Letnie przebudzenie

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Letnie przebudzenie

Post#1 » 23 cze 2014, o 20:32

Wcześniej nie zakładałam tutaj tematu, ponieważ nie miał on absolutnie żadnej racji bytu. Przez cały semestr nie miałam czasu, by pomyśleć nad czymś, co miałoby ręce i nogi, nie czułam również Weny, więc siedziałam cicho. :D
Jednakże od kilku dni robię research do mojego (entego z kolei) magnum opus - pomysł w zasadzie nawiedził mnie zimową porą i kwitł w mojej głowie aż do teraz, lecz dopiero od kilku dni nabiera realnych kształtów. Nie wiem jeszcze, gdzie z tym zajdę, póki co jestem w trakcie opracowywania:
    mapy,
    genealogii,
    opowiadania, które ma sprawdzić, czy to, co robię, ma sens (usłyszałam w swojej głowie Edytę Bartosiewicz),
    mitologii.
Mam nadzieję, że nie wyjdzie z tego tania podróba Gry o Tron. Mam nadzieję, że osadzenie akcji w późnym średniowieczu/wczesnej nowożytności zda egzamin. I w końcu - mam nadzieję, że nie poddam się zbyt szybko. Z racji tego, że Philippa Gregory zwędziła mi pomysł na książki (obiecałam sobie, że nigdy po nią nie sięgnę) i moja miłość do Tudorów nigdy nie przelana zostanie na papier w takiej formie, w jakiej bym sobie tego życzyła, musiałam wymyślić coś swojego. Zobaczymy, jak to wyjdzie. :D

Poza tym, muszę reanimować Eufemię. Wyciągnąć ją z szafy, tej forumciowej, i tej "prawdziwej".

A, i oczywiście, baby steps:
Cel na poobronie [sic]: piznąć coś na Wianki! Żółta rango, nadchodzę! :twisted:
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Letnie przebudzenie

Post#2 » 29 cze 2014, o 16:57

Cel pierwszy został wykonany. ♥ Duma tak bardzo. :serce:

Cel drugi: 3 drabble do czwartku. Muszę wpaść w rytm. :D

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Letnie przebudzenie

Post#3 » 29 cze 2014, o 23:02

Ach, tak to powinno działać! :D Gratuluję zrealizowania pierwszego celu :)
Btw,, podziwiam każdego, kto jest w stanie opracować mapę do swojego projektu, moje postacie poruszają się zwykle między punktami zawieszonymi gdzieś w przestrzeni oO
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Letnie przebudzenie

Post#4 » 1 lip 2014, o 11:05

Trzymam kciuki za te drabble! :) Skoro napisałaś aż dwa teksty na Wianki, to to wyzwanie pewnie nie będzie zbyt trudne. :D
Po prostu robię za zły charakter.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Letnie przebudzenie

Post#5 » 2 lip 2014, o 16:09

Trzymam kciuki :D I za fantasy (matkobosko, mapy, ja też nigdy nie rysowałam), i za Eufemię, ale najchętniej poczytałabym coś o Ance, więc może nie porzucaj pomysłu? A tam Gregory, miejsca na powieści o Boleyn jest dużo :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Pryvian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Letnie przebudzenie

Post#6 » 2 lip 2014, o 16:31

Także trzymam kciuki za wszystkie projekty! :D Mnie się zdarzyło mapkę raz rysować i wyszła z tego tragedia, bo kartograf ze mnie żaden, geograf jeszcze gorszy XD Zostanę przy drzewkach genealogicznych.

A tam Gregory, miejsca na powieści o Boleyn jest dużo :D

O to to to to to! :serce: Tego mam się zamiar trzymać! Zresztą sama Gregory tak mówi :D.
[center]She's my carer. She cares so I don't have to.[/center]

[center]ObrazekObrazek[/center]

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Letnie przebudzenie

Post#7 » 18 lip 2014, o 18:05

whatsername pisze:Póki co jestem w trakcie opracowywania:
    mapy,
    genealogii,
    opowiadania, które ma sprawdzić, czy to, co robię, ma sens (usłyszałam w swojej głowie Edytę Bartosiewicz),
    mitologii.

Po tak gównianym dniu, kiedy nie pozostaje nic tylko usiąść i wyć, wzięłam się w końcu za pisanie. :D Nie mogłam się zdecydować, co oglądnąć - Pretty Little Liars czy Once Upon a Time, więc zabrałam się za czynienie czegoś pożytecznego.
Cel trzeci: Z 7 000 słów do poniedziałku by się przydało. Może być ciężko, więc [s]czymcie[/s] kciuki. :)

Majka
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Letnie przebudzenie

Post#8 » 20 lip 2014, o 01:58

Jest niedziela, więc ja trzymam mocno! Niezmiernie życzę powodzenia!
[center]Pasożyt forumowy[/center]

[right]Wiesz? Nie istniejesz.[/right]

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Letnie przebudzenie

Post#9 » 3 paź 2014, o 15:01

whatsername pisze:Póki co jestem w trakcie opracowywania:
    mapy,
    genealogii,
    opowiadania, które ma sprawdzić, czy to, co robię, ma sens,
    mitologii.

Genealogia na wielki plus, mapa, o dziwo również, chociaż jeszcze wiele pracy przede mną, bom zielona w temacie. :D
Mitologii nie tknęłam w ogóle, ale... na wszystko przyjdzie pora. :D Co do opowiadania... Na chwilę obecną mogę się poszczycić 3921 wyrazami. :kuku: Trochę siara. Cel numer trzy oczywiście nie został wykonany. :) Kolejnego póki co nie wyznaczam, ale wiem, że nad światem pracować będę nieustannie, bo sprawa mi to wieeeele frajdy. :D

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Letnie przebudzenie

Post#10 » 14 gru 2014, o 01:56

Następuje delikatna zmiana priorytetów:
Uno - poprawić Eufemię i ją dokończyć. Nie, jeszcze się nie poddałam.
Dos - poprawić Zarzewie, wywalając [s]na zbity pysk[/s] to przeklęte nemezis.
Tres - dokończyć Erę Czerwonego Księżyca, która kisi się w mojej głowie, nie chcąc wyjść na zewnątrz. Bezczelna.
[center]DO KOŃCA ROKU.[/center]

Wróć do „Dziennik literacki”