Dziennik pisarzenia

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Dziennik pisarzenia

Post#11 » 25 sie 2014, o 20:49

lata 20ste plus Anglia to cudowne połączenie dla powieści kryminalnej. Agatha Christie urodziła się w 1890 roku i chociaż nie wiem, ile miała lat gdy pisała swoją pierwszą powieść, ale napewno wiele jej powieści napisała w latach 20tych. ja jak najbardziej cię wspieram i zachęcam. pisz o tym, co lubisz, co cię interesuje, na czym się znasz, co sprawia ci radość i przyjemność. ważne jest to, aby się przygotować, zebrać informacje. wielu autorów najpierw zbiera dane, orientuje się w sytuacji.

fanitolkiena
scyzoryk
scyzoryk

Dziennik pisarzenia

Post#12 » 26 sie 2014, o 09:12

Dziękuje wszystkim za wsparcie i pozostaje mi teraz tylko pisanie. Wymyśliłam jakiś zarys końca. Muszę zmienić tytuł, ponieważ pozmieniałam fabułę. W sobotę napiszę wam jak tam trzymają się moje założenia :D
Na tej wyspie jest zło. A zbrodnia została zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Jednego wszak morderca nie przewidział. Że w starciu z umysłem Herculesa Poirot prawda wyjdzie na jaw.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Dziennik pisarzenia

Post#13 » 26 sie 2014, o 11:21

pozostaje nam więc czekanie.

fanitolkiena
scyzoryk
scyzoryk

Re: Odp: Dziennik pisarzenia

Post#14 » 26 sie 2014, o 11:28

Tak właśnie, czekanie. Ale jakoś fajnie mi się pisze. Chyba w którejś z herbatek z mlekiem, które pijam znalazła się kropla weny i pomysłu
Na tej wyspie jest zło. A zbrodnia została zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Jednego wszak morderca nie przewidział. Że w starciu z umysłem Herculesa Poirot prawda wyjdzie na jaw.

fanitolkiena
scyzoryk
scyzoryk

Dziennik pisarzenia

Post#15 » 30 sie 2014, o 09:47

Jestem na siebie zła... Tak mało napisałam... ;(
1500 z 5000 zakładanych słów tygodniowo pisanie
250 z 400 zakładanych stron tygodniowo czytanie :cry:
Jedyne plusy całej mojej twórczości to wymyślenie logicznej końcówki i zarys fabuły. ;))
W ten weekend muszę ostro pisać, bo w poniedziałek wyjeżdżam i nie będzie mnie do środy. Trzy dni stracone...

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Dziennik pisarzenia

Post#16 » 30 sie 2014, o 14:45

Lepszy rydz niż nic :)
Poza tym lepiej poświęcić kilka dni pisania na obmyślenie całej fabuły; później to zaprocentuje, pójdzie z górki ;)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

picasso-bae
scyzoryk
scyzoryk

Dziennik pisarzenia

Post#17 » 4 wrz 2014, o 15:36

powodzenia!

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Dziennik pisarzenia

Post#18 » 5 wrz 2014, o 15:43

Hej, fanitolkiena, wróciłaś już i jak pisanie?

fanitolkiena
scyzoryk
scyzoryk

Dziennik pisarzenia

Post#19 » 5 wrz 2014, o 19:55

No cóż dzięki wszystkim za poparcie. Wróciłam dopiero wczoraj wieczorem bo mój wyjazd się nieco przedłużył i jak na razie mam napisane w tym tygodniu tylko 500 słów... Ale dokładnie napiszę wam jutro ;))

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Dziennik pisarzenia

Post#20 » 6 wrz 2014, o 15:26

Kiedy w ogóle dasz coś do poczytania? jak wiesz, szczerze ci kibicuję.

Wróć do „Dziennik literacki”