Krotka recenzja LemConu

Inny punkt widzenia. Felietony, eseje, recenzje, reportaże, wywiady i pokrewne formy.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Krotka recenzja LemConu

Post#1 » 11 wrz 2017, o 19:05

Dziś udało mi się uczestniczyć w najskromniejszym ze wszystkich konwentów, na jakich byłem, a zarazem był on najtreściwszy. Po raz pierwszy nie miałem problemu z wyborem, chciałem być na każdym panelu i wysłuchać zdań wszystkich prowadzących. Nawet się nie zbliżyłem do celu, ze względu na to, że gdy przyszedłem na którąkolwiek z atrakcji, to nie mogłem się od niej oderwać.
Najbardziej interesującą była dyskusja o transhumanizmie w obliczu utworu „Golem XIV”, gdzie rolę tytułowego komputera odgrywał jeden z prowadzących, starający się symulować sposób artykułowania zdań przez maszynę. Była to najbardziej interesująca dysputa, ze względu na próbę zdefiniowania emocji i uczuć.

Przypis:Tekst napisałem po LemConie, ale nie miałem czasu go opublikować.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Tagi:

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

Krotka recenzja LemConu

Post#2 » 11 wrz 2017, o 22:16

Czuję się trochę tak, jakby ktoś dał mi ciasteczko i zabrał w połowie jedzenia. Ciekawie się zapowiada, ale za krótko. Wiem, że drabblemania, że sto słów, że nawet w tytule jest krótka, jednak przydałoby się nieco więcej napisać o tym, co Cię zainteresowało i dlaczego, może coś ciekawego z tego konwentu wyniosłeś, może czymś mógłbyś się z nami podzielić? Mam nadzieję, że kiedyś ten tekst rozwiniesz.

DuralT pisze:Nawet się nie zbliżyłem ku celowi

Dla mnie lepiej by brzmiało do celu.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Krotka recenzja LemConu

Post#3 » 12 wrz 2017, o 00:52

Eneriston pisze:Czuję się trochę tak, jakby ktoś dał mi ciasteczko i zabrał w połowie jedzenia. Ciekawie się zapowiada, ale za krótko. Wiem, że drabblemania, że sto słów, że nawet w tytule jest krótka, jednak przydałoby się nieco więcej napisać o tym, co Cię zainteresowało i dlaczego, może coś ciekawego z tego konwentu wyniosłeś, może czymś mógłbyś się z nami podzielić? Mam nadzieję, że kiedyś ten tekst rozwiniesz.

Skoro jest zainteresowanie, to z wielką chęcią rozwinę temat ;-)

DuralT pisze:Nawet się nie zbliżyłem ku celowi

Dla mnie lepiej by brzmiało do celu.

Poprawię!
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Krotka recenzja LemConu

Post#4 » 12 wrz 2017, o 09:12

Ty niczego nie poprawiaj. Ty napisz choćby kilka stron. Potem będziemy poprawiać... aż do bólu doskonałości.

Wróć do „Publicystyka”