Przyzywanie Wena

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
Pryvian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Przyzywanie Wena

Post#1 » 22 mar 2014, o 21:38

Potrzebuję motywacji, dużo, bardzo dużo motywacji. Muszę skończyć Piaski Pruul, poprawić i skończyć moje tegoroczne NaNo - Głowa Lalkarza, Serce Klucznika, zacząć na dobre Imperatorkę i pracować nad researchem do Most Happy. Zwłaszcza nad tym ostatnim, bo pomysł na ten projekt chodzi za mną od chwili gdy zakochałam się w Anne Boleyn, czyli gdzieś od 6 lat. Cały czas chodzi też za mną crossover Frozen z Upiorem z Opery...

Ogólnie jest tego dużo. Więc od jutra (wracanie z Pyrkonu jest męczące) zamierzam pisać co najmniej 300 słów dziennie. Nie licząc notatek do researchu.

[center]Obrazek[/center]
[center]She's my carer. She cares so I don't have to.[/center]

[center]ObrazekObrazek[/center]

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Przyzywanie Wena

Post#2 » 22 mar 2014, o 21:53

Trzymam kciuki :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Przyzywanie Wena

Post#3 » 23 mar 2014, o 09:10

Wsparcie ode mnie: klik.
Też trzymam kciuki, mam nadzieję, że Ci się uda. :D
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Pryvian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Przyzywanie Wena

Post#4 » 23 mar 2014, o 22:20

Yay~! Pierwsze 300 osiągnięte, co prawda w bólu i cierpieniu, bo covery disneya na YT takie dobre, a czasu tak mało...

[center]Obrazek[/center]

Dzienny Dorobek:
Piaski Pruul: 0 (i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie miało coś się zmienić)
Głowa Lalkarza, Serce Klucznika: 0 słów dopisanych; jedna poprawiona strona
Imperatorka: 560 słów, a w tym:
a) rozważania protagonistki nad szarą śmiercią (czyt. depresją)
b) rozważania nad tym czy ludzie są niewolnikami kotów. I dyskutowanie o tym z własnym niewolnikiem.

Ciekawostki ze świata researchu:
+ Katarzyna Aragońska była prawdopodobnie anorektyczką
+ Jasper Tudor i jego brat Edmund - dziadek Henryka VIII - byli przez 5 lat wychowywani w klasztorze; pierwsi Walijczycy, którzy otrzymali tytuły szlacheckie
+ W czasie wojny z Francją w 1513 roku angielskie wojska zdobyły dwa miasta (a ja byłam pewna, że tak w sumie to nic na tej wojnie nie robili poza traceniem pieniędzy... XD)

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Przyzywanie Wena

Post#5 » 23 mar 2014, o 22:44

Obrazek

Gratulacje, Pryvian, byle tak dalej! :D
Gdzie znalazłaś informację o Katarzynie Aragońskiej? Zaciekawiłaś mnie. XD
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,

Pryvian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Przyzywanie Wena

Post#6 » 24 mar 2014, o 00:34

Dziękuję :D

Lira w "Katarzyna Aragońska: Hiszpańska królowa Henryka VIII"Gilesa Tremletta. ASTRA niedawno to wydała, a ja kupuję od nich wszystko jak leci :D.

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Przyzywanie Wena

Post#7 » 24 mar 2014, o 15:32

Dziękuję, postaram się dorwać kiedyś przy okazji na pewno.

Weny na dzisiaj życzę! :D

Pryvian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Przyzywanie Wena

Post#8 » 24 mar 2014, o 22:46

[center]Obrazek[/center]

Powinnam w tym miejscu przepisać tekst "PROCRASTINATING - The Musical" AVByte, ale chyba nie ma sensu. W każdym bądź razie przejrzałam dziś masę stron tumblra, uporządkowałam pulpit, ściągnęłam nowe ikonki, wrzuciłam wszystkie moje jednostronicowe, nigdy niedokończone dzieła życia do jednego dokumentu i bawiłam się w tworzenie grafik postaci.

Dzienny Dorobek:
Piaski Pruul: 0 słów właściwych, 156 narzekania na to jaka jestem beznadziejna, i że piszę ten FF już czwarty rok.
+ Potrzebuję chyba czegoś o Maurach, ewentualnie dobrej porcji baśni arabskich. Niestety, z książek można wyczytać tylko tyle, że w Pruul jest pustynia, kopalnie soli, jedna rzeka i że graniczy z terytorium skrzydlatych Eyrenów. Mój mózg automatycznie przechodzi na tryb z 1000 i 1 Nocy.
Głowa Lalkarza, Serce Klucznika: 0 Absolutne
Imperatorka: 377 słów
+ Niby dzienne minimum wyrobione, ale źle mi ze sobą

[center]Obrazek[/center]

+ Mimo to z tego fragmentu jestem dumna:
Wszyscy potrzebujemy światła. A mimo to zdecydowałam się z niego zrezygnować; a może to za mnie zrezygnowano, a ja jedynie przytaknęłam, zbyt słaba, aby protestować. Światło mnie przeraża i rani. Jest zbyt ostre dla moich oczu, zbyt mocne dla wrażliwej, bladej skóry, zbyt... Niedyskretne. Nie pozostawia nam żadnej możliwości obrony przed naszymi własnymi ułomnościami. W ciemności natomiast można odnaleźć spokój, ukryć to, co powinno pozostać ukryte i uwolnić to, co czego nie wolno nam spuścić z łańcuchów za dnia. W ciemności można szukać wyzwolenia. I co z tego, że wraz z nią przychodzi chłód? Koc daje więcej ciepła i poczucia bezpieczeństwa niż odległa gwiazda na niebie.

Ciekawostki ze świata researchu:
+ Henryk VIII omawiał sprawy państwowe najczęściej podczas mszy albo przed snem. I nienawidził czytać dokumentów.
+ Tomasz Wolsey został księdzem dopiero w wieku 25 lat, ale od razu trafił pod skrzydła arcybiskupa Cantenbury
+ Na początku XVI wieku właścicielem większości domów publicznych w dzielnicy Southwark był biskup Winchesteru
+ Uprawianie alchemii w Anglii było dozwolone od 1403 roku, ale jedynie na mocy królewskiej licencji

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Przyzywanie Wena

Post#9 » 25 mar 2014, o 09:46

Wczoraj był dzień lenia i kropka. Trzeba było świętować.

Oby tylko dzisiaj było lepiej!
Zaczynam kochać Twój dziennik, random trivia. :serce:
I strasznie mi się podoba fragment, o, szczególnie ostatnie zdanie, na które położyłaś nacisk.

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Przyzywanie Wena

Post#10 » 25 mar 2014, o 11:20

Cały czas chodzi też za mną crossover Frozen z Upiorem z Opery...

O, to by było ciekawe...
Ładny fragment. Tylko w jednym miejscu coś zjadłaś: a może to a mnie zrezygnowano, a ja jedynie przytaknęłam. ;)
Powodzenia w pisaniu :)

Wróć do „Dziennik literacki”