Dziennik pisarzenia

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
fanitolkiena
scyzoryk
scyzoryk

Dziennik pisarzenia

Post#1 » 23 sie 2014, o 19:27

Czas wziąć się za pisanie na poważnie. Zaczyna się rok szkolny i czasu będzie mało, ale jak w wakacje się leniuchowało to teraz trzeba to odpracować :D
Mój cel to:
pisać 5000 słów tygodniowo,
czytać 400 stron tygodniowo.

Na razie stan kryminału to 0 słów, czyli mam czystą kartę :mrgreen:

Czas start ! Trzymajcie kciuki ;))
:renifer:
Na tej wyspie jest zło. A zbrodnia została zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Jednego wszak morderca nie przewidział. Że w starciu z umysłem Herculesa Poirot prawda wyjdzie na jaw.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

dziennik pisarzenia

Post#2 » 23 sie 2014, o 20:16

ja trzymam kciuki.

fanitolkiena
scyzoryk
scyzoryk

Re: Odp: Dziennik pisarzenia

Post#3 » 24 sie 2014, o 12:04

Dzięki właśnie zaparzyłam sobie herbatke i czas usiąść się do pisania
Na tej wyspie jest zło. A zbrodnia została zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Jednego wszak morderca nie przewidział. Że w starciu z umysłem Herculesa Poirot prawda wyjdzie na jaw.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Dziennik pisarzenia

Post#4 » 24 sie 2014, o 12:49

tytuł brzmi intrygująco. twój bohater to raczej profesjonalista Poirot, czy bardziej przypominna pannę Marple? ile już napisałaś? pochwal się. przyszło mi do głowy, że ciekawym połączeniem byłby kryminał z fantasy. co ty na to?

fanitolkiena
scyzoryk
scyzoryk

Re: Dziennik pisarzenia

Post#5 » 24 sie 2014, o 15:52

Mój bohater to kobieta, która ma dość specyficzne imie, Apolonia będzie troche jak poirot taki żeński odpowiednik, różniący się jednak charakterem :) Tak na prawde to jest mój powrót do opowiadania, które zaczełam pisać miesiąc temu. Boje się, że nie podołam bo noe wiem jak się skończy ;)

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Dziennik pisarzenia

Post#6 » 24 sie 2014, o 16:09

imię bardzo oryginalne, podoba mi się. odpowiednik Poirot? czyli szare komóreczki? czy to kryminał xx wieku lat 20tych?

fanitolkiena
scyzoryk
scyzoryk

Post#7 » 24 sie 2014, o 17:18

Nie moge sie zdecydować w jakich czasach umieścić akcję, chyba zwycięży wiek XX :)

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Dziennik pisarzenia

Post#8 » 24 sie 2014, o 18:13

wydaje mi się, że lata są również ważne, gdyż np. lata 20, a lata 90 różnią się od siebie we wszytkim. a skoro w twoim opowiadaniu mamy do czynienia z profesją detektywa i pewnie ze zbrodnią, więc sposób prowadzenia śledztwa musi się różnić. rozumiesz mnie, o co mi chodzi?

fanitolkiena
scyzoryk
scyzoryk

Post#9 » 24 sie 2014, o 19:32

Tak ale myśle że akcje trzeba umieścić w latach 20 XX wieku, na razie mam napisany tylko szkic, także można wprowadzić zmiany. Muszę jeszcze trochę poczytać o tych czasach i się zobaczy, a ty jakie czasy byś wybrała? Bo w końcu lata 20 są takie magiczne! Pozostaje jeszcze kwestia kraju w jakim będzie się wszystko rozgrywać. Coś czuje, że skuszę się na Anglie i podróże, ale detektyw będzie z Polsku. :)

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Dziennik pisarzenia

Post#10 » 25 sie 2014, o 11:15

Lata '20 to świetny czas na obsadzenie kryminału moim zdaniem, mile kojarzy mi się z tymi bazującymi na zagadkach w stylu "kto na wielkim balu zabił pana domu/panią domu/zaproszonego arystokratę" etc. ;) Można świetnie wykorzystać klimat tamtych lat.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Dziennik literacki”