Dzienniczek wzlotów i upadków

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#1 » 26 gru 2014, o 12:55

No to otwieramy swój dzienniczek. Swego czasu coś takiego pomogło mi w wyrobieniu się w trzy miesiące z pewnym tekstem i mam nadzieję, że pomoże i tym razem :)
Plany na okres między świętami a Sylwestrem.
Po pierwsze skończyć opowiadanie na "Dragoneze" tak, by do 15 stycznia zdążyć jeszcze przeczytać i poprawić ewentualne błędy.
Po drugie skończyć mikropowieść zaczętą w listopadzie. Aktualnie ma to około 12 stron.
Plany na nowy roku:
Po pierwsze: zacząć nowy rozdział powieści zaczętej na przełomie listopada/grudnia. Aktualnie posiadam tylko 8-stronicowy prolog.
Po drugie: przełamać się i napisać swoją "Erę czerwonego księżyca" (to był temat mego pojedynku whatsername, ale się nie odbył z mojej winy)
Po trzecie: napisać kilka opowiadań ( w tym rozwinięcie pewnego drabbelka, który od roku sterczy na tym forum, nie powiem który! ha!)
Życzcie mi powodzenia :)

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Świąteczna - Noworoczna mobilizacja

Post#2 » 26 gru 2014, o 13:48

Powodzenia! <ok>

Wcześniej przeoczyłam, że to też plany na Nowy Rok i myślałam, że to wszystko plany na 5 dni :lol:

Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#3 » 26 gru 2014, o 13:48

te plany dotyczącego nowego roku są właściwie rozpisane na pierwsze dwa miesiące roku 2015 ^^', a pozostałe (zwłaszcza mikropowieść) to do zrealizowania w ciągu tych pięciu dni.

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#4 » 26 gru 2014, o 13:53

Tak właściwie, to ile znaków ma mikropowieść?

Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#5 » 26 gru 2014, o 14:07

słyszałam od Agnieszki Hałas, że jakoś od 130 do 180 K znaków, po przekroczeniu 180 zaczyna się powieść

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#6 » 5 sty 2015, o 16:34

I jak ci idzie, Monivrian? :) Udało się z mikropowieścią?

Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#7 » 8 sty 2015, o 03:59

Nie bardzo. Nadal pracuję nad obydwoma tekstami naraz. Ale są postępy, bo do każdego udaje się dopisać co nieco, a jestem bliżej niż dalej skończenia tego opowiadania o smokach :)

Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#8 » 10 sty 2015, o 01:03

Właściwie nie wiem, czy wyrobię się z tym tekstem o smokach do 15, bo ostatnio wzięło mnie na granie w "Neverwinter". Normalnie wsiąknęłam w tę grę i trudno mi się oderwać od niej. Teraz trzy dni w pracy do późna więc trzeba będzie odłożyć grę na bok i wziąć się w końcu do roboty :)

Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#9 » 12 sty 2015, o 23:53

i stał się cud :D. W nocy z soboty na niedzielę skończyłam 9 stronicowe opowiadanie "Smocza Przewrotność" :D. Dziś po jednodniowej przerwie dopisałam parę zdań do mikropowieści oraz trochę zdań do Prologu powieści " Pierścień Wiecznej Ciemności" troszku inspirowane Tolkienem, ale mam nadzieję, że to będzie z takim Martinowskim pazurem pisane, kiedy w końcu się troszku bardziej akcja rozwinie :)

Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#10 » 19 sty 2015, o 12:35

heh weniacz mnie opuścił i chyba nie skończę tej mikropowieści ani tej powieści. W najbliższym czasie zacznę coś nowego z tych planów, które sobie zrobiłam, otwierając ten temat. Aktualnie praca mnie wykańcza codziennie od 16 do 22 i nijak mam się zabrać za pisanie czegoś nowego. Byle do środy coś się zmieniło ( od środy trzy dni wolnego)

Wróć do „Dziennik literacki”