Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”! Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Świat jest mój

Inny punkt widzenia. Felietony, eseje, recenzje, reportaże, wywiady i pokrewne formy.
wonderchild
scyzoryk
scyzoryk

Świat jest mój

Post#11 » 29 mar 2017, o 17:37

Pierwsze spotkanie to "Dandys flow", wrzuciłem link do mojego "portfolio" do odpowiedniego tematu. To było jakieś trzecie spotkanie. Brakuje mi wprawy w pisaniu, może też mieć o czym pisać, w końcu mało kto zaczyna od tej formy. To jeszcze nie Kapuściński ani Bieńczyk, ale ćwiczę. Zarejestrowałem się tutaj, żeby szukać uwag od strony technicznej, jednak te dotyczące sposobu myślenia i treści też w jakiś sposób doceniam. Chcę trafiać do ludzi, chociaż wygląda to na próby zwrócenia uwagi na moją osobę. Tak czy siak, dziękuję za wskazanie rzeczy do poprawki.

Tagi:

mirek13

Świat jest mój

Post#12 » 29 mar 2017, o 18:30

Trochę się dziwię temu nalotowi dywanowemu moich koleżanek.
Bo same koleżanki tu były i ślad straszny zostawiły.
Ten tekst nie jest taki zły. Może mało odkrywczy, trochę dystansowo - egzaltowanie napisany, ale nie jest głupi, ani tak bardzo infantylny.
Kto jest bez skazy, niech pierwszy rzuci kamieniem.
No i co z tego, że mieliśmy te same dylematy w tym wieku? To zarzut?
Jeśli faktycznie autor jest młody, to napisał ten tekst całkiem nieźle. Czytałem tu dużo gorsze gnioty, silące się na psychoanalizę.
Jeśli zaś jest stary, to próbuje coś oddać w tekście.
Moim zdaniem nawet nieźle, choć sporo przed nim pracy.
Niektóre zdania, czy frazy rzeczywiście domagają się natychmiastowej korekty. Logiczno - stylistycznej oczywiście.

Ewelina

Świat jest mój

Post#13 » 29 mar 2017, o 18:31

Tekst młodego, wrażliwego człowieka, który próbuje szukać swojego miejsca.

Pozdrawiam

szczepantrzeszcz
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Świat jest mój

Post#14 » 8 kwie 2017, o 11:47

Tekst na kolana nie rzuca, jednak Szczepan nie żałuje czasu spędzonego na lekturze. Wiek Autora widoczny pomiędzy słowami i wcale nie jest to krytyka, raczaj przyczyna, że się zainteresowałem i teraz komentuję. Troche melancholijna myśl mnie we łbie krąży... moje dzieci mają ten wiek już za sobą.

Popiłem kawy, rozsiadłem się wygodnie w fotelu... wypadałoby walnąć jakąś myśl mądrą a epokową.
Ewelina pisze:Nie należy wszystkiego pisać, o czym się myśli, tym bardziej o największych tęsknotach czy też zgryzotach.
Pisać należy, jednak tematyka skłania do tekstów metaforycznych, niejednoznacznych. Rzucenie kawy na ławę nie służy pisaniu o uczuciach zarówno wtedy, gdy piszesz o tęsknotach i zgryzotach, jak i wtedy gry tematem są stany ducha o charakterze.. frenetycznym (w płaszczyźnie interioryzacji, rzecz jasna ;)) ).

Ewelina pisze:Bo może to zostać wykorzystane w niewłaściwych celach.
Pamiętaj, że jak nie napiszesz, to też może zostać wykorzystane w niewłaściwych celach. :))

Wróć do „Publicystyka”