Dziennik Sanne

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
Sanne

Dziennik Sanne

Post#1 » 14 wrz 2014, o 13:53

Jako że dzisiaj zaczynam pisanie "Czasu Śnienia" od nowa, postanowiłam wziąć się za to naprawdę na poważnie. Mój cel to przede wszystkim ukończenie. Na tym zależy mi najbardziej. Nie będę pisała o ilości słów na dzień czy tydzień bo dla mnie nie ma to sensu. Chcę żeby tekst był jak najbardziej dopracowany i odpowiadający temu co sobie wyobrażałam myśląc o nim do tej pory.

Oprócz tego moje cele są takie same jak od początku tworzenia tej powieści. Zaprojektować pojawiające się w musicalu i "Ostatnim Pokazie" stroje, pracować nad muzyką, choreografiami, samym musicalem. Do końca tygodnia na pewno skończyć szkice mieszkania Grace w Dakocie. Przez moment brakowało mi odwagi żeby ją tam ulokować, ale teraz jestem pewna tej Dakoty jak niewielu innych rzeczy w "Czasie".

Pisać przynajmniej jeden porządny rozdział na dwa tygodnie.

Na ten moment nie mam ani słowa. Za to masę rysunków, zdjęć i osiem notesów w których są biografie bohaterów i masa rzeczy o nich, których bez tego na pewno bym zapomniała. Więc nie zaczynam zupełnie od zera.

Niech porządny, prawdziwy "Czas Śnienia" w końcu powstanie. A może nie tylko on.

Sanne

Dziennik radosnej twórczości

Post#2 » 17 wrz 2014, o 16:56

No dobrze. Mam już kilka rysunków strojów, których nie pokażę bo są paskudne, mam szkic mieszkania Grace w Dakocie.

Stan rozdziału pierwszego: na ten moment 1331 słów. Patrząc na akcję to zaledwie fragment.
Stan biografii głównej bohaterki "Grace. Najwspanialsza.": Wstęp. Alvaro Vargas, Zanim rozbłysną światła i początek rozdziału 1. W cieniu Hillsborough i prawie cały rozdział 2. Księżniczka z Yorkshire

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#3 » 21 wrz 2014, o 17:55

Szczerze, nie widziałam do tej pory, by ktoś pisał biografię swojej postaci, i nawet o tym nigdy nie myślałam, ale to ciekawe, jakby się zastanowić. W przypadku postaci słynnej baletnicy taki sposób opowiedzenia historii może być nawet ciekawszy niż forma opowiadania/powieści - a na pewno nietypowy :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Sanne

Post#4 » 23 wrz 2014, o 15:09

Wpadłam na pomysł pisania biografii Grace, kiedy przed każdym rozdziałem "Czasu" pojawiał się jakiś pasujący fragment. W końcu stwierdziłam, że trzeba to uporządkować bo w końcu się pogubię i chociaż te biograficzne wstępy nie przetrwały, plan samej książki pozostał.
Nawet nie chodzi o samo bycie słynną baletnicą, Grace to pewnego rodzaju fenomen, tak jak chociażby trochę już przebrzmiały Michael Flatley. Myślę, że gdyby Grace żyła, taka biografia po prostu by powstała, podobnie jak moja, zaraz po zakończeniu przez nią kariery.

Co do biografii mam ją już dokładnie rozplanowaną, wszystkie wydarzenia z życia Grace i spis rozdziałów. Nie wykluczam że pojawi się wcześniej niż sam "Czas"

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#5 » 29 wrz 2014, o 22:53

O kurczę, widać, że solidnie przygotowujesz się do pisania tej powieści i żyjesz tą historią. Trzymam kciukasy :)
Zastanawia mnie jedna rzecz - a mianowicie, w jaki sposób zamierzasz w tekście umieścić muzykę? Będziesz się starała ją opisywać czy chcesz użyć istniejących utworów (we fragmentach albo tytułami)?

harleyquinn
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#6 » 29 wrz 2014, o 23:36

Wow, wow i jeszcze raz: wow. Należę do tych osób, które nigdy przenigdy nie skończyły tego, co zaczęły... oczywiście, pisać. A szkoda, bo pomysłów jest naprawdę wiele, a gorzej z realizacją. A czy nam będzie dane zobaczenie szkiców oraz innych tworów? Bardzo mnie ciekawi, jak by to wszystko wyglądało.

Anyway... trzymam za Ciebie mocno kciuki! Chociaż i tak coś mi w środku podpowiada, że taki zapał oraz chęć dopracowania tego utworu/tekstu/opowiadania (?) wcale nie skończy się źle - tylko wręcz przeciwnie.

Także wyczekuję niecierpliwie :)
[center]Why're you crying? Don't you know? Yes, I know exactly[/center]

Sanne

Post#7 » 20 lut 2016, o 23:34

Wracam do swojego dzienniczka :)
Może chociaż on mnie zmotywuje. Mam jakieś 90% rozdziału, ok. 4000 słów i kompletny brak siły/natchnienia/czegokolwiek, na dokończenie. Czytelnikom pewnie się nudzi, bo poprzedni rozdział na blogu był dokładnie 1 stycznia, ja wolę planować bardziej zaawansowany etap tekstu a ten fragment wybitnie mi nie leży.
Mój cel na teraz: jutro skończyć nieszczęsny fragment.
I napisać oraz opublikować następny rozdział w krócej niż miesiąc.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#8 » 21 lut 2016, o 15:01

Sanne, ja i tak Ci zazdroszczę samozaparcia.
Trzymam kciuki, chociaż wiem, że i tak Ci się uda uporać ze wszystkim, co sobie postanowisz.
Wyślij mi na pw adres swojego bloga, bo ja byłam tylko na jednym blogu, a w sumie to mnie zmotywowałaś, żeby się jakiemuś bliżej przyjrzeć.
Pozdrawiam.

Sanne

Post#9 » 7 mar 2016, o 15:13

No dobrze, rozdział czwarty za mną, należy wziąć się za piąty. Pomysł jest, plan też, brakuje szczegółów które utrudniają mi pisanie.
Plan na dzisiaj i najpóźniej jutro:
Wymyślić suknię dla Grace, znaleźć strój dla Antoine'a, podjąć decyzję gdzie zacząć rozdział. Przestać robić z Josha życiową sierotkę.
Zacząć pisać!!!

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#10 » 7 mar 2016, o 20:06

To ostatnie najważniejsze!
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Wróć do „Dziennik literacki”