Lustro

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
216
scyzoryk
scyzoryk

Lustro

Post#1 » 2 gru 2014, o 23:32

Chciałem napisać cokolwiek. Nieistotne w tym momencie czy pod wpływem chwili czy też może na wzór istniejących w mojej głowie paradygmatów, które zakodowałem w przeszłości. Schemat cały czas powtarza się ten sam: kreować - obserwować - udoskonalać. Dlaczego zapętlono mnie w Darwinowski kąt spojrzenia na świat?! Czasem domniemywam, iż być może przez swoje postępowanie nie zasłużyłem na cokolwiek wyższego aniżeli zwyczajna, ewolucyjna droga poznania wszechrzeczy. Karma? Haaaa... Psia Karma! Łaknę wiedzy, czując zarówno opór jaki stawia mi systemowość zdarzeń. Ów zdarzenia pochłaniają nie tylko czas, ale i miejsce oraz w osobliwy sposób osadzają swoją nadtożsamą pragmatyczność w każdym wymiarze odczuwanej zmysłowości.
Kogo to obchodzi?
Mnie? Ciebie? Jego? Ich?!

Naprawdę nie ważne... Karmienie osobistych demonów ściśle determinuje każdy mój krok. Wszystko zostało podporządkowane temu, abym własne frustracje intubował w stronę postronnych jednostek. Zwą mnie lustrem, chcesz to wejdź i przejrzyj się w nim... Nie gryzę, a tylko odpowiadam tym samym czym zostanę tu obdarzony. Fala powraca.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Lustro

Post#2 » 3 gru 2014, o 13:07

co biedaku, nie odnalazłeś odpowiedzi i spokoju mimo tylu zainteresowań, które wymieniłeś w "przy szynkwasie"?

216
scyzoryk
scyzoryk

Lustro

Post#3 » 3 gru 2014, o 14:36

Znalazłem i to nie jedną. Stan spełnienia nie jest constans (bynajmniej u mnie ; ) ) dlatego ta sinusoidalna podróż wymaga upadku by móc się wspinać dalej. Zarwanie mentalnego grubtu nie oznacza końca, a wręcz przeciwnie - jest początkiem nowych doznań, gdy po dekompresji danych powstają miejsca, które wymagają ponownego odkrycia.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Lustro

Post#4 » 3 gru 2014, o 14:38

216 pisze:Wszystko zostało podporządkowane temu, abym własne frustracje intubował w stronę postronnych jednostek. Zwą mnie lustrem, chcesz to wejdź i przejrzyj się w nim... Nie gryzę, a tylko odpowiadam tym samym czym zostanę tu obdarzony. Fala powraca.

Ile masz lat, bo ja miałam takie podejście w wieku 16 lat.

216 pisze:dlatego ta sinusoidalna podróż wymaga upadku by móc się wspinać dalej. Zarwanie mentalnego grubtu nie oznacza końca, a wręcz przeciwnie - jest początkiem nowych doznań

Dobrze wiem czym jest upadek.

odnoszę pewne wrażenie co do twojej osoby, ale może się mylę, ale nie sądzę.

216
scyzoryk
scyzoryk

Lustro

Post#5 » 4 gru 2014, o 23:50

agathas pisze:
216 pisze:Wszystko zostało podporządkowane temu, abym własne frustracje intubował w stronę postronnych jednostek. Zwą mnie lustrem, chcesz to wejdź i przejrzyj się w nim... Nie gryzę, a tylko odpowiadam tym samym czym zostanę tu obdarzony. Fala powraca.

Ile masz lat, bo ja miałam takie podejście w wieku 16 lat.
[/quote]

Cóż dla ciebie wiek jest wyznacznikiem wszelkich relacji i dlatego zdecydowałaś się tak zacząć. Nie wpasowałem się w twoją szufladkę? Nie jest mi przykro, gdyż gardzę ludźmi z przestoigi, ponieważ to oni jako cała społeczność bezmyślnie podążająca za trendami socjalistycznymi próbuje ujednolicić i stłamsić subiektywną sferę wyrażania siebie. Zarzuć egocentryzm, albo to, że jestem apodyktyczny - wtedy otrzymasz moralne błogosławieństwo i poczujesz się lepsza. 8-)

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Lustro

Post#6 » 5 gru 2014, o 11:31

Hmm, tylko mnie rozbawiłeś.
A poza tym, swoją wypowiedzią potwierdziłeś tylko moje pierwsze wrażenie dotyczące twojej osoby. Intuicja mnie nie zawiodła.
A tak w ogóle, to jeżeli chcesz, możesz sobie odpisywać na mojego posta, ale ja uprzedzam, że nie zamierzam czytać, gdyż, łagodnie mówiąc, fanatyków omijam szerokim łukiem.
No, to teraz możesz poczuć się lepszym.

216
scyzoryk
scyzoryk

Lustro

Post#7 » 9 gru 2014, o 15:43

Ja nie czuję się lepszy, bo po prostu lepszy jestem 8-) i jest to dla mnie tak trywialne jak istnienie świadomości

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Lustro

Post#8 » 12 gru 2014, o 19:29

216 pisze:Ja nie czuję się lepszy, bo po prostu lepszy jestem 8-) i jest to dla mnie tak trywialne jak istnienie świadomości

Istnienie swiadomosci nie jest trywialne. Ale to, ze czujesz sie lepszy, moze byc uzasadnione. Ja zazwyczaj zachowuje skromnosc. Taki mam sposob bycia. Co nie znaczy, ze Ty tak musisz.
________
Ludzie są stworzeni do tego, by pożądać

Life_is_pain
scyzoryk
scyzoryk

Lustro

Post#9 » 21 gru 2014, o 15:58

Ja nie lubię się wywyższać, czasem można popaść w urojenia i nie wiedzieć o tym, przez co można wystawić się na pośmiewisko. Ja zawsze uważam że zawsze znajdzie się ktoś lepszy.

Wróć do „Dziennik literacki”