Wyzwania pisarskie

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Wyzwania pisarskie

Post#1 » 16 sty 2015, o 21:24

Cześć wszystkim. Na początek chciałbym wam pokazać bardzo fajną stronę http://spisekpisarzy.pl/
Jest o pisaniu. Ja natomiast od dziś biorę się do pisania poważnie. Ustaliłem sobie cel, że każdego dnia napiszę miniumum dwie strony powieści, którą tu niedługo wyślę.
Zacząłem wczoraj. Mam już 6 stron.
Ale po co dokładnie założyłem ten temat? Otóż na stronie można znaleźdź ,,ćwiczenia'', ale to nie szkoła więc będę je nazywał ,,wyzwaniami'' literackimi.
Pierwsze wyzwanie polega na ,,opisz wojnę''. Po prostu. Bitwa. Nasz bohater jest w środku.
Ja wymyśliłem, iż nasza bitwa będzie się dziać między plemionami indiańskimi, a bohaterem będzie podróżnik, z wyprawy Kolumna.
Jestem z siebie dumny, bo jestem na 6 stronie, a jeszcze nawet nie wspomniałem o bitwie

Circe
lekki sztylet
lekki sztylet

Wyzwania pisarskie

Post#2 » 16 sty 2015, o 23:58

Brzmi ciekawie. :) takie wyzwania na pewno bardziej motywują do pisania. Nie ma nic gorszego niż blokada weny, gdy utkniesz w jakimś momencie i ani do przodu, ani do tyłu. :<
Dzięki wielkie za link, na pewno pooglądam! :D No i gratuluję determinacji, 2 strony dziennie to dla mnie by było chyba za dużo. Powodzenia! :)
Problem with that world is that intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence...
Charles Bukowski

Milo
scyzoryk
scyzoryk

Wyzwania pisarskie

Post#3 » 18 sty 2015, o 01:15

Bardzo chętnie dołączę do tego rodzaju ćwiczeń. Będziesz na bieżąco pisał tematykę każdego z nich :D?

Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Wyzwania pisarskie

Post#4 » 18 sty 2015, o 12:10

Circe pisze:Dzięki wielkie za link, na pewno pooglądam! :D No i gratuluję determinacji, 2 strony dziennie to dla mnie by było chyba za dużo. Powodzenia! :)

Dzięki :-D
Wczoraj nie napisałem dwóch stron. Dzisiaj wypadałoby napisać 4, a mam w Poniedziałek test... ];
Tak to jest. Spróbuję napisać ile mogę ;p
Natomiast mój tata gdy pisał książkę pisał dziennie 8-9 stron... Nie dałbym rady.

Milo.
Również dzięki za udzielenie odpowiedzi ;p
Tak. Gdy napiszę jakieś ćwiczenie opublikuje tu na forum. Na początku chciałem zostawiać do szafki, ale jednak to jest za fajne by tak to marnować ;p

Circe
lekki sztylet
lekki sztylet

Wyzwania pisarskie

Post#5 » 18 sty 2015, o 15:06

mój tata gdy pisał książkę pisał dziennie 8-9 stron

Twój tata jest pisarzem? Ale super :D Moi rodzice są wyłącznie nałogowymi czytelnikami. :D

Niedawno dostałam książkę "Jedna rzecz", która uczy skupiać się na jednej rzeczy, dzięki czemu robimy coś lepiej i wydajniej. Jeszcze jej nie skończyłam ale wydaje mi się, że mogę polecić. ;) Zwłaszcza osobom, które podobnie jak jak mają problem z organizacją i wykonywaniem zaplanowanych czynności. To tak a propos tego wyzwania literackiego. :)
Jest tam jeszcze taki fajny wiersz zatytułowany "Moja stawka" autorstwa Jessie B. Rittenhouse
2 akapit:
"Bowiem Życie to zwykły jest etat;
chlebodawca skłonny dać, ile chcesz,
ale gdy już umowę podpiszesz,
nie ma przebacz: do roboty się bierz."
:D
Problem with that world is that intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence...
Charles Bukowski

Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Wyzwania pisarskie

Post#6 » 18 sty 2015, o 15:45

Circe pisze:Niedawno dostałam książkę "Jedna rzecz", która uczy skupiać się na jednej rzeczy, dzięki czemu robimy coś lepiej i wydajniej. Jeszcze jej nie skończyłam ale wydaje mi się, że mogę polecić. ;) Zwłaszcza osobom, które podobnie jak jak mają problem z organizacją i wykonywaniem zaplanowanych czynności. To tak a propos tego wyzwania literackiego. :)

O tak! Mam taki sam problem. W jednej chwili myślę o stu rzeczach naraz, że nie mam czasu na to, na to i na tamto, a gdy już mam czas to jakoś to wszystko
znika ;p
Jeśli kiedyś uda mi się dorwać tą książkę to kupię ją na pewno, dzięki.

Circe pisze:Twój tata jest pisarzem? Ale super :D Moi rodzice są wyłącznie nałogowymi czytelnikami.

Właściwie to prawnikiem i o tym jest ta książka ;p

Dziś jeszcze nawet nie zacząłem. Najlepiej mi się pracuje wieczorem, gdy każdy już śpi, a ja jedyny mogę skupić się na pisaniu

Wróć do „Dziennik literacki”