Zachęcamy do głosowania! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Ogłaszamy czas wielkich wyborów na Autora Miesiąca w dziale prozy!

PAMIĘTNIK ODKRYWCY BADACZA

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
3c273
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#1 » 8 lis 2014, o 22:51

Piszę i piszę,
przestać nie mogę.
Mimo, że czasem
wena nie pomoże.
Gdy umysł mój Boże,
myśleć nie może.
Więc co człowiek zrobić ma,
gdy pisać nie ma jak.
Te teksty trudne
o gwiazdach i planetach.
Czarach i zaklęciach
o klątwach i urokach.
O Bogu jedynym, prawdziwym,
Twórcy świata i wszechświata.
Tego wszystkiego co nas otacza,
magicznego i niemagicznego.
Wszelakiego żywota i nie żywota,
chodź nie umarłego.
Opisywanego i pisanego,
w mych apokryfach.
W esejach trudnych,
ukrytych dla ludzi.
I literackich i nieliterackich,
źródłach nieokreślonych.

Piszę ponad dekadę. Skończyć nie mogę, lecz wciąż piszę mimo, że jest trudno. Czasami umysł się porostu zawiesza mimo że fabuła projektu(ów) jest w umyśle. Piszę w tajemnicy. Sam. Powyższy tekst, chodź nie jest idealny (zawiera błędy) jest nie więcej skróconym planem tego co piszę, Jest też w pewnym sensie też tzw. wkupnym na to forum. Może być trudny do interpretacji, gdyż specjalnie nadałem mu taki charakter to jest apokryficzno-eseistyczny (wy możecie uważać inaczej). Nie wiem kiedy skończę pisać projekty. Są one bardzo nie stabilne i ma każdym etapie coś nowego dochodzi (postać założenie, czy rozwinięcie wątku). Tytułów ich na razie nie zdradzę. Nie mniej co jakiś czas postaram się zdawać relację z pisania projektów, jeżeli nie macie nic przeciwko temu i chcecie.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#2 » 9 lis 2014, o 19:09

3c273 pisze:jeżeli nie macie nic przeciwko temu i chcecie

Ja nie mam nic przeciwko.

3c273 pisze:tzw. wkupnym na to forum.

„Wkupnym” są komentarze, ale z tym już sobie poradziłeś

Ten skrócony plan wygląda i brzmi jak wiersz.

3c273
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#3 » 9 lis 2014, o 19:30

agathas pisze:
Ten skrócony plan wygląda i brzmi jak wiersz.

Bo to wiersz, gdyż rzeczywiste projekt(y) są bardzo rozległe. Liczą po ponad 500 - 600 stron. To też pisarskie przedsięwzięcie skróciłem to tego apokryficzno-eseistycznego wiersza.

Jeżeli zaś chodzi o relację z pisania. Muszę podpiąć tekst piosenki pod treść (brakuje mi miej niż połowę strony) w rozdziale 14 pierwszego tomu, jednak idzie ciężko z uwagi trudność, jaką jest odpowiednie nadpisanie zdania i części dialogowej.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#4 » 10 lis 2014, o 11:08

No dobrze...
relacja relacją, ale może podzielisz się z nami swoją twórczością??? czy za wcześnie?
z wiersza wynika, że to coś ciekawego.

3c273
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#5 » 10 lis 2014, o 15:28

agathas pisze:No dobrze...
relacja relacją, ale może podzielisz się z nami swoją twórczością??? czy za wcześnie?
z wiersza wynika, że to coś ciekawego.

Zdecydowanie jeszcze za wcześniej na udostępnienie. Ale jeżeli miałbym pokazać projekt to byłyby pewne trudności chociażby z klasyfikacją (utwór/utwory jest/są eseistyczno-apokryficzn(y)e). Tworzą specyficzne powiązanie a klasyfikacja nie jest taka w cale oczywista, gdyż oparta jest na innym założeniu o jakim obawiam się mówić, gdyż po prostu boję się reakcji. a nie chcę za bardzo być stronniczy w swoich rozważaniach.

Zresztą ostatnie dwa wersy apokryfu (eseju) a szczególnie ta ostatnia linijka, jaki napisałem naprowadza na to, co mam na myśli.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#6 » 10 lis 2014, o 15:44

3c273 pisze:Zdecydowanie jeszcze za wcześniej na udostepnienie.

Szkoda, bo brzmi intrygująco…

3c273 pisze:Tworzą specyficzne powiązanie a klasyfikacja nie jest taka w cale oczywista,

Bez obrazy, ale nie sądzę, abyś wymyślił coś nowego, no, ale może…

3c273 pisze:obawiam się mówić, gdyż po prostu boję się reakcji.

Może udałoby ci się wywołać burzę mózgów, co mogłoby się okazać ciekawym, a nawet wstrząsającym doświadczeniem emocjonalnym, psychicznym i moralnym.

3c273 pisze:nie chcę za bardzo być stronniczy w swoich rozważaniach.

Jeżeli poprzesz swoje rozważania bibliografią, to czego się obawiasz.

3c273
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#7 » 10 lis 2014, o 17:04

agathas pisze:
3c273 pisze:Zdecydowanie jeszcze za wcześniej na udostępnienie.

Szkoda, bo brzmi intrygująco…

Tak, ale sam tekst jest trudny, Poza tym fatalna składnia i pewna rzecz, która może być niedorzecznością. Nie do uwierzenia. ,,Poprawionych'' jest na razie pierwszych 9 rozdziałów.

agathas pisze:
3c273 pisze:Tworzą specyficzne powiązanie a klasyfikacja nie jest taka w cale oczywista,

Bez obrazy, ale nie sądzę, abyś wymyślił coś nowego, no, ale może…

agathas pisze:
3c273 pisze:nie chcę za bardzo być stronniczy w swoich rozważaniach.

Jeżeli poprzesz swoje rozważania bibliografią, to czego się obawiasz.

Właśnie i tu jest niepewność jak dla mnie, bo według przyjętego podziału mamy:

liryka epika dramat gatunek mieszany ? Komiks

Pomijam przy tym inne formy twórczości. Skupiam się na ogólnie pojmowalnej literaturze i komiksach. Znak zapytania jest dlatego, że powinna istnieć forma pośrednia pomiędzy komiksem a literaturą. I ja to analizuję. Mam pewne dowody na potwierdzenie tej tezy, jednakże według niektórych komiks jest formą literacką, przez co to rozważanie nie było by potrzebne. Jeżeli zaś przyjmiemy, iż nie jest taka forma pośrednia powinna istnieć. Jeśli tak jest, to wiele cech jakie badam (analizuję) by mogło pasować. Oczywiście analizę przeprowadzam badając teksty innych osób i pisząc własny. Chociażby dzisiaj. Akurat łączę słowa piosenki do dialogu. I jak dobrze pójdzie to dzisiaj skończę 14 rozdział.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#8 » 10 lis 2014, o 21:30

no to czekamy, aż zdecydujesz się na udostępnienie swojej twórczości...

3c273
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#9 » 11 lis 2014, o 21:19

agathas pisze:no to czekamy, aż zdecydujesz się na udostępnienie swojej twórczości...

Jeżeli będziecie gotowi i ja będę gotowy to jest to możliwe. Do tego czasu postaram się na bieżąco informować o postępach w pisaniu. Polega ono głównie na ,,poprawianiu'' zdań. Jak na razie połączyłem piosenkę z dialogiem w połowie 14 rozdziału.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#10 » 13 lis 2014, o 15:36

Jedną stroniczką możesz się chyba podzielić?

Wróć do „Dziennik literacki”