Dziennik skrobipiórka

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
Felipe
scyzoryk
scyzoryk

Dziennik skrobipiórka

Post#1 » 1 kwie 2014, o 21:06

Już od niepamiętnych chwil za nic się nie brałem, od czasu do czasu jedynie zerknąłem na prace innych. W końcu doszedłem do wniosku, że najwyższy czas to zmienić. Potrzebuję dużej dawki motywacji i samozaparcia (z którym u mnie jest krucho), by urzeczywistnić w formie książki pomysł, który od dawien dawna kłębi się w mojej głowie. Stawiam sobie za cel napisanie jednej strony w Wordzie dziennie. Zaczynam od jutra! :D
Obrazek
I just have to explode
explode this body off me
wake - up tomorrow
brand new

Pryvian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Dziennik skrobipiórka

Post#2 » 1 kwie 2014, o 21:14

Z całego serca życzę powodzenia w pisaniu! :D Jestem pewna, że skoro pomysł przetrwał próbę czasu to pisanie będzie przyjemnością ;)).
[center]She's my carer. She cares so I don't have to.[/center]

[center]ObrazekObrazek[/center]

Awatar użytkownika
Innuendo
lekki sztylet
lekki sztylet

Dziennik skrobipiórka

Post#3 » 1 kwie 2014, o 23:33

Życzę dużo samozaparcia. Jeśli pomysł cały czas kołacze się po głowie, to trzeba go w końcu z siebie wyrzucić. Ja robię dokładnie to samo, zbyt długo już mi jedna rzecz chodziła po głowie. Na szczęście od niedawna cierpię na nadmiar wolnego czasu, więc piszę ciągle - zmieniam tylko kawiarnie ;)
Powodzenia, jedna strona w jeden dzień to zdecydowanie wykonalny cel :)
If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

ginger
scyzoryk
scyzoryk

Dziennik skrobipiórka

Post#4 » 2 kwie 2014, o 16:15

Innuendo pisze: Jeśli pomysł cały czas kołacze się po głowie, to trzeba go w końcu z siebie wyrzucić.

Czasem to jedyny sposób, by sprawdzić, czy to naprawdę jest pomysł. Trzymam kciuki.

Felipe
scyzoryk
scyzoryk

Dziennik skrobipiórka

Post#5 » 2 kwie 2014, o 20:32

Strona zapisana... ale czcionką 36... . Dzisiaj jakiś taki nijaki dzień, jeszcze gorzej niż zawsze nic się nie chce.

Research:
+ gnomon - wskazówka zegara słonecznego, jeden z tych starych i kompletnie dziś nieprzydatnych przyrządów astronomicznych

+ parę stron, które zdołały się uchować na dysku do niczego się nie nadają (co najwyżej wykorzystam z nich parę nazw)
+ praca w nowym Wordzie 2010 (nowym dla mnie, nie wiem, czy wyszły już nowsze wersje)
+ wiek bohaterów miał oscylować w granicach 18 lat... ale raczej to zmienię lub przynajmniej ukryję przez dłuższy czas książki
Obrazek
I just have to explode
explode this body off me
wake - up tomorrow
brand new

a_cappella
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Dziennik skrobipiórka

Post#6 » 2 kwie 2014, o 22:14

Początki bywają trudne, wiem coś o tym! Solidaryzuję się zatem i wysyłam pozytywne fluidy, obyś uzyskał jak najlepsze efekty :D

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Dziennik skrobipiórka

Post#7 » 3 kwie 2014, o 10:07

Powodzenia, nie daj się lenistwu! :D
Kurczę, tęsknię za Wordem, chyba w końcu się zmobilizuję, żeby go zainstalować...

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Dziennik skrobipiórka

Post#8 » 3 kwie 2014, o 10:11

A co konkretnego piszesz? Fantastyka, obyczaj?
Trzymam kciuki :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Felipe
scyzoryk
scyzoryk

Dziennik skrobipiórka

Post#9 » 3 kwie 2014, o 22:46

Udało się! Pierwsza strona i nawet początek drugiej - z rozpędu - napisany. Wielkie dzięki za słowa wsparcia, jutro postaram się jeszcze bardziej ;)
Camenne, fantastykę we własnym, magicznym uniwersum (co prawda dość skromnym, lecz stopniowo się powiększającym :D ). W sumie to oczywiste, że we własnym, no ale...
Obrazek
I just have to explode
explode this body off me
wake - up tomorrow
brand new

Wróć do „Dziennik literacki”