Suma wszystkich porażek

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

W pogoni za rozumem

Post#21 » 2 paź 2014, o 13:28

Lailerosse pisze:Plus, mam banalniejszy problem i pytanie: czy ktoś oglądał X-men: First Class z polskimi napisami i może mi powiedzieć jak zostało przetłumaczone "Mutant and proud"? Bo trochę nie wiem, jak się za to zabrać: "Zmutowani i dumni"? ??? ?????????

Ha, przydam się i sprawdzę Ci to dzisiaj w tym oficjalnym tłumaczeniu i dam znać na gg. :D

Powodzenia w braniu się do roboty!
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

harleyquinn
lekki sztylet
lekki sztylet

W pogoni za rozumem

Post#22 » 2 paź 2014, o 16:20

Lira pisze:
Lailerosse pisze:Plus, mam banalniejszy problem i pytanie: czy ktoś oglądał X-men: First Class z polskimi napisami i może mi powiedzieć jak zostało przetłumaczone "Mutant and proud"? Bo trochę nie wiem, jak się za to zabrać: "Zmutowani i dumni"? ??? ?????????

Ha, przydam się i sprawdzę Ci to dzisiaj w tym oficjalnym tłumaczeniu i dam znać na gg. :D

Powodzenia w braniu się do roboty!

Myślę, że dumni mutanci jest adekwatne :) I tak najlepszy jest lektor w pierwszej części X-men.

- Używasz mózgu? (chodziło o cerebro...)
- Nie

:|>
[center]Why're you crying? Don't you know? Yes, I know exactly[/center]

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

W pogoni za rozumem

Post#23 » 4 paź 2014, o 01:36

Myślę, że dumni mutanci jest adekwatne :) I tak najlepszy jest lektor w pierwszej części X-men.

- Używasz mózgu? (chodziło o cerebro...)
- Nie

Och, tak. To tłumaczenie to perełka. Aż dziw, że po "Szelmie" i "Wilku" Jean Grey nie została "Janiną Szarą".

Stanie chyba na "Zmutowani i dumni" (dziękuję, Lir :D ). Teraz muszę dodać drugą część.... "Zmutowani i dumni, pod warunkiem, że nie jesteś telepatą" ;)
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

W pogoni za rozumem

Post#24 » 20 paź 2014, o 04:04

Numer 7: Smutni i smutniejsi

Obrazek

Fick pod roboczymi tytułami telepaci/smutni mutanci/kill your darlings (nie, nie widziałam, ale podoba mi tytuł i jest adekwatny do tego, co tworzę) jakoś się kula, choć z przeszkodami. Co jakiś czas się martwię, że przesadzam z patosem, ale za każdym razem na pomoc nagle przychodzi mi kanon i rzeczy takie, jak ta:

i wiem, że jeśli przedramatyzuję Magneto albo przesadzę z jego obsesją na punkcie Charlesa, równie dobrze mogę się zgłosić do księgi rekordów Guinessa (albo do Marvela, choć na razie radzą sobie dobrze beze mnie pod tym względem...).

Jako że jakimś sposobem podkładem do tworu stało się to:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LqRZ2_w56U0[/youtube]

więc postanawiam wyzerować licznik i zobaczymy, czy całość (ok, resztę całości) uda mi się napisać w sumie w 10 godzin.
Życzcie mi powodzenia ;)

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

W pogoni za rozumem

Post#25 » 23 paź 2014, o 04:14

Update:
Time: 36:30
Wyrazy: 1 843 (po kolei) + świat zaczyna się robić spójny, zbalansowałam jakoś Genoshę i resztę ludzkości (ok, zbalansowałam to złe słowo, skoro mutanci są większością... i to bez Wandy, nie czuję się na siłach, żeby wplatać w ten cały chaos jeszcze Wandę), nakreśliłam nieco władzę w Genoshy i zrobiłam z Raven wredną sukę (wybacz, Raven, ale twoja bigoteria w stosunku do telepatów w paru scenach jakoś sama mi się eskalowała). I Frost International istnieje i jest istotne, hell yeah (nieżywa Emma to jeden z powodów, dla których nie piszę w zgodności z DOFP).
Nie jest najgorzej?

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

W pogoni za rozumem

Post#26 » 24 paź 2014, o 02:49

Update:
Time: 2:17:41 (powinnam zatrzymywać, kiedy wchodzę na tumblra *wzdech*)
Wyrazy: +371, w których Mystique złą kobietą jest

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Suma wszystkich porażek

Post#27 » 25 maja 2016, o 22:10

Captain's log ???: Powrót córy marntraw[s]nej[/s]iącej czas

To jedziemy:
-> Powracam z moim typowym "powracaczem", czyli Veritas, którego jeden rozdział udało mi się nawet napisać i wrzucić na forum, i czyż to nie jakiś cud? Następny rozdział, o dziwo, mam już w planach, może uda mi się choć na chwilę wrócić na grunt bardziej obyczajowy (który tak bardzo lubię w Veritasie, ale któremu nagle zaczęła wchodzić w drogę jakaśtam fabuła). Cel: przynajmniej jeden kolejny rozdział.
-> ff do Pillars of Eternity; obiecywałam sobie najpierw, że będę trzymać się z daleka od głównej fabuły gry. Potem postanowiłam, że będą w nim WSZYSCY. Ostatecznie stanęło na środku, trochę z growej fabuły też będzie, ale nie za dużo. Będzie zupełnie inna Widząca, i będzie smutno. Słowa: 413. Cele: heh, wymyślić tytuł? Skończyć?
Fun fact, fanfika do PoE nie pisze mi się dobrze do muzyki z PoE, za to pisze mi się doskonale do tego:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=sNHq5jqKvTM[/youtube]
Drogi dzienniku literacki, czy ja kiedykolwiek będę miała sens?

-> uch, fanfik do MCU, dla którego mam zamiar poprzestawiać dwa filmy i zignorować całą resztę. Ponieważ DLACZEGO BY NIE. Nie ma tytułu, zaczęłam go w pisać na papierze, więc słów nie chce mi się liczyć. Loki/Tony Stark, czysty crack, 300% mniej dramy. Cel: albo zacząć albo uwolnić się od tego pomysłu (choć szczerze powiedziawszy, wcale nie chcę robić :D )

Tak więc, moi drodzy, czas zacząć.

Obrazek

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Suma wszystkich porażek

Post#28 » 25 maja 2016, o 22:12

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Suma wszystkich porażek

Post#29 » 29 maja 2016, o 01:04

Update:
-> ff Poe, tytułu nadal brak, ale jest +333 słowa. Widząca Nyfre swoją przygodę zaczyna źle, a potem będzie jeszcze gorzej. Już mi jej żal.

Niestety to na razie tyle, punktu pierwszego nie ruszyłam, do punktu ostatniego mam tylko coraz więcej głupich pomysłów. Ale przynajmniej coś się kula.

Awatar użytkownika
Camenne

Suma wszystkich porażek

Post#30 » 1 cze 2016, o 21:16

Szkoda, że nie grałam w Poe, bo zupełnie nie znam nawet klimatów czy zarysu gry :D Wrzucisz na forumka?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Dziennik literacki”