeciwnika zaś jest koniecznym warunkiem rozwoju

Nie. Mierzenie się ze sowimi słabościami pokonywanie ich jest koniecznym warunkiem rozwoju.

Harmal pisze: Mężczyźni więc uwodzą kobiety — ale te, które dają się uwieść, traktują z należnym brakiem szacunku
.
Szacunek jest należny każdemu, niezależnie do tego, czy da się uwieść, czy nie.

Harmal pisze: Podobnie kobiety usilnie twierdzą, że poszukują u mężczyzn zrozumienia, dobroci i łagodności, a przy pierwszej okazji odchodzą z partnerem agresywnym.
Jest to prosty efekt doboru naturalnego. Mężczyzna agresywny, choć ogranicza swobodę ekspresji kobiety, zapewnia jej potomstwu lepsze warunki życia
.
Takiego agresywnego osobnika prędzej czy później spotyka lincz. Nie w tym rzecz, żeby być agresywnym, ale żeby szanować, budzić szacunek i być asertywnym. Jeśli kobieta chce szybko zostać wdową, lub też by jej dzieciom coś się stało, to faktycznie może sobie wybrać agresora.
Natomiast zazwyczaj świadoma swojej wartości kobieta, którą w domu rodzinnym szanowano, i gdzie była zdrowa nietoksyczna atmosfera, wybierze mężczyznę, który cieszy się szacunkiem, szanuje i nie krzywdzi innych - a wiec jest dobrym materiałem i na ojca, a także który jest inteligentny, zdolny i asertywny, ale nie - agresywny.

Harmal

Post#15 » 21 lut 2017, o 19:14

Ojej. Nie wiedziałam, że na tym portalu komentarze też podlegają ocenom. Przepraszam, jestem tu nowa, dopiero się uczę...

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Post#16 » 21 lut 2017, o 19:44

Szczepana, skostniałego tradycjonalistę i antyfeministę, komentarz Hamala również zaniepokoił. Pomijając ów "szacunek należny każdemu" zdecydowanie zgadzam się z tym, co napisała Ewelina.

Nie twierdzę, że opinia Hamala jest z gruntu nieprawdziwa. Problem polega na tym, że ta opinia staje się boleśnie prawdziwa w sytuacjach podbramkowych, kiedy zbiorowisko ludzkie staje w obliczu bardzo powiażnego zagrożenia... chociaż nawet wtedy wychowaniem powinni się zajmować rodzice i najlepiej, jeżeli czynią to zgodnie.

Harmal

Post#17 » 21 lut 2017, o 20:05

Harmal jest kobietą, tak jak Kopernik, użytkowniku szczepantrzeszcz :) I to nie opinia, tylko ustosunkowanie się do tekstu publicystycznego określonego jako proza obyczajowa. Padłam ze śmiechu :)

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Post#18 » 21 lut 2017, o 20:19

Harmal pisze:Harmal jest kobietą, tak jak Kopernik, użytkowniku szczepantrzeszcz :)
Szczepan lekko zaambarasowany... nie wie co powiedzieć. Z takiej sytuacji, nawet Einstein nie potrafiłaby się zręcznie wycofać.

Harmal pisze:I to nie opinia, tylko ustosunkowanie się do...
Zatem złe rzeczy dałam... ops przepraszam, dałem... złe rzeczy dałem słowo, jednak twierdzę, że mój komentarz, jak również komentarz powyżej są takim samym ustosunkowaniem się do tematu.

Harmal pisze:...tekstu publicystycznego określonego jako proza obyczajowa.
Nie zauważyłem, ale to chyba pomyłka Autorki.

Harmal pisze:Padłam ze śmiechu :)
Dobry humor w internetach za tarczę i za miecz służy. Jeżeli takowego brak, pozostaje broń masowego rażenia.

Harmal

Post#19 » 21 lut 2017, o 20:36

Zawsze tak dużo piszesz? :)

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Post#20 » 21 lut 2017, o 20:44

Poczytaj... jak dasz radę :))

Wróć do „Publicystyka”