47 wierszy o historii

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

47 wierszy o historii

Post#1 » 16 lut 2015, o 18:08

Rozmawiałem z moim tatą. Powiedział mi, iż istnieje możliwość wydania tomiku, jeśli się ma 50 wierszy.
Nawet nie umiem opisać mojej radości, która mnie spotkała :-D
Chcę by tomik był historyczny. Mam już na koncie dwa wiersze i pierwszy... klin.
Głównym zarzutem wobec mnie jest to, że zaraz po napisaniu pragnę wrzucić na forum. Nie wiem przez co to. Chyba tak bardzo
chcę poznać waszą opinię :-D I jeszcze jedna sprawa
Czy po opublikowaniu wiersza tu, mogę go dać w tomiku? Chyba tak
Nawet nie chodzi o to by zarobić, bo skoro pisarze pensję mają mniejszą niż sprzątacze (naprawdę).
Raczej dla własnego fanu i bym miał już wyrobione portfolio, by mnie przyjęli potem do filmówki.
I jeszcze jedna sprawa. Czy mogę napisać coś o tym forum? Oczywiście dobrze :-D Wiecie zachęcić ludzi by weszli czy coś?
Czy jednak nie mogę?

No to teraz zostało mi już tylko pisać

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

47 wierszy o historii

Post#2 » 16 lut 2015, o 20:20

Na niektóre pytania to chyba musi odpowiedzieć Camenne, ale ja z taką zachętą do ciebie, żebyś zbierał wiersze, by wydać tomik.

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

47 wierszy o historii

Post#3 » 17 lut 2015, o 11:51

Trzymam kciuki za pisanie, chociaż uważam, że nie ma co pisać na siłę tylko po to, by wydać tomik. Młody jesteś (nawet bardzo ;d), więc poćwicz, daj sobie czas, żebyś później nie żałował podpisania się pod czymś, czego się będziesz wstydził.

A tak z ciekawości - co jeszcze można umieścić w portfolio do filmówki?

Kosteczek
runiczny rapier
runiczny rapier

47 wierszy o historii

Post#4 » 18 lut 2015, o 00:23

Tardis, kocie.

Twój tata wydaje rzeczy czy po prostu powiedział ci że tomik można wydać jak jest 50 wierszy?

Ok może być i 50 wierszy ale wierszy DOBRYCH. Zresztą nawet nie - ŚWIETNYCH. Rzeczy dobrych jest aż za dużo.

Jeśli twój tata wydaje - zastanów się czy chcesz być pamiętany jako ten, który wydawał u własnego ojca. Jeśli jesteś dobry - wydasz gdzie indziej. Problem w tym, że twoje wiersze są słabe i nie mają poziomu druku. Wydasz i za 2 lata będzie się wstydził i kazał palić wszystkie tomiki.

Od kiedy do filmówki przyjmują za kiepskie wiersze? O czymś nie wiem? Jeden z wybitniejszych reżyserów polskich Kieślowski 3 razy aplikował do filmówki. Tej łódzkiej, lepszej. Ale idę o zakład że obszedłby się nawet bez niej. I ciekawostka taka że Kieślowski został reżyserem bo twierdził iż nie ma talentu do powieściopisarstwa. Do końca życia literaturę uważał za królową sztuk.

Co do zarobków pisarzy - jak jesteś dobry to się utrzymasz. Jasne, można płakać i narzekać, że nie ma zachodnich nakładów, ale możesz wydawać książki, dodatkowo piszesz felietony, scenariusze i dodatkowe kokoski wpadają. Chyba nie ma opcji żeby naprawdę wybitna rzecz nie znalazła wydawcy.

I hej, ja ci naprawdę dobrze życze, ale to jeszcze nie jest czas na takie rzeczy.

PS: nie myl poety z prozaikiem - pojęcie pisarza jest szerokie i mylące. Prozaik z pisania spokojnie się utrzyma, jeśli jest dobry, poeta nigdy prawie, nawet jeśli jest synem Ginsberga i Rimbaud (taki żart homoseksualny).
The words of the prophets are written on the subway walls.

Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

47 wierszy o historii

Post#5 » 18 lut 2015, o 21:13

Mam dwa dobre wiersze wrzucone tutaj, a resztę jakoś próbuję pisać ;p
Dlaczego miałoby mi to zająć, aż tyle? Gdyż próbuję robić dobre wiersze :-D
Dlatego niektóre wrzucam tu i się ciągle uczę.
Co do wstydu związanymi z moją poezją, otóż według mnie jeśli patrzysz na jakiś swój stary wiersz,
który wydawał ci się wtedy dobry
i nie łapiesz się za głowę, to po prostu nie zrobiłeś żadnych postępów.

Kosteczek
runiczny rapier
runiczny rapier

47 wierszy o historii

Post#6 » 18 lut 2015, o 22:34

Zadałem kilka innych pytań jeszcze. Np o twojego ojca.

A to fundamentalna sprawa. Nigdy nie chciałbym wydawać u własnego ojca.

Te dwa wiersze są, kolego, dobre na poziomie forumowym. Ale nie kwalifikują się do poziomu druku. Popracuj spokojnie, nazbieraj w głowie kilka wizji, obrazków i później opisuj je najszczerzej jak umiesz.

I hej, dlaczego tomik historyczny?
The words of the prophets are written on the subway walls.

Wróć do „Dziennik literacki”