Reakcje ludzi będących świadkami użycia przemocy wobec dzieci

Inny punkt widzenia. Felietony, eseje, recenzje, reportaże, wywiady i pokrewne formy.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#41 » 13 mar 2017, o 10:50

Czyli hipokryzja to akt protestu, mamy rozumieć? Bo pisanie wczoraj, że masz "za wysoki poziom kultury" jak widać nie jest oddany w powyższym poście.
Widzę ładny popis własnej interpretacji korespondencji - z tego, co pamiętam, to już po fakcie wycofania niefortunnego zwrotu przez jego autorkę napisałam, że na przyszłość warto pewne sprawy komunikować samemu. Wydawało mi się wystarczająco klarownym wskazanie na to, że Mirek, w przeciwieństwie, jasno przedstawił swoje odczucia i jak widać przyniosło to natychmiastowy skutek w postaci wycofania zwrotu, który go uraził. Milczenie i kierowanie żądań o kasowanie postów to administracji to krok, który tu okazał się zbędny i stąd była ta sugestia. Ot, jak widać nie każdy użytkownik potrzebuje karzącej ręki administracji, by zachować się porządnie, wystarczy zakomunikować mu, że jego wypowiedź jest obraźliwa.
Trzeba złej woli, by uznać to za jednoznaczne z akceptacją niekulturalnych zachowań.
Rozumiem bycie urażonym, ale w przypadku, gdy zostało się przeproszonym i sprawa jest wyklarowana, wydaje mi się to dziwnym zacietrzewianiem się i rozgrzebywaniem zakończonej sprawy.

Kolorową czcionkę proszę zachować na upomnienia moderacji. Nie musisz zaznaczać tekstu na różowo, by ktoś zwrócił nań uwagę.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Harmal

Post#42 » 13 mar 2017, o 10:57

Camenne pisze:Widzę ładny popis własnej interpretacji korespondencji - z tego, co pamiętam, to już po fakcie wycofania niefortunnego zwrotu przez jego autorkę napisałam, że na przyszłość warto pewne sprawy komunikować samemu. Wydawało mi się wystarczająco klarownym wskazanie na to, że Mirek, w przeciwieństwie, jasno przedstawił swoje odczucia i jak widać przyniosło to natychmiastowy skutek w postaci wycofania zwrotu, który go uraził. Milczenie i kierowanie żądań o kasowanie postów to administracji to krok, który tu okazał się zbędny i stąd była ta sugestia.

Czy mam rozumieć, że powinnam poprosić osobę, która przyprawiła mi mordę i opcję polityczną, żeby usunęła obraźliwą wypowiedź? To są jakieś kpiny.

Camenne pisze:Rozumiem bycie urażonym, ale w przypadku, gdy zostało się przeproszonym i sprawa jest wyklarowana, wydaje mi się to dziwnym zacietrzewianiem się i rozgrzebywaniem zakończonej sprawy.

Nie zostałam przeproszona, zresztą wcale tego nie oczekiwałam. Sprawa pozostawiła we mnie duży niesmak i wątpię, czy to minie. Chciałam być miła, ale kiedy ktoś mnie atakuje, nie nadstawiam drugiego policzka.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#43 » 13 mar 2017, o 11:05

Nie napisałam w żadnym miejscu, że powinnaś Deneve przeprosić, ani nie sugerowałam tego w żaden sposób. Napisałam jedynie, że gdy czyjąś wypowiedź uznaje się za obraźliwą, to warto napisać to wprost autorowi tej obraźliwej wypowiedzi. Znacząca, a wręcz ogromna różnica.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Harmal

Post#44 » 13 mar 2017, o 11:11

Camenne pisze:Napisałam jedynie, że gdy czyjąś wypowiedź uznaje się za obraźliwą, to warto napisać to wprost autorowi tej obraźliwej wypowiedzi. Znacząca, a wręcz ogromna różnica.

Miałam więc napisać: "Proszę cię, kochana, żebyś usunęła inwektywy, które skierowałaś pod moim adresem, bo poczułam się urażona"? To są jakieś kpiny. Przecież osoba, która mnie obraziła była świadoma, jaką reakcję wywoła, wyzywając mnie. Sugerujesz, że nie była świadoma i niechcący napisała tekst o mordach?

Awatar użytkownika
Camenne

Post#45 » 13 mar 2017, o 11:17

Widzę, że dyskusja czy jakiekolwiek sugestie odbijają się echem, kończę ją więc. Upraszam o zaprzestanie dyskusji pod groźbą przyznania ostrzeżenia przy kontynuowaniu.

Temat zostanie przeniesiony do działu Publicystyka.

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Szpony chaosu - Prolog

Post#46 » 13 mar 2017, o 15:25

Harmal pisze:
Purson pisze:Nie zauważyłem żadnych działów, jeszcze nie ogarniam w pełni tego pierdolnika.

To najlepszy twój tekst, jaki tutaj czytałam :lol:

To jest te Twoje wyczucie wysokiej kultury osobistej, Harmal :-D ? Nie, nie musisz odpowiadać na to pytanie :mrgreen: .
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Harmal

Szpony chaosu - Prolog

Post#47 » 13 mar 2017, o 16:35

Szarl pisze:
Harmal pisze:
Purson pisze:Nie zauważyłem żadnych działów, jeszcze nie ogarniam w pełni tego pierdolnika.

To najlepszy twój tekst, jaki tutaj czytałam :lol:

To jest te Twoje wyczucie wysokiej kultury osobistej, Harmal :-D ? Nie, nie musisz odpowiadać na to pytanie :mrgreen: .

Jeśli nie jesteś w stanie wyczuć ironii, to co robisz na portalu dla literatów, Szarlu Świetlista Lanco?

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Szpony chaosu - Prolog

Post#48 » 13 mar 2017, o 17:50

Oh boy, bynajmniej prosiłam Ciebie o komentarz :torba: , ale skoro wytaczasz działa ad personam, to muszę Ci to oddać- im bardziej próbujesz komuś dociąć (chociaż zaraz zaczniesz zaperzać się, że tak nie jest), tym bardziej obrażasz samą siebie :mrgreen: . I robisz to coraz lepiej :ok: .
P.S. Ale to, że Szarl to jest żeński nick, który się nie odmienia i świetlista lanca to jest ranga forumowa wg liczby komentarzy, a nie mego widzimisię, to ty wiedz 8-) .

Harmal

Szpony chaosu - Prolog

Post#49 » 13 mar 2017, o 18:00

Lanco. Nie mam pojęcia, czemu mnie atakujesz, ale widocznie takie panują zasady na tym portalu. Jedna osoba przyprawiła mi mordę, druga cynicznie przekręca moje słowa. Pięknie.

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Szpony chaosu - Prolog

Post#50 » 13 mar 2017, o 18:07

Lekki sztyleciku, ja tylko wypunktowałam Twój brak konsekwencji, a Ty już zwalasz winę na system i miłomściwie nam panującą administrację :D.

Wróć do „Publicystyka”