Highway to hell

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
picasso-bae
scyzoryk
scyzoryk

Highway to hell

Post#1 » 4 wrz 2014, o 19:23

Rozpoczęcie "dziennika literackiego" jest chyba tak samo trudne jak pisanie książki... Bo teraz to już nie będzie usprawiedliwień.

Mam niewiele ponad tysiąc słów w wordzie i dużo więcej pozapisywanych po zeszytach, które trzeba będzie przepisać.

Moja powieść ma roboczy tytuł "Bohater Romantyczny", ale od początku mojego pisania zamysł zmienił mi się - jeśli nie o 180 stopni to chociaż o jakieś 90.
Główna bohaterka jest opracowana już w prawie w stu procentach, pewnie dlatego, że jest takim moim alter ego troszeczkę...
Mam rozpisany plan wydarzeń mniej więcej do połowy treści, jak również zaplanowane zakończenie.

Plan jest taki...
Pisać nie mniej niż 300 słów dziennie. To naprawdę nie jest aż tak przeraźliwie dużo, prawda?
Narysować głównych bohaterów - przy okazji.
Czytać, czytać, czytać. Nie wydać wszystkich pieniędzy do daty Jarmarku Staroci, żeby kupić sobie kilka(naście) nowych pozycji za grosze.
Zawsze nosić przy sobie notatnik i długopis. Na wszelki wypadek.
Zmienić tytuł!

Przede wszystkim trzeba wpaść w rytm, nawyk i swego rodzaju monotonię, żeby pisać, a nie tylko o tym mówić. ;)

Kto mnie wspiera?:*

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Highway to hell

Post#2 » 4 wrz 2014, o 19:25

Tytuł wątku jest świetny.

300 słów na start to rozsądny cel, dobre na rozpisanie pióra i przyzwyczajenie się do codziennego pisania. Słuszne ilości przyjdą z czasem :D
Trzymam kciuki!
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Architekt
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Highway to hell

Post#3 » 4 wrz 2014, o 21:16

Powodzenia! :D
"Nie urodziłem się, by przeżyć swe dni w blokach. Ja chcę mieć lokal jak cała Europa" :)
https://www.facebook.com/makarykaro

Wróć do „Dziennik literacki”