Reakcje ludzi będących świadkami użycia przemocy wobec dzieci

Inny punkt widzenia. Felietony, eseje, recenzje, reportaże, wywiady i pokrewne formy.
Harmal

Post#21 » 1 year temu (21 lut 2017, o 21:21)

Oj, to zabrzmiało niegrzecznie. Ale owszem, poczytam.

Tagi:

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#22 » 1 year temu (21 lut 2017, o 21:32)

Niegrzecznie? Bez przesady. Problem w tym, że jak chcesz poczytać, to bierzesz książkę i czytasz. Na forach, nie szuka się literatury do czytania, raczej do oceny i czas, czas, czas... Poświęcać kilka godzin na jeden wpis, kiedy w tym samym czasie można wymienić myśli z wieloma uczestnikami?. Moje teksty mają po sto stron i uwierz, mało kto dał radę to przerobić... poza tym spotkałem tu fajniejsze teksty niż moje.

Harmal

Post#23 » 1 year temu (21 lut 2017, o 21:35)

Ooo... Zatkało kakao :)

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#24 » 1 year temu (21 lut 2017, o 21:54)

To jest forum dyskusyjne i byłoby miło, gdyby argumenty jednak były w jakiekolwiek sposób merytoryczne, bo "zatkało kakao" czy wykpiwanie o długości odpowiedzi na pewno takie nie są. Słabe podejście do rozmówcy.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Nefariel
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#25 » 1 year temu (21 lut 2017, o 22:36)

O, widzę że forum przeżywa najazd trolli. Prawo Poego pełną gębą.

Co do samego tekstu - zdecydowanie nie jest to proza obyczajowa. To publicystyka, i to kiepska - ale nie martw się, skoro podwiek z Ciebie, to masz sporo czasu na wyrobienie się.

Zapewne nie jednokrotnie byliśmy naocznymi świadkami, kiedy zezłoszczony rodzic uderza swoje dziecko. Jak wtedy reagowaliśmy? Odwracaliśmy wzrok? A może nie spodobało nam się to zachowanie i otwarcie zwróciliśmy uwagę owemu rodzicowi?

Ee, nie. Może z raz widziałam taką sytuację, a i wtedy było to szarpanie, nie bicie. (Tak, zareagowałam. Ale ja w ogóle jestem okropnym lewakiem, którego rusza krzywda dzieci).
Aha - "niejednokrotnie".

Wyobraźmy sobie dziecko niezwykle rozpieszczone, niereagujące na pełne zatroskania prośby matki, chociażby o to, by przyciszył telewizor.

Jeśli dzieciak JUŻ jest rozpieszczony, to być może faktycznie nie ma innej metody niż lekkie strzelenie go w dupsko (nie żebym była ze stronnictwa "klaps to nie przemoc", bo w kategorii "klaps" mieści się zarówno lekkie chlaśnięcie, wcale nie mocniejsze niż w zabawie, jak i bicie, aż matkę ręka rozboli). Tylko że zadaniem rodzica jest nie dopuścić do takiego stanu wcześniej. Rodzic nie przegrywa w momencie, kiedy uderza dziecko. Przegrywa wtedy, kiedy dziecko robi coś, czym sobie na bicie zasługuje.

Może kiepski ten mój komć, ale prawdę powiedziawszy, zobaczywszy sam tytuł i pierwszy akapit myślałam, że to wstęp do dyskusji. Ogólnie to szkolne to takie, jeszcze z tym nawiązaniem do Arystotelesa, które na pewno zaimponuje nauczycielce użerającej się z bandą zdolnych ale przygłupich małolatów, ale na pewno nie stadu cynicznych wannabe-literatów. Ale jak mówię, tragedii nie ma, koszmarków konstrukcyjnych nie zarejestrowałam, wstępnie jest na czym pracować.

Harmal

Post#26 » 1 year temu (21 lut 2017, o 22:39)

Wypowiedź ma, acz nie merytoryczna, ale odnosząca się do mojego stanu, nie miała na celu wykpiwania kogokolwiek ;)

mirek13

Post#27 » 1 year temu (22 lut 2017, o 00:56)

To należało dać do scholarium i byłoby zupełnie inaczej. Pogadalibyśmy na poziomie edukacyjnym, a nie tylko krytycznym.
Nie sztuka wystawić się na pośmiewisko pseudo-przemądrzałym tekstem i płakać, kiedy na niego najeżdżają.
Ten portal ma naprawdę trochę myślących ludzi
PS. Pewnie totalna obraza będzie.

Nefariel
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#28 » 1 year temu (22 lut 2017, o 08:54)

Nie żeby coś, ale autorka nie napisała nic, co kazałoby podejrzewać, że wyskoczy z bólem dupy. :P

Ale że powinna wrzucić to do scholarium, to fakt.

Ewelina

Post#29 » 1 year temu (23 lut 2017, o 07:45)

A ja bym jeszcze chciała Ciebie - Natalio, trochę pokrzepić.
Poruszyłaś wartościowy, aktualny, potrzebny temat, brakuje moim zdaniem takich.
Według mnie, w twoim tekście prosiło się tylko o kilka modyfikacji.

Nawet jak tu nie napiszesz już niczego, chciałabym, żebyś, może gdzie indziej, ale kontynuowała swoje pisanie.

Pozdrawiam

natalkakryczek
scyzoryk
scyzoryk

Post#30 » 1 year temu (6 mar 2017, o 11:37)

Jeszcze raz tylko wspomnę o tym, że nie jestem osobą pełnoletnią i w moim mniemaniu pomyłki jak najbardziej są dozwolone. Oczywiście, wezmę sobie do serca wszystkie powyższe komentarze, czy to krytyczne, czy pochwalne. I rzecz jasna, będę dokładała wszelkich starań, by następne teksty były coraz lepsze ;)

Wróć do „Publicystyka”