Dzienniczek marudy

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Dzienniczek marudy

Post#21 » 4 years temu

Zawsze możesz z nich zrobić serię. :D Trzymam kciuki, żebyś zdecydowała się jednak opublikować. :serce:
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

a_cappella
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Dzienniczek marudy

Post#22 » 4 years temu

Chyba żeby jakiś jeden temat na dzienniczkowe maleństwa...? :D
Widzę, że idzie Ci lepiej niż mi, trzymam zatem kciuki i idę zjeść rosół, może mnie natchnie!

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Dzienniczek marudy

Post#23 » 4 years temu

Niestety osobny tekst = osobny wątek, a na pewno nie będę naginać zasad dla siebie :D
Dziękuję :tul:
Niestety chwilowo brakuje mi koncepcji na drabble - napisałam w sumie już tyle o Rozanie (moja ukochana postać do stusłówek), że aż wyczerpałam zasób pomysłów. Oby po kawie spłynęło na mnie olśnienie.

Aha! I ustanawiam swój temat oficjalnie "gif free"! A co!
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Felipe
scyzoryk
scyzoryk

Dzienniczek marudy

Post#24 » 4 years temu

A tam zaraz naginać... nie trzeba przecież wszystkiego wrzucać od razu ;) Pomysł pomysłem, ważne że są chęci. On również przybędzie, a tymczasem życzę, by pojawił się jak najprędzej :)
I just have to explode
explode this body off me
wake - up tomorrow
brand new

Awatar użytkownika
Camenne

Dzienniczek marudy

Post#25 » 4 years temu

Mocno zaniedbałam dzienniczek, ale postanawiam poprawę. Pewnie dopiero w weekend dopiero będę miała czas, wiszą nade mną zaliczenia i analizy widm do wykonania :S
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Camenne

Dzienniczek marudy

Post#26 » 4 years temu

Ostatnio nie miałam zbytnio czasu i głowy do pisania, więc teraz staram się nadrobić to, co zaniedbałam. Na start miniatura - na razie słów ponad 300, znaków ponad 2k, pewnie coś jeszcze urośnie, ale na razie zdaje się, że jestem blisko bilansu na 0.
W każdym razie miło się pisze coś innego niż drabble :D

Awatar użytkownika
Camenne

Dzienniczek marudy

Post#27 » 4 years temu

Dawno mnie tu nie było (wstyyyd), ale dziś udało mi się napisać drabble :D Było ciężko, nie spodziewałam się, że po tak stosunkowo krótkiej przerwie sklecenie paru zdań sprawi mi taką trudność, ale też słoneczko i ciepło za oknem nie do końca daje się skupić na konstruktywnych rzeczach. Tak czy inaczej - tym razem się udało :D

Nieco zmieniam założenia dzienniczkowe - miało być drabble na dwa dni, ale zbliża się sesja, a ja już teraz nie wyrabiałam z tym celem, więc wolę obniżyć próg zamiast co chwilę go zaniedbywać. Obecny cel: minimum drabble na tydzień, jak będzie czas, chęć i pomysł - więcej.

Awatar użytkownika
Camenne

Dzienniczek marudy

Post#28 » 4 years temu

Chyba i dla mnie przyszedł czas przyznać, że nic nie robię. Wrócę tu, ale chyba dopiero po sesji.

Awatar użytkownika
Camenne

Dzienniczek marudy

Post#29 » 3 years temu

Odświeżam! I powracam!
W ostatniej chwili naszło mnie natchnienie, a raczej wyłonił się zalążek pomysłu na to, o czym chcę pisać. Co ciekawe, to dawno porzucony i niedokończony koncept na opowiadanie grozy dziejące się w mojej rodzinnej miejscowości, ale na potrzeby NaNo zdecydowanie je przerobię - kiedyś wydawało mi się, że będzie mi łatwiej i bardziej klimatycznie pisać o miejscu, które dokładnie znam, ale jednak w prozie to dla mnie nie działa. Problematyczne jest też to, że to miał być tekst do 40 stron, a powinno wyjść MINIMUM 50 tysięcy słów, ale mimo wszystko to był tylko luźny zamysł, więc może... może...

W końcu to NaNo, pal licho.

W każdym razie mam pomysł, muszę dokładniej pomyśleć nad wizją ciągu dalszego, ale teoretycznie mam o czym pisać przez następne przynajmniej pięć dni. Mam nadzieję, że coś mi się wyklaruje w tym czasie, ale niestety muszę w międzyczasie zacząć pisać magisterkę, więc może być ciężko.

Nie wiem, jak często będę tutaj robić aktualizacje, bo chcę jednocześnie pisać w wątku o NaNo, ale postaram się przynajmniej o cokilkudniowe podsumowania :D

Wniosek na dziś: browar jednak dobrze robi nawet na wenę. Odblokowuje odpowiednie miejsca w głowie, tak myślę.

Awatar użytkownika
Camenne

Dzienniczek marudy

Post#30 » 3 years temu

Czas start!
Na pewno ten post zostanie zaktualizowany wieczorem i pożalę się lub pochwalę, chwilowo:

Pierwsze zasadnicze "ale": źle mi, że nie ma Lir, nie mam do kogo otworzyć paszczy, by jojczeć i narzekać, a przede wszystkim potrzebuję słówek-inspiracji do pisania, ale dobra, zobaczymy, jak daleko pociągnę.

Na plus: przynajmniej zrobiłam sobie kawę, zawsze do pisania piłam przynajmniej jedną, a przez ostatnie miesiące zupełnie z niej zrezygnowałam, zobaczymy, czy powrócenie do przyzwyczajenia trochę pomoże.

Wróć do „Dziennik literacki”